Jump to content
Българският форум за музиканти

Теремин - уроци


Recommended Posts

Някой да знае, предлага или да е чувал такова нещо в София? Много бих искала да подаря това изживяване на приятел, който е запален по този инструмент, но нямам никаква представа къде може да се намери, някой предлага ли го, дори и да познавате притежател на инструмента, който би имал желанието да го сподели за час- два - три, ще бъде от полза!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

ееемиии...

като всяко екзотично нещо теремин в б-я трудно ще намериш. може да има, но поне аз не съм чувал.

теремините etherwave на moog струват към $300-$400. принципът на действие на инструмента обаче не е особено сложен и на запад любителите си изработват самоделни теремини, къде успешно, къде не чак толкова (виж в youtube за diy theremin). във форума има добри инженери, вероятно, ако поръчаш на някой от тях, могат да ти изработят - разбира се, отново не евтино, но на цена, съобразена с тукашните условия...

Редактирано от Fallenblood
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Димо от PIF, но до колко ще е склонен да отдели час/два, това може да каже само той.

Не знам какви възможностти имате, но в www.ebay.co излизат оферти от около 200 лв.

Редактирано от ciriljhonson
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Димо от PIF, но до колко ще е склонен да отдели час/два, това може да каже само той.

Не знам какви възможностти имате, но в www.ebay.co излизат оферти от около 200 лв.

 

 

Благодаря ви много за инфо-то. Аз писах на Димо вече. Надявам се да се съгласи. По-скоро ще е това, отколкото да го купя, макар че 200-300 е доста приемлива цена за това нещо. Ако все пак някой от вас познава друг човек с теремин, моля ви да дадете контакти ...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

излиза без пари, ако приятелят ти реши да пробва софтуерен заместител: примерно връзваш височина и силата на звука към ху controller и можеш да използваш мишката или джойстик, или каквото и да е.

ето това е вълната - даже обикновен sine осцилатор би трябвало да свърши работа - http://www.thumbuki.com/images/fullsize/BigBriarEtherwaveWaveforms.gif

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.