Jump to content
Българският форум за музиканти

Спор относно Gaina-a на пултовете


vane

Recommended Posts

Чудя се аз ли съм повреден или напоследък навсякъде се засили "лауднес войната"? В почти всички заведения, в които влизам напоследък силата и качеството на звука минава границата на търпимост.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

..... Копеле, тъпо ми е, ще се изс@ра на масата! А другия му отговаря - Недей копеле, няма да те разберат...

Според мен просто има копелета на които им е тъпо и другите не разбират постоянните им напъни...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз не помня в този или друг форум някой каза нещо интересно. Че циганите имат различна анатомия на ухото и затова помпят на макс. Явно вече е прескочило върху масовия потребител и ако сигнала не е правоъгълен, никой не ще да слуша.

Тия дни ще озвучавам два концерта на танцов ансамбъл. Дадоха ми предварително музиката, която е в плачевно състояние, но доколкото можах пипнах тук таме. И изравних нивата на -3Дб. Веднъж го правих и резултата беше добър. Друг път опитах на 0Дб и не се получи добре. А на моя пулт гейна работи само когато селектора на входа е на микрофон. При линия гейнът не бърка нищо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен темата трябва да е забодена отгоре. Огромен процент от проблемите при малките и средните мероприятия в клубове или на открито започват именно от некомпетентността да се работи с пулт и то най-вече неспособността да се прави адекватно предусилване на входящия сигнал. Оттам следват опити да се корегира със фейдъри, екв, субгрупи, мастър секция и тн, което е в разрез със пасажите от библията, която Валяка написа.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.