Jump to content
Българският форум за музиканти

малкият пръст


Surikat

Recommended Posts

Само да допълня към предното, че "Гранд финалето" на упражнението е когато можеш да свириш през праг разстояние между всеки пръст.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

между всеки ???????? явно не съм гледал чак до там. тва не ми се струва възможно:

E|---7----7----1----1-|

B|--5----3----3----5--|

G|-3----5----5----3---|

D|1----1----7----7----|

A|----------------------|

E|----------------------|

айде след 12то прагче ще се направи някак, ама преди това? а представяш ли си на бас :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

между всеки ???????? явно не съм гледал чак до там. тва не ми се струва възможно:

E|---7----7----1----1-|

B|--5----3----3----5--|

G|-3----5----5----3---|

D|1----1----7----7----|

A|----------------------|

E|----------------------|

айде след 12то прагче ще се направи някак, ама преди това? а представяш ли си на бас ;)

Възможно е, аз го правя. Ама имам много, ама много дълги пръсти. То при мене почти всичко е така ;)

 

Аз се научих иманно от тея уроци на Петручи да си ползвам кутрито по предназначение и съм много щастлив от това. :) Винаги когато мога си го използвам. А винаги когато мога е общо взето до 12-14 прагче. След това следва един мой проблем, който си имам, поради това, че прагчетата доста отесняват, та там направо си удрям с безименния където си изкам. Знам, че и за там има упражнениица и мога да се науча, но, до сега никъде неми се е налагало да свиря с четирите пръста на четири поредни прагчета след 14то (става въпрос за една, максимум две струни) и затова затова си пилея времето в упражняване на други неща. Като например триллчета безименен-кутре, защото и моето е малко слабичко, а така ще заякне и ще се развие по-добре от стискането на някакви си гуми. Поне Джон Мюнг така каза, пък той на него това Петручи му го бил обадил ;) пък оня на уроците много му разбира :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз моя го махнах тей като не върши добра работа :cheers:

 

Абе как бе... кутрето рулз, ако за него говорим е много важен пръст, освен това поне при мен в началото беше зле но сега е доста по развит от безименния и върши голяма работа

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

между всеки ???????? явно не съм гледал чак до там. тва не ми се струва възможно:

E|---7----7----1----1-|

B|--5----3----3----5--|

G|-3----5----5----3---|

D|1----1----7----7----|

A|----------------------|

E|----------------------|

айде след 12то прагче ще се направи някак, ама преди това? а представяш ли си на бас :cheers:

Мисля ,че той така и така не го показва, не си спомням точно.

А на бас...пробвал съм...не питай. :wall: :killyou:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора, къде го набутахте човека с Rock Discipline.. :happy: Той все пак е доста начинаещ до колкото разбирам... Начинаещите едвам разпъват показалеца и безименния през 2 прагчета (амм..май доста по-начинаещите, ама въпроса е принципен :happy: )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
между всеки ???????? явно не съм гледал чак до там. тва не ми се струва възможно:

E|---7----7----1----1-|

B|--5----3----3----5--|

G|-3----5----5----3---|

D|1----1----7----7----|

A|----------------------|

E|----------------------|

айде след 12то прагче ще се направи някак, ама преди това? а представяш ли си на бас  :happy:

Мисля ,че той така и така не го показва, не си спомням точно.

А на бас...пробвал съм...не питай. :wall: :killyou:

Аз го пробвах на класическата - Бая се озорих, веднъж на 100 пъти стане,ама абсурд да ги сменям :happy:

Редактирано от CaptiveAlien
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ам те тез упражнения са точно за начинаещи - почва се од лесно - пръстите през едно прагче само(не е лесно и тва отначало де) и се стига до доста трудно и смятам че щи му помогнът ако се позанимава с тях

 

аа.. забравих - в началото на уроците Петру4и показва разни полезни упражнения, които се правят с цел да не те болят и да не се схващат ръцете/пръстите и наистина помагат за това. Така 4е който се интересува няма да е зле да си дръпне видоето и да ги прегледа

Редактирано от Overdrive
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Били Шийн препоръчва още нещо - колкото и гами да свириш, все някой пръст няма да може да заякне колкото останалите, а и движението на един пръст не се извършва само от една група мускили(в 2те посоки имам предвир). При такова положение от време на време, по личен избор, от време на време той казва да наситкаме пръста, който е слаб, по посока към грифа, докато със самия пръст извършвме обратно усилие - т.е. напрягаме го с цел той да сочи далеч от грифа.

Той казва че когато и тези мускули добият повече сила и бързината се увеличава.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.