Jump to content
Българският форум за музиканти

Jeff Waters-техника,стил, влияние,композиция


metalhammer

Recommended Posts

Искам да посветя тази тема за един от колосите на траш метъла.

Без него някак си картината нямаше да бъде пълна - нещо щеше да и липсва.

 

дайте вашата цялостна оценка за него - композиции, техника. саунд и дали ви е повлиял по някакъв начин.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Композиция - не мога да бъда обективен , защото точно този стил не ми е любим ...

Техника - не съм аз този , който трябва да я оценява

Саунд - убийствен

Дали ми е повлиял - пак не мога да кажа ... по-скоро не , ама пак казвам , не си падам много по траш ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

оценка - абсолютен изрод

саунд - зверски

техника - нечовешки пикинг, страхотни рифове и сола

дали ми е повлиял - почти всеки китарист на който съм се изкефил ми е повлиял малко или много...

 

:):):)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добър ритъм китарист свири като мелачка на убийствено темпо. Праска и мелодични сола готин стил има :) По-бавните парчета на Annihilator са с бая сложни прогресии абе въобще китарист от всякъде + това и пее сравнително добре. Аз лично започнах с по-комерсиалните парчета после прослушах старите траш албуми ,сега супер много ме изненадаха приятно с Carnival Diablos и Waking the fury с нетърпение чакам да се появи DVD'то им да видя с картинка как се представят на живо ,ще се радвам ако ги поканят през лятото на фестивала в Каварна. За влияние не мога да кажа ,не съм толкова напреднал ...пробвал съм да зауча някоя друга песен но много трудни се оказват (Don't bother me,Sounds good to me и др.)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чуйте последните 2 албума, едни от най-добрите неща на Annihilator!

 

Лично на мене определено ми е повлиял - главно относно пикинг - с такава динамика и сила триаа да се свири тая музика!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много стабилен ритъм китарист с много добра постановка. Солата му не ме кефят изобщо, но това е въпрос на лични предпочитания. Иначе ебати якото звукоизвличане дето демонстрира тоя пич :)

 

П.П. Glacierise, аз изобщо не бих казал, че Jeff Waters свири със сила, даже напротив - супер отпусната му е дясната ръка, просто пича се е научил да акцентира както си требе ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абсолютен изрод.

Не знам просто какво повече да кажа. Втората ми любима група са Annihilator и (банално звучащо), животът ми не би бил същия без влиянието на Джеф ;)

Умее да прави както бърз и брутален траш, така и някакви страшно отнасящи баладки. Лично за мен - един от най-добрите китаристи съществували някога ;)

Научих се на доста нови китарни пинизи благодарение на него.

Пък и изглежда страхотен чешит, ама то канадец, готини хора са те ;)

 

Изобщо, Джеф рулз. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Убийствени рифове и също такива сола,изпълнени с доста мелодичност,перфектно разработени парчета винаги за две китари-обича двугласията!

Перфектни хармоний,звучащи на моменти доста "ренесансово",но от приятното такова без излишно да се олива,също перфектен пикинг,собствена постановка съдаваща може би впечатление за много скована дясна ръка,но айде да свиря,като него пък нека да ми е скована ;)

Човек със собствен стил и звучене-немож го сбърка чул ли си го веднъж!

Страшен симпатяга/дори и с къса коса/!

Накратко за финал: ANNIHILATOR MAN!!!

 

;););)

;);)

:headbang:

Редактирано от rockstar666
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Jeff - президент!

Наскоро се вдигна скандал около него относно изказването му, че е китаристът с най-бързия пикинг в метъла. Въпреки нападките от страна на останалите, досега не се е намерил човек да докаже противното.

Свири дори и най-бързите си рифове изцяло на downpicking. Звучи невероятно, но е факт. Всъщност от downpicking-a идва и стегнатостта на саунда.

Отказва поканата на Dave Mustaine да замени Friedman на соло китарата в Megadeth.

Свирил е на китарата в много яки банди - Savatage, Machine Head, има собствено студио, в което продуцира банди. Експерт по звукозапис, смесване и мастериране, обича да експериментира със звука в Annihilator.

Напоследък ползва Nuendo. ;)

Основен вдъхновител на популярния напоследък Alexi Laiho.

Това е Jeff.

Поклон пред светлия му пикинг!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свири дори и най-бързите си рифове изцяло на downpicking. Звучи невероятно, но е факт.

Звучи невероятно наистина....защото не е вярно :P

Чуй примерно Rage Absolute или Invite It (не съм от най-върлите фенове на Annihilator, ама набързо тия изкопах). Едно че е прекалено бързо дори и за най-дивия downpicker, друго че то си се чува. Има си спечифично звучене на alternate и на downpicking.

С това не отричам че може да свири много бързо down, но не и изцяло така.

 

 

Баш по темата - :happy: пред Джеф - и за свиренето и за песните и за експериментаторския дух (макар и невинаги успешен по мои критерии :P )

Long live the mad motherf**ker :P:happy:

Редактирано от MDFk
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми така твърди човекът във форума на Annihilator. :happy:

Не съм правил разследване, не смея да съдя и по аудио запис но едно live видео на Annihilator може да разкрие как стоят нещата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ми така твърди човекът във форума на Annihilator. :happy:

Не съм правил разследване, не смея да съдя и по аудио запис но едно live видео на Annihilator може да разкрие как стоят нещата.

-Докторе, имам проблем с потентността!! А съм само на 70!! Комшията на 75 и постоянно разправя как скъсва бабката от секс!!

-Отворете уста.....ами не виждам причина и вие да не разправяте същото за себе си.

 

:green:

 

Та така. Иначе заредих някакъв live от 2003 да видя все пак :wow: :guitar: :happy:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.