Jump to content
Българският форум за музиканти

Manowar - Warriors of the world


Recommended Posts

Да ве, пич"(hologram), я наистина пусни нещо твое, за да опровергаеш всички, не отнема много време наистина, пък и така няма да звучиш голословен и ще се обогати форумното пространство.Не се бъзикам, мненията са важни, когато са подплатени с примери...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами хора, аз съм вокала. Няма пеене на фалцет (хората вече не пеят на фалцет, брат), няма и миксово пеене даже, всичко е с чист глас и доста крещене, но микрофона, с който аз пея "изрязва" почти всякви дрезгавини и наистина не звучи така, както съм го изпял, може би с някои от динамичните ми наистина би прозвучало много по-добре. Когато си купя микрофон за 1500, а не за 300, тогава :) Този мелодин наистина не знам къде го чуваш. Има няколко тона съвсем леко барнати, но това е стандартна процедура и 100% не където ти си мислиш :) тейковете бяха 3-4

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Чист глас?Сила? На припева? Това на тейка дето сте включили в този вариант ли е, или на останалите 2-3 ?

Или може би трябва да обясниш какво означава "чист глас" в терминологията, която ти ползваш.

Защото аз "чист" глас не чувам. Има форсиран шепот и някакъв шепнещ фалцет в края на фразите - все едно се опитваш да пееш тихо, за да не събудиш някого.

Аз и крещене не чух, но да си призная не издържах да слушам след втория припев.

Иначе като изключим велите припеви и абсолютно неопряните краища на фразите шептенето ти се е получило ефектно.

 

А за това, че хората(!?) вече не пеят на фалцет грешиш напълно ;). Най-малкото музиката не се изчерпва с това, за което ти си чувал.

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

не четеш внимателно май това, което пиша и бързаш да напишеш нещо "умно". а за фалцета визирам хард рока и метъла. все едно, благодаря ти за мнението

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Направо е перфектен, като за фенове вкъщи. Аз лично не бих се наел да правя кавър на Manowar, Blind Guardian и Nevermore примерно. Просто излиза ето такава ученическа самоинициатива.

Пускайте по-добре нещо авторско. Заебете тия кавъри.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой нещо се заяжда за миксовете на Чепа, лично ще го бия с талпа през ушите. Ще ме извинявате за искреността, но досега по-изпипан саунд от неговия в този форум поне лично аз не съм чул (ако съм пропуснал, опровергавайте с примери).

 

А що се отнася до конкретното кавърче, вокалите може да са лееееко по-динамични и басът да е по-плътен (като за Manowar). Всичко останало не смятам, че може да подлежи на забележки ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако някой нещо се заяжда за миксовете на Чепа, лично ще го бия с талпа през ушите. Ще ме извинявате за искреността, но досега по-изпипан саунд от неговия в този форум поне лично аз не съм чул (ако съм пропуснал, опровергавайте с примери).

 

 

Този раздел доколкото ми е известно не е посветен на смесване и мастериране. Но определено имаш пропуски. Чува се тук таме и нещо пипнато с вкус(примери няма да ти търся, сам си ги намери).

 

Чепа да не ми се сърди :) Няма да коментирам парчето . Аз и в оригинал трудно го понасям :icon_shithappens:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

След като на раздела пише с големи букви "Кавъри", явно не е посветен на смесване и мастериране в частност thumbdown.gif. Друг е въпросът, че всяка песен освен като мелодия и текст може да се коментира и по отношение на миксиране на всичко в едно цяло. Досега повечето от темите в този раздел не са били лишени от коментари по отношение на това дали барабаните примерно са тихи, дали китарата не е резачка, дали от много ниски не бръмчи...

 

В конкретния случай някакъв тип се беше заяждал за качеството "ала-вкъщи", което ми се видя нелепо. Понеже от известно време следя всички кавъри на Стельо и всичките до един са с абсолютно студийно качество, нормално беше да се обадя.

 

P.S.: Щях да кажа още доста неща, но предпочетох за разлика от вас да запазя добрия форумен тон, защото съм се убедил, че тук нормален разговор не се получава (айде спамете си сега минусчетатаcurssing.gif).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.