Jump to content
Българският форум за музиканти

Чинели


Коя марка от изброените чинели е най-добра според вас?  

52 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

  • Отговори 103
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

пробвал съм китаец и некъв сплеш,май и още нещо,но не помня кво беше,мисля че или фус или креш 16" и ми се сториха първо ужасно нездрави , после с доста екзотичен звук,който хич не ме грабна..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имам Wuhan 12'' китаец който звучи изключително високо и пробивно,а като сила е по-силен от другите ми по-големи китайски чинели.откъм състейн и тон обаче е доста орязан ,както и да е има си характерен звук.в интерес на истината купих си го само защото цената му беше направо смешна (9 долара :pray: ) но се оказа че не е съвсем болук.като гледам обаче от какъв материал е направен и как е обработен съм скептично настроен и мисля че краш или сплаш не би звучал особено добре.все пак марката е китайска...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се раздвоявай приятелю ако се колебаеш между това кои чинели харесваш и кои е модерно да казваш че харесваш ще те светна че няма кой знае колко голяма разлика понеже собствениците и основатели на прехвалената фирма Sabian гордо носят фамилия ZILDJIAN ,а именно Bob , Willie,Bill,Andy и Sally Zildjian ,докато техните братовчеди и роднини Фред,Раб,Деби и Крейги работят под фамилното име на баща си Арманд Зилджиян в едноименната фирма...

 

мафия,кво да се прави :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не се раздвоявай приятелю ако се колебаеш между това кои чинели харесваш и кои е модерно да казваш че харесваш ще те светна че няма кой знае колко голяма разлика понеже собствениците и основатели на прехвалената фирма Sabian гордо носят фамилия ZILDJIAN ,а именно Bob , Willie,Bill,Andy и Sally Zildjian ,докато техните братовчеди и роднини Фред,Раб,Деби и Крейги работят под фамилното име на баща си Арманд Зилджиян в едноименната фирма...

 

мафия,кво да се прави :headbang:

за модерното си абсолютно прав,има тузарщина сред барабанистите,за другото не съвсем,в смисъл,разлики между zildjian и сабиан не една и две и то при сходен материал,големина,клас и предназначение

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да разлики има огромни в това съм съгласен а за материала не мога да кажа че е сходен,има голяма разлика и в материала и в обработката и от там идва разликата в звука.за мен Zildjian са по-добре звучащата марка което разбира се допуска и изклю4ения (например мн ме кефи Sabian Max Stax и Saturation crash)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

да разлики има огромни в това съм съгласен а за материала не мога да кажа че е сходен,има голяма разлика и в материала и в обработката и от там идва разликата в звука.за мен Zildjian са по-добре звучащата марка което разбира се допуска и изклю4ения (например мн ме кефи Sabian Max Stax и Saturation crash)

за тва вече,кое звучи по-добре,си е и въпрос на концепция до голяма степен,вярно че си има правила , общи положения,но оттам нататък си е изцяло въпрос на вкус,аз лично предпочитам Sabian,поне що се отнася до крешове :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...не че Meinl са много по-добри де..

да да.. и един мармот завива шоколада в станьол..заповядай на демонстрация на скъпите чинели на Meinl - Byzance и Amun, а не на евтините стари тенекии Мeteor и Laser, които предполагам са единственото нещо което си чувал от въпросната марка. можем да си спорим с години кое е по добро и кое как е.. ама в крайна сметка е безсмислено понеже за всеки "по доброто е това което на мен ми харесва и което аз имам" , да се плюе срещу дадена марка за мен е изблик на комплексарщина.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...не че Meinl са много по-добри де..

да да.. и един мармот завива шоколада в станьол..заповядай на демонстрация на скъпите чинели на Meinl - Byzance и Amun, а не на евтините стари тенекии Мeteor и Laser, които предполагам са единственото нещо което си чувал от въпросната марка. можем да си спорим с години кое е по добро и кое как е.. ама в крайна сметка е безсмислено понеже за всеки "по доброто е това което на мен ми харесва и което аз имам" , да се плюе срещу дадена марка за мен е изблик на комплексарщина.

мило Гале,май си в цикъл,ма нищо бе,пак сме другарчета нема са караме ся :inlove:

 

ти знам че доста четеш по нета , затова се запознай с концепцията за чинели на въпросната фирма...а тя е АМАТЬОРСКИ чинели ...демек за начинаещи,евтинки,по-късно решават че могат да се намърдат на пазара за по-сериозни чинели,което е смешно,поради една много проста и неотменна причина:липса на опит;)byzance съм чувал,да добри са но само толкова,не могат да се сравняват със скъпи серии на zildjian и sabian,особено в студийни условия...а колкото до тва което имам...ми имам фус zildjian на неопределена възраст и от неопределена серия,"креш" sabian,рязан,креш istanbul,райд trowa,а съм свирил на всичко до което съм могъл да се докопам.освен това не знам що реши че плюя по тая марка,просто мисля че кандидатурата и за най-добра е несериозна,не че тва има некво значение в световен мащаб де :D

 

ай споко,че си млада и не бива тъй да се нервиш от дреболии:D

 

 

P.S.абе тва с мърмота верно не го разбрах бе дееба :think: би ли ми го обяснила по ICQ или на ЛС ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

момичето просто споделя добри впечатления от Meinl за които аз за съжаление не мога да кажа нищо хубаво за която и да е тяхна серия .само като им видиш жълтичкия цвят и става ясно че слагат доста месинг в тях а и по съвсем различен начин отскача палката от тях това поне са моите усещания.Има доста по добри и евтини турски чинели примерно Istanbul Mehmet или Turkish Classic така че тая фирма в моята класация хич не е на водещо място :hello:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

момичето просто споделя добри впечатления от Meinl за които аз за съжаление не мога да кажа нищо хубаво за която и да е тяхна серия .само като им видиш жълтичкия цвят и става ясно че слагат доста месинг в тях а и по съвсем различен начин отскача палката от тях това поне са моите усещания.Има доста по добри и евтини турски чинели примерно Istanbul Mehmet или Turkish Classic така че тая фирма в моята класация хич не е на водещо място :hello:

darmonko приятелю явно съвсем не си наясно с чинелите на Meinl или поне не за тези които нямат " жълт" цвят, а говориш ей така наизуст. за щастие притежавам доста добра за нашите условия колекция от чинели от различни серии и различни марки , не съм глуха и мога да преценя поне за мен кое как се вписва в условията ми за добър чинел, не съм казала че са най-добрите(м/у другото доста широко понятие). всеки си има мнение и изрази като тази марка не ми е в класацията изобщо не ме впечатляват, но откровено ме дразнят. явно не си имал възможноста на място да смениш няколко серии на Мейнл , да ги пробваш и след това да сложиш примерно А Зилджан или Пайст Иновейшън. ай... по живо по здраво

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

колежке ,без да се обиждаш ама ти не си единствения човек който някога е пробвал някакви чинели и има някаква колекция.тия упражнения за които ме светна ги правя още от времето когато бях на твоя възраст и също много знаех и разбирах.както и да е нямам намерение да налагам своето мнение или предпочитания .явно "условията ти за добър чинел" не съвпадат с моите,искрено се извинявам заради което :D

Вярно че съм имал на Meinl само Laser от които с радост се отървах но пък съм пробвал прехвалените от теб Byzance и не намирам нищо общо между тях и A Zildjian освен може би това че имат дупка в средата...

както и да е мерси за градивната критика и успех с колекцията:happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.