Jump to content
Българският форум за музиканти

Les Paul Jr.?


Recommended Posts

Здравейте съфорумци!От доста време съм в готовност да стартирам проект под надслов "Build your own Les Paul",но времето ми беше дефицитно за съжаление.Но ето сега разполагам с нужното време, а и всички материяли са на лице.Проектът е все още в самото си начало,затова имам нужда от помощта ви.Проблемът е следният-закупих си планове на въпросната китара(LP jr. 1957 ) от ибей,но имам съмнения за това до колко тези планове отговарят на истината.След доста четене из разни лютиерски форуми,преглеждане на доста Les Paul jr. проекти, съмненията ми се засилиха още повече.Молбата ми към вас е,ако някой разполага с някакви читави планове,или направо с китара да ги сподели с мен(срещу съответното заплащане предполагам).

 

Това е за сега от мен,надявам се да съм нацелил подходящият раздел :)

 

57_lpjr_1.jpg

 

п.п - старите Epiphone Jr.(които са с P90) и Orville Jr. също биха ми свършили работа :)

 

Благодаря :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Съвсем скоро един колега ни осветли с този линк http://www.gitarreba...=10&t=6&start=0 Та като го разгледаш има и джуниър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз имам Epiphone LP Jr., но не е с Р90, а с обиконовен хъмбъкер, но не му знам модела. Ето снимка:

023863158-big.jpg?r=0

 

Ем,този епифон китайски ли е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Не мога да ти кажа, купувал съм го преди 7 години от Щатите и не съм се интересувал от страната на производство (тогава хабер си нямах, че това има значение), но китарата си звучи супер. Имам една лепенка на главата на грифа "100% inspected i set up in the USA by Epiphone", което ми говори, че не е произведена в USA.

Ето ти линк към албума, за да я разгледаш по-подробно:

http://bayraktarski1.snimka.bg/details/epiphone.599647.23863165

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Показаният Epiphone на снимката е произведен във фабриката Sae Jung в Китай през месец Ноември 2002 г. (ако това е в помощ или от интерес за някой).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.