Jump to content
Българският форум за музиканти

Какъв клавир мога да си намеря до 1000 лева


Recommended Posts

Отговорено (Редактирано)
Пиши ЛС че ся гоня заверки и не знам кога ;) Иначе колко му е да седна на кофите и да потропам и да си джемнем :lol: Иначе нали знаеш че освен Йамаха има и др породи вафли(въпреки че аз не ги признавам мн мн ;) ). Йамахата си е най скъпа :lol:

За други марки естествено знам, но в магазина на динакорд имам отстъпка и за тва май Йамаха ше си зема за фафла :)

Редактирано от Asmodei
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз хващам дискусията в напреднал вариант, но ще споделя и аз мнение!

Според мен щом искаш и клавиатура и звуци добри, ще е най-добре да си вземеш някой клавир на старо!!! Защото новите 88-клавишни синтове струват доста много пари! Пък за около 1000 лв. би могъл да си вземеш нещо втора ръка (и разбира се по-старо от горепосочените модели), което да има и добра клавиатура и контрол върху звуците!!!

Друг вариант, върху който си струва да се замислиш според мен е миди клавиатура+саунд модул! За около 500 лв има много добри нови миди клавиатури 61 полутежки клавиша и страхотни функции! И за оставащите пари можеш да изнамериш повече от приличен модул :read: Вторият вариант е готин щото като посъбереш нататък кинти винаги можеш да смениш модула с някой Мотиф рак/Тритон рак/ К 2600 рак и тн....

:hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен DGX серията няма да ти свърши абсолютно никаква работа. Само по шаренкия външнен вид е очевидно, че това е клавиатура за начинаещи или за някой, който ще я плясне вкъщи и няма никога да я изнесе.

Не разбрахте ли че евтин приличен нов модел на ямаха няма!

 

Както и Ювиги ти каза за 1000лв няма да намериш с твърда клавиатура, така че се откажи от нея за сега.

С оглед на музиката, която ще свириш по-добре е да се насочиш към някой по-стар модел корг, алесис или роланд, в смисъл каквото изпадне ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе... малко крайно мнение!

 

То на калпава ракета и космоса й е крив, тези синтезатори не са създадени единствено и само за да прашасват вкъщи... вършат си работа и ако човек свикне да работи с тях, могат да бъдат и заместители на големите модели... друг е въпроса колко достойни са.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Там е работата, че няма с какво да свикваш. :rolleyes:

Доколкото виждам отгоре е показан само изход за слушалки(може и да греша), но ако е така това говори само за себе си :)

Няма почти никакви обработки на програмите, да не говорим за контролери.

 

От това, което е написал Аsmodei очевидно се занимава сериозно и мога да го уверя, че за рок и блек метал това не е подходящо. Ще чуе блендите по 2 пъти и ще му омръзнат...

Редактирано от dany
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз имам модул ама искам да си взема някъв свестен синтезатор, този който ми каза за Йамахата ми спомена че синтезатора е на задоволително ниво и че е с твърда клавиатура, утре ще ви напиша точния модел.

Вие имате ли представа кой може да е този модел и дали е добър?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

DGX сериите на Йамаха са с меки клавиатури. Аз лично и с мека клавиатура мога да си изпипвам динамиката. dany е прав че щом ще се занимаваш сериозно с музика ти трябва и професионален инструмент. Професионалните модели на Йамаха далеч не струват 1000 лв... Чак пък никаква работа обаче да не ти свърши вече е малко прекалено. Щом свириш твърда музика, Роландите имат доста по тежък звук, но пък на мен не ми харесват. От тук няма по прав от Ювиги, аз неговото мнение винаги ще го уважавам, но за тези пари мисля че нямаш много богат избор. Както казах преди - разглеждай, изслушвай, питай. Не се хвърляй на нищо, само защото имаш пари и много искаш нова свирка. А и не е лошо да изчакаш нещо качествено 2-ра ръка. Ако трябва да вземеш съвет от мене, то по скоро е да не бързаш, а не да си харесваш нещичко :rolleyes: .

 

П.П. офертата още важи, пък и ще съм мн по полезен от кретените в Динакорд :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Вие имате ли представа кой може да е този модел и дали е добър?

Единственото нещо на Ямаха, което да има 30 в името си е С30, което обаче не е с твърда клавиатура!!! Всъщност фирмите производителки на синтезатори правят тежки клавиатури само на моделите от 88 клавиша... :rolleyes: Даже и тия с 76 клавиша пак са с меки!

Миди клавиатирите напоследък гледам да се юрнали да ги пускат всичките с полутежки...даже и най-малките модели!

Обощено, ако търсиш синтезатор 61 тежки/полутежки клавиша...няма как да стане за съжаление :) Аз също от доста време търся, ама няма да му се невиди...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Там е работата, че няма с какво да свикваш. :D

Доколкото виждам отгоре е показан само изход за слушалки(може и да греша), но ако е така това говори само за себе си :D

Няма почти никакви обработки на програмите, да не говорим за контролери.

 

От това, което е написал Аsmodei очевидно се занимава сериозно и мога да го уверя, че за рок и блек метал това не е подходящо. Ще чуе блендите по 2 пъти и ще му омръзнат...

Имат състейн изход и USB.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.