Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за мазе


Mapex

Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)

Viridis, истина е.. Обаче хората си употребяват cancer sticks(ако ме разбирате), така че вата-та едва ли би била най-големия проблем хах :greenball: .

Тъпото е целия проблем се формира от безбройно много малки, за който си казваме не ми се вярва да е истина.. Извинявам се за off topic-a.

Редактирано от a1RwalK
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@a1RwalK - Абсолютно си прав,трябва да се притеснявам за тия cancer sticks, дето ги ползвам от 8-ми клас,а що се отнася до ватата,видях че темата е дискутирана и се убедих,че твърденията за "вредност",са по-скоро спекулация.

 

@jabs- :thumbs_up: мерси,"изкълвах"не само тая тема,но и всичко друго свързано с изолация и тртиране на звука,вкл. предложения за използване на материали като птичи пух,овча вълна,канабис....дюшеци,юргани и друго спално бельо,та последно,имаш ли някакво мнение,дали вариянта на който съм се спрял - вата + перфориран кипскартон е удачен?

 

@boreto - хм....,при тая криза (а и по принцип), хич не ми се дават 2 400лв.за "дупки",та в този ред на мисли,колкото и налудничаво да звучи,мисля да си взема обикн. гипскартон ( за 250-300 лв) и да си го надупча сам (по-нарядко разбира се ,за да не се намали много здравината на плоскостта).Всеки музикант ще се съгласи че едни 2К,насочени към перо "инструмент & оборудване" са повод за голяма радост...

 

Последното(за сега), което ми се върти из главата е дали да не комбинирам перф. гипскартон с перфорирани плослости от OSB....?

Забелязах,че някакъв пич,преди време също е питал дали са ефективни,но няма отговори......?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

viridis, не виждам смисъл да инвестираш в перфориран картон.

Направи обикновена обшивка от гипскартон, върху нея закачи твърда вата на плочи

(каменна или стъклена). Можеш да опънеш някакъв плат върху ватата, за

да не се разпрашава. С малко местене напред назад/нагоре надолу ще намериш

най-добрите позиции за поставяне на ватата на стените... това е бюджетния вариант

който бих ти препоръчал. А ватата можеш "експериментално" да закачаш

с топлийки :) докато намериш най-доброто разположение :)

Поздрав.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много :thumbs_up: .Аз все пак мислех последователността да е следната: стена-вата-перфориран (home made)гипскартон.

Да считам ли че не е удачно да "опаковам" цялото помещение с вата?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не третираш ли добре помещението против влага, тя няма да изчезне.Тази година правих ремонт на една част от къщата и използвах на Теразид - Сиколит и Силикат.Ако не направиш това, влагата ще си остане и в даден момет, положението ще стане още по тежко.Така че, моя съвет е , първо се справи с влагата, а после го третирай звуково( Ако вече не си го направил ).Стиропор не използвай!Той няма никакви добри качества.Зимно време държи студено , а летем е топло .И най-важното, че задържа влага между него и стената(особено ако е на външна стена.Това го знам от личен опит )!

Редактирано от enuffZnuff
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:thumbs_up:мерси за съвета.То и аз се чудех как само с влагоабсорбатора ще се реши проблема....?

Ще ги проверя тези продукти и ще видя на какво ще се спра.

Иначе още нищо не съм правил - някъде лятото мисля да започвам,а от стиропора :thumbdown: се отказах...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

+1 enuffZnuff

първия ти и най-сериозен проблем е влагата.

Ако я запечаташ и "скриеш" по някакъв начин си осигуряваш бомба със закъснител,

а вата с картон отгоре означава неистов мухъл и смрад след време.. и така нататък.

За съжаление сериозно третиране на влага е само отвън (дренаж, хидроизолация).

Отвътре се работи с различни химични продукти, качествените са много скъпи и се полагат

само от специализирани фирми.

Аз лично се отказах да направя студио в моето мазе заради същия проблем.

Не знам какво да те посъветвам, наистина.

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще си позволя още малко да ви досаждам с моето помещение...

Ясно ми е,че премахването на влагата е много трудоемка работа и за генералното решение на проблема

трябва да се започне от хидроизолация на основите на сградата (отвън) и третиране със съответните

материали на стените (отвътре).Това в моя случай няма как да стане.

Друга особеност на въпросното мазе,е че то представлява нещо като предверие (общо мазе),с врати към

други 4 помещения,всяко едно от които има капак (шахта),който излиза на нивото на тротоара и оттам се

получава естествена вентилация.Именно заради това си мисля,че каквото и да направя по стените на

"репетиционното" мазе,за запечатване на влагата не може да се говори.Получава се един затворен кръг,

в който от другите мазета ще навлиза влага,но също така те ще служат и за вентилация.

Това към което се стремя в крайна сметка е да постигна някакви по-приемливи стойности на влажност -

именно за това говореше и колегата, който е озаглавил темата (постигнал го е само с поставянето на

влагоуловителя ), и от друга страна имам известни мераци за "някаква акустика", но без кой знае какви претенции...

 

@ jabs - "Аз лично се отказах да направя студио в моето мазе заради същия проблем..."

 

Не че и аз нямам подоби "мокри сънища" за студио,но поне за сега идеята е само за репетиционна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.