Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с Komplete Audio 6


jabs

Recommended Posts

Имам проблем с чисто нова външна карта KOMPLETE AUDIO 6:

Като цяло е великолепна покупка за целите за които аз я ползвам (домашни записи).

Днес за пръв път пробвах запис на акустична китара с двата ми кондeнзаторни микрофона (RODE NT2A и RODE M3).

Поотделно, работят безотказно. Включа ли и двата, единият умира.

Картата има два комбинирани входа (XLR / 1/4"жак). Разбира се и двата гейна са на макс,

фантомното захранване е включено. По правило, при включване на двата микрофона, изчезва NT2A-то.

Имате ли идеи или да звъня на АЛМАР :)

Мразя да недоглеждам елементарни неща и преди да се обаждам в магазина, моля

за идеи какво може да съм объркал.

(Просто не ми се вярва карта от тоя клас да не поддържа едновременен запис

с два кондензаторни микрофона. Ако е така, ще се гръмна).

Благодаря.

Явор

Редактирано от jabs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Подценяваш ме.

Ако можех да изкопча нещо от Мануел или Гугльо, нямаше

да питам тук :)

Е, ще се звъни в АЛМАР.

Тенкс, все пак.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда, това е проблема. Не е за вярваме, но карта за 600лв, излязла

май т.г. не е конструирана да поддържа с фантомно захранване

едновременно два кондензаторни микрофона. След няколко опита с различни карти и микрофони

истината лъсна и се наложи да взема отделно фантомно захранване за втория микрофон.

Благодаря за помощта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Нещо не се връзва. Доколкото видях единият микрофон работи винаги, а другия работи когато е сам, нали така? Тогава фантомното захранване си работи - иначе щеше да спира и работещия микрофон.

Дали всеки вход работи винаги? Кой от входовете спира да работи? Може да има проблем и във втория микрофон.

Трябва да се изгради стройна логика, за да се открие причината. Дали няма индивидуално включване на фантомното ? Най-малкото трябва да се премери какво напрежение се подава и как се натоварва при включени микрофони.

Пиша тези неща, за да се знае какво е реалното положение, а иначе може и две отделни допълнителни фантомни захранвания да се сложат...

 

ПП. Един възможен вариант е да се използват грешно свързани кабелиbiggrin.gif, което да е причината да се окъсява фантомното на конкретния вход, а другия вход да продължава да си работи. BTW, проблемът може да е и в свързването във микрофона.

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здравей,

Опитах се да съм максимално систематичен, както и ти

винаги си съветвал, ето одисеята малко по-подробно:

 

( За улеснение, нека приемем че

- Микрофон с голяма диафрагма NT2A = М1,

- Микрофон с малка диафрагма M3 = М3.

- Вход на картата 1 = В1

- Вход на картата 2 = В2 )

 

1) Предистория:

М1 или М3, поотделно включени в В1 или В2 работят

безотказно. Ако М1 е включен във В1 или В2 и успоредно с него се включи

М3 (в другия свободен вход, независимо кой е той), М1 умира и остава със съвсем слаб

звук някъде на майната си.

 

2) Експерименти в магазина:

- Разопаковахме нова карта и мови микрофони. Инсталирахме картата

с всички актуални драйвери и фърмуеър. Проверихме двата микрофона и кабелите

към тях чрез включване в друг пулт.

- Повторихме предисторията с новата карта, със същия краен резултат.

- Оставихме включен в картата М1 и изключихме и включихме отново М3 през отделно фантомно захранване и

това беше краят на одисеята.

 

3) Да не прозвучи като реклама на АЛМАР, но това е правилния

начин за обслужване на клиенти. Двата часа които ми отделиха ме

спечелиха тотално.

 

4) Връщайки се вкъщи установих че съм идиот, тъй като М3 има гнездо за батерия 9V.

Сега си имам секси лампово микрофонно предусилвателче без особен смисъл, нейсе :)

 

Благодаря ти за намесата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Алмар може да се отнесли като културни търговци, но техническите им възможности са малко ~.

Ако фирмата е заложила тази дивотия, трябва да го е отбелязала в ръководставата за работа. Това не е нормално положение!

Може да има фабричен дефект, може пак китайката да е мушнала нещо сбъркано, не знам. Но технически не се връзва. Реално без изключително преднамерено действие не може да има такъв проблем. Още повече, че това са два отделни канала от входа до изхода. А и няма никаква файда от подобно действие- нито икономическо нито техническо! Излиза, че е само глупаво!

Както и да е - не ви е работа да се борите с простотията на света, тя е безкрайна.

Успех!

 

ПП. Аз бих написал едно остро писмо до NI!

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.