Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

  • Отговори 44
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Стаг, скот, базик и т.н. стават за начало и то идеално и като вариант са по-добри (в повечето) случаи от стари амати или тактони, а съм виждал и тама и пърл в такова състояние, че.....

Така че за парите си, едни нови барабани като тях си заслужават.

Взимаш и един комплект евтини чинели от динакорда (250-300 лв) и си готов!

За ъпгрейди винаги има време и пари се намират, стига желание да има!

 

Коко, имаш много поздрави от Данчо от студиото на Фактор. :(

Редактирано от Judex
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

стават,но по-добре изчакай оферта за нещо по-добро на старо ако не ти е спешно...стария ми пърл например замина за 650 кинта а му бяха малко,са като се замисля 800 по-биха му подхождали....за 800 ако има си вземи евтина серия тама или ямаха на старо,например,това е моя съвет:(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Че добре изглаждат ... Така е ама май е само толкова...

Все пак си купих Stagg :dance: Ама не знам защо алтовете и флор тома ми звучат адски по-добре с плат отгоре. До сега не ги е виждал професионален барабанист (за настройка и оценка) .

А иначе като стойки и механика са си доста добре . Фус машината е перфектна, а и чинелите не звучат никак зле.

Както всеки комплект барабани от нисък клас и тези си имат плюсове и минуси ама с една смяна на кожи и настройка от разбиращ плюсовете стават повече от минусите :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гледах някво видео на некви шведски металяги! Това ,което ми направи впечатление ,че сета беше повече от приличе и сред целия тоя набор от Sabian и Zildjian имаше и на Stagg , което може да се приеме , като знак ,че не са чак такава дупка! В момента са ми заели един кардан Stagg малко да си поиграя , щото не смятам ,че съм достатъчно добър с един крак , та камо ли да се излагам с тоя кардан и мнението ми е ,че толкова свири колкото и струва!

 

 

Аре бе форумци кога ще се видим да пием бира? И да разменим малко видео материал! Сега си свалих една клиника Tim "Herb" Alexander барабниста на Primus и търсим народ да го споделим : ) !

Групата се нарича Mnemic,и са безумно яки

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Датчани са, а ето и малко инфо:

 

Denmark's Mnemic offer a futuristic metal style evocative of post-industrial outfits such as Fear Factory and Strapping Young Lad. Formed in the town of Aalborg, circa 2000 (although the concept had been kicking around since 1997) by singer Michael Bøgballe, guitarist/keyboardist Mircea G. Eftemie, guitarist Rune Stigart, bassist Mikkel Larsen, and drummer/keyboardist Brian Rasmussen (also of Invocator), the group unleashed its debut album, Mechanical Spin Phenomena, in 2002, through Nuclear Blast. Timely appearances at Europe's major outdoor summer festivals followed, and having gained generally rave reviews and a small but loyal following, Mnemic proceeded to record their second album, The Audio Injected Soul (introducing new bassist Tomas "Oberst" Kofoed), for a 2004 release.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 month later...

така .... та значи от доста време се чудих дали да набутам малко пари в чинели от въпросната марка Stagg.. ей така малко от любопитство, и малко от скука, че всеки изказва я ласкави менния,я ги плюе въпросните чинелки. та отскоро(може ид а греша) любимият ми Динакорд е станал вносител на "световно" известната марка . на няколко места във варна вече се продават в количество чинелките stagg, продавачите казват че се харчели добре,главно заради ниските цени. и покрай закупуването на 10" кожа заврънках родителското тяло да отпусне финанси за няколко ламарини. в динакорд -варна бяха получили/останали само няколко модела . 8" и 10" сплеша SH regular , 17" рок краш MYRA , два 10" сплеш DH брилянт и регулар , 14" SH china regular ,14" DH china briliant, 13" rock HHats Furia и 8" splash BM(black metal) .

 

започна се едно пробване,едно друго... та накрая си взех за вскъщи 8" SH regular splash~25лв (ама трябваше да купя 8" BM за по малко от 5лв отгоре), ,макар и една от най-евтинджос сериите на мен лично ми хареса как звучи,приятна атака ,хареса ми че е с натурален финиш

17"-ка MYRA рок краш за <130лв 13522.jpgе мога да кажа че този чинел си заслужава отвсякаде, направо не повярвах . адски агресивен, звука и финиша много го докарват на З серията на зилджан,ама съвсем сериозно. заради този чинел ще стана луда фенка на тия тенекии. далеч далеч по добре звучи от разните алфи,ЗХТ-та дето са ми минавали .

 

и до тука с покупките , останалото остана само в рамките на проба-грешка. леко ми се промени меннието за марката и самите чинели. ДХ сплешовете също не бяха лоши , брилянтният 10"-ов ми хареса повече. ствуват по 35лв. китайците не ме впеатлиха особено, ДХ серията определено е по сполучлива а разликата с по ниската серия е в някакви си 5-6 лв за еднакви размери и идентични модели чинели. фуса не го пробвах обстойно ама ми се стори приличен,само че не питах за цената,понеже нямах и намерение да го купувам. а този "черният" Black Metal splash 14258.jpg го го препоръчвам горещо на всеки търсещ dark звучене,

 

та така де.. на пръв поглед нещата стоят добре, временно ще ги налагам колкото мога тия чинели за да видя как са и като здравина, въпреки че точно аз едвали мога да бъда критерий за това. според мен на цените които се предлагат ти чинели имат много сносен звук, може би всичко е до бройка,че преди време пак пробвах 2 креша еднакви уж,ама доста различни на звук.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

:godbless::godbless::godbless: Евала галя... яд ме е само че не си питала колко пара са капаците. Скоро ще трябва да купувам мамка му....
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Галя, браво!

Много подробна и обстойна информация. Когато пробвах серията в софийския Динакорд, останах със същите впечатления, аз си взех сплашче на фуриа серия за 40 лв.! Ама се заглеждам за 17 или 18" креш. Имаше един SH 17 с кефещ звук и цена 80-90 лева, ама имаше едни шуплички и вдлъбнатини, които със сигурност щяха да доведат до пукнатини и се отказах. Предпочитам DH (Dobble hammered) серията , мурата и фурията. Други не можах да пробвам, ама наистина се харчат. Мисля, че ако се оглеждат внимателно като качество на изработка и за евентуални дефекти, риска от счупване би се намалил и ако е така, стаговете биха станали добър и евтин вариант за по-скромните и неплатежоспособни колеги (какъвто съм и аз :beer: ).

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

еми принципно Динакорд би трябвало да внасят най-евтино чинелите и продуктите на стаг, цените там са направо идентични с тези в западна европа,най-малко надценка има, а и в повечето случаи има голямо количество на място кадето да се пробва и да се сравнява. колкото до сериите по скъпите серии имат почти еднакви цени, в разлика от 5-6лв за еднаквите размери и видове чинели, което реално е нищо. вече всеки си избира според вкуса. MYRA май е най скъпата серия ,има само "rock" модели,или е най подходяща за тоя тип музика, Фурия май е по универсална,ама знам ли, BM & VB сигурно пак стават, SH си е евтина , сплеша който го взех ми звучи горе долу, като за 25лв толкова, а и май е добра бройка. ДХ са по звучни, китаеца който опитах ми хареса повече от SH чайната. всичко пак си е до вкус , но само споменавам че на тези цени големите марки не предлагат по добри неща и вече съм убедена в това, просто доста от по евтините чинели и на пейст,мейнл и зилджан ми минаха през ръцете и не са по мелодични и звучни определено. за цената си звука е повече от приемлив, вече здравината е спорна.. при мен 2-3 дни поражения няма

Редактирано от AccesS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има магазин на Гтаг до старата консерватория ! Там е май-евтино !

Аз лично отмъкнах 16' краш - Мира - жесток звук за 120лв. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.