Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за микрофон


Xrizzy

Recommended Posts

Здравейте, не сум сигурен дали пускам темата на правилното място, ако не е така моля да ме поправите.Та така пиша ви тука зареди един микрофон. http://eshop.bg-audio.com/Kabelni-Mikrofoni/Sennheiser-e-815-S-C.html . Въпросът ми е мога ли да направя запис с приемливо качество. И ако нещо по-добро за г/д същата цена да кажете тук. Мерси предварително!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не казва нищо защото нищо не си написал.

 

Какво ще записваш с микрофона?

В какво ще го включваш?

Какво ти е звуковата карта?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Никой не казва нищо защото нищо не си написал.

 

Какво ще записваш с микрофона?

В какво ще го включваш?

Какво ти е звуковата карта?

 

Искам да записвам вокали.

С stock звукова карта съм.Каква трябва си взема.

Искам да го включа в комяютъра.

 

П.С Сигурно звъча глупаво. Нов съм.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За да получиш задоволително качество е необходим микрофонен предусилвател за динамичния Sennheiser, защото звуковата карта не е предназначена за динамични микрофони, а за електретни. Използването на динамичен микрофон директно в картата е калпаво и технически неиздържано, дори опасно действие.

Едно сравнително добро решение е да се използва 2...4 канален смесителен пулт с микрофонни входове. Евтино решение за начало, а когато се появят по-високи изисквания, може да се премине на специализиран микрофонен предусилвател. Но тогава ще се наложи смяна на микрофона, на картата и т.н.

Има обаче и други неща които са необходими за записване - мониторна система (слушалки с усилвател или мониторни озвучителни тела, програми за запис и възпроизвеждане и т.н.).

Прегледай разделите във форума с отношение към запис и възпроизвеждане!

Успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Когато си с вградена звукова карта какъвто и микрофон да вземеш все няма да звучи добре, понеже микрофонния предусилвател във вградените карти е ужасен. Мога да ти предложа един друг вариант. Вземи си по-евтин микрофон примерто този Electro-Voice Cobalt Co9, и едно малко пултче това PHONIC MU502 или BEHRINGER XENYX502

Включваш микрофона в пулта а от пулта във линейния вход на картата - така ще избегнеш лошия микрофонен предусилвател на картата.

 

Опа Валяка ме изпревари !!!

Редактирано от patzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тази малка дупка с червен цвят от задната страна.

Тези с мръсно подсъзнание да престанат да си мислят за задници.

 

Абе как може да тръгне някой да купува микрофон за записи, а да не знае къде да го пъхне?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

синия - е линейния

 

и ако ще го свързваш в пулт ти трябва такъв кабел

 

228_picture_products.jpg

Редактирано от patzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам къде се ПЪХА просто не знаех, че му се казва линеен вход а аз на картата имам 3 не са ми в цветове защото съм с лаптоп. 1 . за микрофон. 2 за слушалки 3. SPDIF

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Както го описваш така ти нямаш линеен вход - така че варианта който ти предложих нестава. Тук нещата стават малко по-сложни(скъпи).

 

usb или Firewire звукува карта с микрофонен вход(хубаво е и да има фантомно захранване ако решиш в бъдеще да минеш на кондензаторен микрофон) + микрофон.

Редактирано от patzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш ли да ми дадеш линк към нещо що годе евтино и да е usb . Аз намерих USB карти, но цената зависи ли за качеството на записа смисъл различната карта различно качество нали така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Това M-AUDIO FAST TRACK USB или M-Audio Fast Track Mk II. Втория вариант е с фантомно.

 

Има и един друг вариант ако нямаш средства за карта и микрофон.

 

SAMSON C01U - Тове е кондензаторен usb микрофон. SAMSON

Редактирано от patzo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.