Jump to content
Българският форум за музиканти

Софтуерен Хармонайзер


Recommended Posts

привет

Четох една стара тема за хармонаизерите и реших да потърся софтуерен. Най-първият сериозен ми попадна на Антерис

AVOX Harmony Engine Evo VST RTAS PC v3

Ако не се лъжа версията е от 2010. При адекватна настройка може да се стигне до много прилични резултати.

Ако някой го е ползвал моля да сподели забележки и впечатления.

А ако знае друг по-добър не ще е лошо да сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Antares AVOX Harmony Engine Evo при добри настройки и материал показва добри резултати - работил съм с него под Cubase.

Друг добър софтуерен плъгин за който се сещам е "AKAI DecaBuddy". Доста е стар но е отлично изпълнение на AKAI. Ползвал съм го под Logic 5 навремето като Софтуерен Инструмент който се връзва по сайд чейн към аудио трака.

 

Имам също и моя лична разработка на "Смарт Хармонизер" за Logic 8 & 9 който поддаржа Ауто Форманти, Ауто Паниннг и много други екстри... Надявам се да го пусна с новите пакети в близко бъдеще...

 

A.G

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-големия проблем е, че не мога да ползвам logic поради липсата си на зрение, а толкова много искам.

MAC OS все още се разработва, за да стане достъпна среда пък камо ли някой да се занимае с достъпен logic.

Евала на Стив Джоб че е почнал да си прави достъпна операционната система за слепи, но има още десетки години да минат преди да можем да ползваме този софтуер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ах, искрено съм съпричастен към вас - не предполагах, но въпроса ви е уместен и доста ме развълнува... !

 

Mac OSX имат за момента според мен добър "Voice Over" който се справя малко или много добре с менютата на операционната система и дори с апликациите. Много е разбираем говора. Това което ми идва на ум в момента е комбинация от познания на добри специалисти в областа на Logic (LC) емулатори които могат да кръстосват из апликацията по миди път и да я управляват използваики хардуерни контролери. Тук срипта би могъл да се комбинира с този на "OS Voice Over" и да се направи нещто по въпроса. Познавам някои специалисти по LC и мога да изпратя запитване. От друга страна ще опитам да повдигна темата в някой Apple Logic форуми пък и не само Logic...

 

Поздрави за сега,

 

Иван

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Добър е AVOX-а, както и останалите плъгини в пакета. Особено ме радва артикулатора. На хармонайзера така и не успях да му задам хармониите в реално време през миди клавиатура :-(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На хармонайзера така и не успях да му задам хармониите в реално време през миди клавиатура

 

С кой хост си пробвал това - Cubase, Logic, Pro-Tools ...?

 

A.G

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Г-н Карамански,

 

Отностно вашия проблем за сега съм на следното ниво:

1. Пуснах нов топик в Logic Pro Help форума надявайки се да събера по-вече информация по въпроса. Както ще откриете от линка по долу само Mr.V пусна няколко линка. Другите вкл.Модераторите се опитаха да се направят на умници задавайки неуместни въпроси както винаги и след моя бележка веднага се погрижиха да си изтрият тъпите въпроси (това не е важно сега). Ето линка:

http://www.logicprohelp.com/viewtopic.php?t=73883

 

2. Отностно моята идея за комбиниране на LC и OS Voice Over има надежда... Писах на John Pitcairn (който е експерт по LC) и той ми отговори току що.

С две думи, никак няма да е лесно да се комбинират кодовете но не е невъзмойно... Това ми хареса и продължавам да работя по проблема.

Ето Емайла от John Pitcairn:

 

You'd need an app that can spy on the LC input and output ports - MidiPipe can do this - and that would need to feed the midi data to a custom app that interfaces with Voice Over.

 

But the parameter name is not contained in the MIDI message to/from the control, and the parameter can be different for the same control anyway, depending on which bank/mode you are in, so you couldn't use a static map of control-message-to-parameter-name.

 

To get current values for controls you have to listen to the feedback from Logic, not the message sent by the LC - fader values are 0-1024, button LEDs are off/on, and rotaries are 0-11 - so you don't even get sensible values, especially for the rotaries which have several different feedback display modes.

 

I think the only possibility to get useful names would be to analyze the contents of the LC screen by listening to the sysex feedback, and ensure the LC screen is in the most useful mode that displays parameter name and value.

 

But even that would be complex, because the LC protocol allows single characters to be changed or multiple characters to be updated at once, can present messages that span multiple chanelstrips, and sometimes even presents scrolling messages. The screen protocol doesn't have any indication how the channelstrip controls below relate to the characters onscreen.

 

So to relate screen feedback to each channelstrip you would need to keep your own buffer of the incoming screen text, split that up to examine the characters above each channel, figure out what is changing, and relate that to incoming/outgoing messages from the channel controls.

 

Then have Voice Over speak the text for the section of the screen above the channel control that is being manipulated.

 

It probably isn't impossible. But it would be very very difficult.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^Хоста е N-Track Studio, до колкото си спомням е подобен на Cubase. Предполагам, че е до настройки, но не съм се задълбавал много. Сега събирам стотинки за това: http://www.tc-helicon.com/products/voiceworks/ , със сигурност ще ми свърши по-добра работа от AVOX-а.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хоста е N-Track Studio,

 

Съжалявам не съм работил с този хост и не мога да гадая...

 

Сега събирам стотинки за това: http://www.tc-helico...cts/voiceworks/ , със сигурност ще ми свърши по-добра работа от AVOX-а.

 

Зависи за какво ти трябва - ако е за изпълнение на лайф това е твоята машинка.

 

A.G

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.