Jump to content
Българският форум за музиканти

Монтаж на нерецесиран Флойд


Recommended Posts

Махане на старото тремоло, отбелязване за новите дупки, пробиване, монтиране? Само това ли е?

Взето е предвид поставянето на нов нът и изрязването на пикгарда.

IMG_4076.JPG

IMG_4075.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

На Булето! Като ми пристигне Флойда с единично заключване и Тремол-Ното ми се освобождава един Джаксънски и няма да го хвърлям на боклука пък. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Така, както изглежда, няма да има проблеми.

А да, вижда се как завиването на винтовете отзад докрай е направило яко демидж. :D

795900667093410171309686691JAev7j0mmOsaH1W4Zsm7.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Ъп с въпрос.

2nd_best_spray.jpg

Да се опитвам ли да оправя преебаните дупки от винтовете на sping claw-a, които са пробили в кухината под пикгарда, или да ги оставя така и да се надявам да няма проблеми?

Мислех: пробиване на дупките с бургия, за да станат равни, лепене на дюбел вътре и пилене, след това ново пробиване за винтовете.

От една страна пък винтовете са доста големи и не знам дали ще мърдат изобщо при употреба на новото тремоло.

От друга страна пък липата е много меко дрЪво.

А за пълненето на винтчетата от самото винтидж тремоло ще го правя с бамбукови шишчета и Ц200.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш флойда да ти е двупосочен и ти се отделя време, може да махнеш грифа и да го изпилиш под ъгъл в сглобката. (или да сложиш нещо в сглобката). После евентуално вдигаш височината на флойда.

Имам Charvel Model 4 с нерецесиран флойд и там така е направено.

http://www.tundraman.com/Guitars/NeckAngle/NeckAngle.JPG

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.