Jump to content
Българският форум за музиканти

Лампов амп


Recommended Posts

попаднах на тази схема (някакъв мод) с разработени платки...

204842681018638882521311878785f9mqaqf9wTDIriamg35a.GIF

113796669120070679771311878792qxN5YwfT2PvR4dR7xfxa.JPG

4188343337479908921311878810PBUJBqgkV5KcdoXkZbxu.JPG

83848831011062671251311878801YRqDshLa8ZrdwgLTPsC9.JPG

 

някой има ли забележки към схемата?

на мен лично ми харесва повече оригиналното изпълнение на задействането на релетата и полевия транзистор...

не ми е ясно защо sw3 и sw2.1 подават сигнала към маса макар и през 47n, какъв е ефекта от това?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 174
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Отговорено (Редактирано)

SW3 и SW2.2 , не 2.1 !

Rocker, как ще пускаш тази машина, като не знаеш кое за какво е?

Хайде , кажи защо тези контакти шунтират ( дават накъсо) входа и изхода на стъпалото с V2.1 !

Нали не мислиш, че е случайно? И защо трябва да се прави това?

bratmito ти беше написал нещо, прочете ли го добре?

Този усилвател е High Gain, което означава, че ще трябва да се бориш доста с брумове/шумове и самовъзбуждания,за които има доста тънкости,и които се учат най-вече с практика, а релейното управление допълнително ще втежни нещата.

Да видя дали разбираш какво ти е подсказал, и каква е връзката с тези контакти?

ПП. Понеже споменаваш полевия транзистор... Знаеш ли за какво се използва в оригиналната схема?

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

вярно 2.2 е - моя грешка... учудих се защо дава изхода на лампата към маса а не входа, и то когато не се използва....не се ли товари някак си...или за самовъзбуждането?

 

полевия транзистор, наред с другите смятам че служат да подават маса към изхода за части от секундата когато превключват релетата за да се избегне евентуално щтракане в сигнала...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, за действието на полевия транзистор си прав. В моментите на превключване има преходни процеси, които се проявяват като рязка промяна в нивото на сигнала, което не е приятно. За да се избегне това, полевия създава полегати фронтове на обвиващата крива (envelope), с което се получава плавно изменение на силата на сигнала.

Даването на късо на изхода и входа(!) на стъпалото за LEAD, осигурява заглушаването на кривия сигнал, който се изработва от стъпалото и се "прослушва" в другите режими - CLEAN, CRUNCH...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

току що се сдобих с подарък - едно MV3. така че в момента преглеждам схемите, май ще го ползвам за крайно стъпало. утре ще го разглобя и ще го разгледам. преди 3-4 години работеше...но сега не се знае...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...преди 3-4 години работеше...но сега не се знае...

Гледай след "разглобяването и разглеждането" да не спре съвсем и завинаги biggrin.gif.

 

 

 

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

10526821032963375101312219189EpuJLPNU96j6UGTWD7bJ.JPG

145184632714971392931312219196c1wLacmcn2rs3vBG4UHj.JPG

6435437354952553213122191822u1nvgp2gr4vh2KkBGcj.JPG

773089308198297653913122191574uesntiotxcui1gMLXqt.JPG

150414607483312311713122192236OAfZN5099PMLXCCc31I.JPG

 

ами оригинално си е, леко боядисано малко, но разглобих го вече :) , а и така или инъче не бих го продал. даже не го пробвах преди да го разглобя. притеснява ме това че е 6 ома, а аз искам да включвам 8ома говорител, и незнам как ще стане работата. има още някакви изходи на изходния траф дето не са включени и не ги знам за какво са. някой ако има идея да сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Дори не ти препоръчвам да го включваш. Това нещо трябва да се почисти, прегледа, да му се сменят някои кондензатори, вероятно и лампи. Трябва да се премерят и евентуално настроят режимите на крайните лампи. Hич не е plug and play.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Усещам какви настройки и модификации ще го сполетят горкото усилвателче. (Защото няма средства за настройки, освен един ентбрумер P7 по оригиналната схема).

Трябва да се Измерят трансформаторите, лампите, и всичко останало, преди да се подава напрежение.

Пускането става по строго регламентиран начин - променливотолово захранване, постояннотоково захранване, крайно стъпало, фазоинвертер, смесително стъпало и накрая тонконтролите и входните стъпала.

Понеже метода, който ще се приложи за ремонта, ще се размине леееко с научната методика, прилагам една картинка, която ще бъде основно помагало. Нещо като картинен буквар.

layoutMV3.jpg

Хайде, пък като не стане, тогава може все пак да се продаде. В природата нищо не се губи, само си сменя собственика smile.gif.

 

ПП. Чудя се само от къде ще се намерят аксиални електролитни кондензатори, за да стане културно, а не покитайчено...

Редактирано от Parni_Valjak
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Реставраторите отварят старите кондензатори и в тях монтират от новите. Ако не пече нещо наоколо няма проблем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, така...

Гледаш отвънка мацето готино, готино, пък то работено, работено...

А после пишем огромни теми за китайските Немски усилватели.

Манталитетът ни е сбъркан, и няма да се оправи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря много за картинката :) . не мисля да го реставрирам, макар че знам че работи :) . ще го използвам само за крайно стъпало в моя проект, евентуално със нови чаркалаци, монтирани по реглети...за да не бъде съвсем обемен монтажа че наистина много грозно ще стане...

не ми отговорихте на въпроса за омовете, макар аз сам да си знам че сме го включвали в някаква колона различна от този омаж и сме дрънкали с процесори включени е него и нищо му нямаше. жалко само че вече направих поръчка от нета за чаркалаци а транспорта е 12 евро...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Rocker, не съсипвай машината!!! Реставрирана MV3 е много по-ценна от твоите експерименти!

Едно крайно стъпало винаги може да се направи, но съсипано MV3 няма как да се върне....

Ако цялата трагедия е само за трансформаторите, ще ти пратя на ЛС данните на изходящия, само свали размерите на сърцевината. И не съсипвай хубавата машина!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.