Jump to content
Българският форум за музиканти

С какво помага един Кабинет Симулатор?


MDFk

Recommended Posts

Имам такова нещо във процесора(Дигитех РП200А),но не го използвам и не знам основно функцията му.Имайки предвид 4е по принцип много малко вдявам от някои ефекти и от дребните им промени върху звука,поствам този въпрос.

и още - помага ли за правенето на по-добри дистъри,4е разни хора казват 4е на дигитеха били слаби(макар 4е през прили4но кубе зву4ат добре)?

и ако е удобно,дайте параметри на една реза4ка с такъв симулатор..

10х предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами кабинет симулатора прави звука така както би излязъл през определен марков говорител. повечето процесори имат симулации на поне 5-6 вида кабинета (колони). примерно в книжката на процесора пише че еди коя си кабинет симулация пресъздава звука на няква маршал колона 4 х 12" 87 година модел примерно :P;);) . такова нещо е тва. ма зависи....не съм привърженик на такива симулации, макар че горе долу спасяват положението. :D;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам такова нещо във процесора(Дигитех РП200А),но не го използвам и не знам основно функцията му.Имайки предвид 4е по принцип много малко вдявам от някои ефекти и от дребните им промени върху звука,поствам този въпрос.

и още - помага ли за правенето на по-добри дистъри,4е разни хора казват 4е на дигитеха били слаби(макар 4е през прили4но кубе зву4ат добре)?

и ако е удобно,дайте параметри на една реза4ка с такъв симулатор..

10х предварително.

И аз щях общо взето да напиша това което и Stratocaster вече е написал! За по добри дистери ти сам можеш да прецениш дали помага. Имам предвид, че ти знаеш какъв звук ти трябва, също така зависи от каб симулацията (какво аджеба симулира, и доколко е качествена). Най-добре се хвани един ден и експериментирай със звука...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Koгато свириш директ към РС си е един вид задължително при хай гейн.Иначе звука е бъркащ в мозъка :D.Ако свириш с чист звук ... до предпочитание си е ... мен ми харесва повече без даже :P

Със амп като си имаш ,той си има спийкър ,така че ....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и отново ще си позволя да цитирам налбантов (с риск да стана банален) - аналог рулз!!!!!! никоя симулация не може да ме заплени толкова колкото звука на един добър амп. :D :guitar: :guitar: :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можете ли да ми дадете пример за бленда с такъв кабинет(произволен кабинет;не е задължително ефекта да е няква мазна реза4ка,а просто пример по който да се водя при ескперомента)?

 

и съм с Маршал 30ка,аналогов..трябва ли ми туй нещо изобщов такъв слу4ай?

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можете ли да ми дадете пример за бленда с такъв кабинет(произволен кабинет;не е задължително ефекта да е няква мазна реза4ка,а просто пример по който да се водя при ескперомента)?

 

и съм с Маршал 30ка,аналогов..трябва ли ми туй нещо изобщов такъв слу4ай?

no :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като си с Маршал, от каб. симулация няма голям смисъл но ако все пак някой ден решиш да записваш директно към ПЦ, можеш да пробваш следното:

 

Избираш си ефекти като ги подреждаш примерно в този ред - Компресор --> Дист --> Гейт. И после просто променяш само каб симулацията докато звука те изкефи на макс, после променяш ефектите и си правиш бленди...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и съм с Маршал 30ка,аналогов..трябва ли ми туй нещо изобщов такъв слу4ай?

Усилватели има лампови , транзисторни .... все са си аналогови ...

не знам аз ли не разбирам какво искаш да кажеш (единсвено ми хрумва ,че имаш предвид самата железария ,а не да си ползваш компа за амп) или има цифрови ампс ? странно звучи :P

 

иначе както Митака вече ти е отговорил - не ти требе ;)

 

@stratocaster - тука не става дума за симулация на амп, а на говорители ;) т.е. симулацията не замества амп-а. Пък иначе както казваш ... то ако беше по-хубаво да се симулира ,нямаше да се купуват усилватели за хиляди долари, щом става и без пари :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Усилватели има лампови , транзисторни .... все са си аналогови ...

не знам аз ли не разбирам какво искаш да кажеш

Ъъъ...сори,исках да напиша 4е кубето е транзисторно.

Oops..нещо не съм добре днес.. :wall: :wall: :wall:

10х на вси4ки за помощта..

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

rust явно не си можал да ме разбереш ;) може би трябваше да напиша че никоя кабинет симулация не може да замести звука на едно хубаво кубе например което няма такива екстри. недоразумение ;):P;););):D:P;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

важното е дали ти се кефиш на собствения си звук - оттук натам - няма значение дали използваш кабинет симулатора или не. Ако се кефиш - значи е ОК.... :) И не забравяй, че звука е в пръстите и главата ти - не в процесора или кубето ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.digitech.com/soundcomm/guitar_l...p?productid=170

 

ей тука има много и най различни настройки, фъли едно око. Като цяло сайта е интересен.Макар че не съм с Диджи преди време се бях зарибил покрай сайта и нещата в него.Накрая кривнах към друга марка ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.