Jump to content
Българският форум за музиканти

болки в лявата ръка...


agi

Recommended Posts

Здравейте от вчера имам един проблем ръката ми беше фрасната силно с пръчка на около 3-4 см по на долу от кокалчетата (тези кокалчета които изпъкват като стиснеш юмрук) отначало даже се беше зачервило леко сега като си раздвижа пръстите и осеща болка в горе посоченото място.Та въпроса ми е някой има ли съвет как да се справя по-бързо с тази контузия някои който я е преживявал ако може да сподели с какви мазила си е мазал контузеното място за колко време му мина...Като начало смятам да оставя китарата за полвин- една седмица.

 

пп.Осъзнавам че пръстите са мн.важни за един китарист и трябва да се пазят амаа...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвай с Волтарен, на мен ми е помагало, но се консултирай и с лекар.

 

Това е едното, възможност за мазила имаш голяма - БенГей (сегашния Deep Relief или Deep Heat), Фастум Гел-а също върши работа - всичко, което е за болки в ставите и мускулна болка. Ако са наранени костите - тогава е нормално да боли по много и дълго, докато се възстанови всичко, но нищо опасно и лошо, същото е и с наранени сухожилия и мускули. Най-лошия случай ще е да имаш нещо счупено или пукната кост. Но след като можеш да си движиш ръката надали е това. Все пак, можеш да пробваш да раздвижиш костите в дланите (сякаш си миеш ръцете) и ако видиш нещо нередно - бягай към лекар. Ако продължава това повече от 10-15 дена - пак там, ще ти направят в краен случай един рентген и ще си спокоен :)

Дано всичко да е наред.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда мерси за инфото утре ще отида до личния лекар и ще си взема фастум гел или нещо подобно иначе то вече не ме боли като е обездвижена обаче още е мн.кофти като я движа но не вярвам да е счупена или пукната

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мда мерси за инфото утре ще отида до личния лекар и ще си взема фастум гел или нещо подобно иначе то вече не ме боли като е обездвижена обаче още е мн.кофти като я движа но не вярвам да е счупена или пукната

 

Малко е късно, но най-добре да си беше направил леден компрес. По-добре не я движи ръката. И изпий някой друг аспирин, той е добър антикоагулант.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

GP-то трябва да те прати на ортопед, той пък на рентген. На снимката най-вероятно всичко ще е ОК и ортопеда ще ти предпише мазило и почивка за ръката. Ако имаш някакви синини не се притеснявай - ще се разсеят. Ако сега можеш да мърдаш пръстите и да ги държиш изправени няма място за притеснение.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Най-важна е почивката. Аз вече месец се влача с болка точно около кокалчетата на лявата ръка и тъкмо ми мина малко я натоварих и познай. Не съм свирил от един месец, само вчера за малко, много ме "сърби" ама ще трая поне още две седмици. Измисли си някакво занимание да не се сещаш за китарата :) Аз чета на Рудолф Шенкер книгата. Препоръчвам силно. Много е забавана и поучителна и гот. Скоростно оздравяване.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Escalar cream 30g - на билкова основа е - арника.Спортистите го ползват(футболисти) и са много доволни.Ако си от Варна мога да ти дам безплатен ;) На когото съм услужил само ми е благодарил.(лекар съм ;) )

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Ами ходих за лекаря и ми каза че бе трябвало да се оправи до 1-2седмици и за толкова някъде да не свира иначе си намерих книга и аз да чета Guitar effects Pickups Amps - Getting Great Guitar Sounds.Мн добри неща пише в нея на всеки я препоръчвам Сори за офтопика

 

пп.Лекаря на мене ми каза че при ударя тъканта се е притиснала в коста и че за това трябва малко време да се самовъстанови и че никакви мазила не могат да ускорат въстановяването

Редактирано от agi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.