Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем със subwoofer Dynaudio BM9S


Tapco

Recommended Posts

Здравейте!Преди две седмици си взех subwoofer Dynaudio BM9S,който на пръв поглед е страхотен и звука му е много свеж,но не ми позволява да усилвам от потенциометъра си даже 1/4 от цялото усилване...Според вас на какво би се дължало това?Първото,което ми дойде на ум са кабелите,които са обикновени микрофонни на Proel ръчно поени.Жаковете както и каноните са балансирани,но за кабелите не съм сигурен.Сигнала който влиза в сублуфера супер много изкривява като усилвам,а изходния към мониторите Tapco S8 by Mackie всичко е наред...Мониторите както и баса са активни.Баса е 200вата,а мониторите са 2 пъти по 60 вата! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

А като не са включени топовете, пак ли същото се получава ??

Под топовите имаш предвид мониторите нали?Ами пробвах го и тоя вариянт..Дали е само баса или и с включени сателити към него пак същата работа.Тъпото е,че не мога да разбера,защо мониторите не кривят,а баса супер много...Входното съпротивление е 20к ома , а изходното 10к ома

Редактирано от Tapco
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://www.dynaudioacoustics.com/media/BM9S_manual.pdf

 

Това е manual-a, ако не си го чел можеш да го прегледаш. Иначе нямам особено идея от какво ти идва проблема, без закачени сателити и при най-ниските нива ли криви?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Тук няма значение дали са закачени сателитите или не, провери дали не си усилил прекалено много subwoofer-а, по-скоро мисля че му подаваш изкривен сигнал от звуковата карта (провери дали изхода и е на -10 db), или устройството от което плейваш в момента. Включи слушалки в миксера и виж дали и там не криви.

Редактирано от Zmeia
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвах звуковата карта на -10 както и на +4 все една и съща работа.На мен въпроса ми е има ли значение кабелите.Може ли да има кабелно съпротивление заради което да криви...Незнам какво да правя,че тия от Динакорд искат д аим плащам за теста... :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Криви само ниските честоти.... ;) сигнала който излиза към луфера е ок,но който възпроизвейда говорителя на лувера е зле.нали казвам не мога да достигна 1/4 от цялото усилване..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Втоя сайт имаше публикация за кабели..Пишеше,че мониторния кабел тряба да е от мн чист материал иначе изкривява в нските нива сигнала ако тече по кабела съпротивление,по голямо от допустимото..

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това с чистотата на материала са аудиофолски глупости, с извинение, за да криви чак толкова ужасно както го описваш, няма да е от това. И да не е в Динакорд, можеш да го занесеш на някой който се занимава с аудио техника, че да го погледне. Другия вариант е, не знам от къде си го вземал обаче, ако е в гаранция, направо го връщай да си го гледат. Също можеш да го изпробваш при някой приятел със свястна аудио карта, но си мисля че положението ще е същото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

Това с чистотата на материала са аудиофолски глупости, с извинение, за да криви чак толкова ужасно както го описваш, няма да е от това. И да не е в Динакорд, можеш да го занесеш на някой който се занимава с аудио техника, че да го погледне. Другия вариант е, не знам от къде си го вземал обаче, ако е в гаранция, направо го връщай да си го гледат. Също можеш да го изпробваш при някой приятел със свястна аудио карта, но си мисля че положението ще е същото.

 

Братле сигурно има значение кабелите логично е,но както казваш това е така ако си перфекционист и искаш всички честоти да чуваш.Аз съм с достатъчно свястна звукова карта...едната ми е RME Fireface 400,а другата е EMU1212m модната със сменени операционни усилватели и запоено с сребърно-танталови кондензатори с керамична обвивка,но не е там проблема.Върнах го аз в Dynacord и в сервиза потвърдиха за фабричен дефект на потенциометъра на усилвателя и самия говорител.Странно Dynaudio да имат фабрични дефекти след като всичко се пои и сглобява на ръка там при строг технически контрол,но си е факт.Пратиха заявка за рекламация до завода за подмяна!Благодаря на всички,които се отзоваха да помогнат де! ;)

Редактирано от Tapco
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Сега мисля да си купя кабели специално за монитори!Ще я видим тая работа дали е глупости или аудиофилска работа със скъпите кабели.Мисля да си купя 6 кабела на Vovox Link Protect S на цена от 860 лв сигурно,защото няма значение е такава и цената... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То не е задължително да има супер голямо значение, за да се произвеждат супер скъпи неща. Съветвам те да направиш едно мнооого добро проучване по въпроса първо, че да не е да си хвърлиш парите на вятъра. Сигурен съм че тези 860 лева можеш да ги вложиш в нещо далеч по смислено.

 

http://www.matrixhifi.com/ENG_contenedor_ppec.htm

 

Това е интересен тест, в който се сравняват на сляпо не само различни кабели, но направо 2 различни системи, с различни усилватели, плеъри и т.н. Кабелите за мониторите са едни и същи в този тест, но резултатите са доста красноречиви. Ако се поразтърсиш в нета, сигурен съм че доста тестове на мониторни кабели ще намериш.

Моето мнение е, че разлика определено ще има, но надали ще е толкова голяма че да може да се чуе. Едни кабели за 20-30 лева примерно биха ти свършили чудесна работа. И не си мисли, че като не са направени от посребрена неокислена мед с чистота 99.999999%, ще режат ниските под 100Hz с 10dB или ще създават 5% THD при 1000Hz. Недостатъците на мониторите ти примерно и още повече акустиката на стаята, колкото и добра да е тя, цапат далеч повече звука.

Та това е моето мнение де. Просто те съветвам хубаво да проучиш нещата преди да се нагърбиш с такава покупка, че не са малко пари. Има доста компетентни колеги във форума, които биха разяснили по-добре нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Така като чета, тва което пишеш, вариантите са 2 ...Или това, дето му викаш луфера, му идва много и -4 те Дб от картата или просто е преебан и ако е в гаранция требе да си го върнеш на Динакорд.Не вярвам кабелите да те бъгват чак пък толкоз.

Редактирано от rudibass
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

То не е задължително да има супер голямо значение, за да се произвеждат супер скъпи неща. Съветвам те да направиш едно мнооого добро проучване по въпроса първо, че да не е да си хвърлиш парите на вятъра. Сигурен съм че тези 860 лева можеш да ги вложиш в нещо далеч по смислено.

 

http://www.matrixhifi.com/ENG_contenedor_ppec.htm

 

Това е интересен тест, в който се сравняват на сляпо не само различни кабели, но направо 2 различни системи, с различни усилватели, плеъри и т.н. Кабелите за мониторите са едни и същи в този тест, но резултатите са доста красноречиви. Ако се поразтърсиш в нета, сигурен съм че доста тестове на мониторни кабели ще намериш.

Моето мнение е, че разлика определено ще има, но надали ще е толкова голяма че да може да се чуе. Едни кабели за 20-30 лева примерно биха ти свършили чудесна работа. И не си мисли, че като не са направени от посребрена неокислена мед с чистота 99.999999%, ще режат ниските под 100Hz с 10dB или ще създават 5% THD при 1000Hz. Недостатъците на мониторите ти примерно и още повече акустиката на стаята, колкото и добра да е тя, цапат далеч повече звука.

Та това е моето мнение де. Просто те съветвам хубаво да проучиш нещата преди да се нагърбиш с такава покупка, че не са малко пари. Има доста компетентни колеги във форума, които биха разяснили по-добре нещата.

 

Здрасти!Братле това с акустиката на помещението и като цяло неговото третиране с акустични материали е повече от задължително да,но аз говоря за кабели спечелили награда за най-добър артикул в света,нещо което е извън стандартите...Предлагам ти да прочетеш и ти за тях..Искам да ти кажа,че са много по-добри както и от Mogami,така и от Monster и Canare,които са считани за едни от водещите в производството на кабели и окобеляване като цяло.Швейцарските кабели са екранирани,балансирани и направени от твърд 97% чист материал(мед)запоени със сребро и конекторите са със златна баня!Защитени на 100% от повреждане в следствие на огъване и т.н.Изтеглих си наскоро инструменти и вокали записани с кабелите на Vovox!Искам само да кажа,че това не е газария да се вземат такива кабели,а неизбежно!По- голямата част от световно признатите студия в Холивуд са с такива кабели де да знам да не разбират тия хора......,а там са най-бруталните инжинери! ;)Да не забравяме и скандинавците и те са си е...и мамата.И като цяло помещение,първокласни монитори,сублувер(задължително),много добра звукова карта(например TC Electronic,RME,Apogee,Pro Tools)Това за мен са звукови карти..... с перфектни конвертери и елементи по веригара,от които зависи качеството на сигнала,кабели Vovox :D Една Apple машина с инсталиран на нея Logic Pro 9,анализатори,мастър клокове и т.н. ;)и не на последно място самото инжинерче :)

Редактирано от Tapco
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

УмолЯвам, някой от по-компетентните членове на форума, от рода на Валяка, да си дадът мнението по въпроса с кабелите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.