Jump to content
Българският форум за музиканти

Мнение за един корт


whitegoat

Recommended Posts

Мисля да си взема CORT B4,другата седмица ще ходя да го пробвам.На външен вид доста ме кефи,пък и чета доста хубави неща тоя бас.Но ме притесняват няколко неща(сигурно нормално,при положение,че това ми е втори бас,а първия го взех втора употреба за 200 лева напълно раздрънкан,и сега гледам да не се набутам отново).Добър ли е баса в дългосрочен план?В смисъл,дали след 4-5 години,ако още е в мен,ще имам някакви проблеми?И още нещо,бива ли я активната електроника,мога ли да си играя с тона,щото си мисля,че в магазина като отида ще ми го пуснат през някой Маршал за 5 хиляди лева,и няма да мога да преценя реално как ще е при мен и по участия,където ще ме бутнат централно,или в някое лайняно кубе.

 

CORT B4-OPM

Редактирано от whitegoat
  • Like 1
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Веднъж имах близка среща от третия вид с такъв бас (само че 5-ца). Мога само да кажа, че най-малкото трябва да пазиш и да полагаш грижи за тялото, тъй като няма покритие и лесно се драска (например, с перце, докато дъниш "Refuse/Resist" :metalist::punk_guitar:).

 

За звука нищо не мога да кажа - това винаги е предмет на личен вкус и избор.

 

Като цяло се смята, че за парите си това е един доста добър инструмент.

Редактирано от yordaniy
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен отиди в магазина и го пробвай.А това дали ще държи 4-5 години си е въпрос на поддръжка и дали си пазиш инструмента.Аз имам Cort GB 34,неговата електроника е с 2 бандов еквалайзер и могат да се направят хубави настройки.Предполагам,че този с 3 бандовия ще е по-добре.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щях да ходя в musciworld,но ми казаха,че в момента го нямат в наличност тоя бас,та някой да знае случайно по Стара Загора,Хасково,Пловдив къде мога да намеря друг магазин,където има кортове?Че много ще ме е яд да се разходя,а да не пробвам точно китарата,която исках.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Щях да ходя в musciworld,но ми казаха,че в момента го нямат в наличност тоя бас,та някой да знае случайно по Стара Загора,Хасково,Пловдив къде мога да намеря друг магазин,където има кортове?Че много ще ме е яд да се разходя,а да не пробвам точно китарата,която исках.

 

Преди няколко месеца като бях в Пловдив преди един концерт и направих една обиколка по магазините . В магазина на центъра до хотел "Тримонциум" имаше такъв модел . За съжаление обаче магазинът не беше на никоя от по-големите вериги за музикални инструменти , а на местни хора ,така че не мога да ти дам никакви координати .

Някой от колегите от Пловдив може да те упъти точно кой магазин е . Иначе баса , мисля че си заслужава парите и обажда много добре . Навремето в "Динакорд" пробвах такъв . Аз имам C5H и съм доста доволен от него , скоро обаче мога да го пусна за продажба , ако интересуваш драсни едно ЛС . Поздрави :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Guest
Темата е заключена и Вие нямате право да коментирате в нея.
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.