Jump to content
Българският форум за музиканти

Моля за мнение


dani95

Recommended Posts

здравейте отскоро пея и исках да разбера от хора, които разбират от музика дали ставам за нещо.

(бтв. нямам никаква музикална подготовка и съм на 15 години)

 

http://www.4shared.com/audio/ooLewHBn/Im_yours.html

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ти шегуваш ли се ?

Лично аз пеене тук не чух ,имах чувството ,че си говориш на висок глас по забързано...

Не искам да те обидя по никакъв начин ,но ти можеш единствено да я слушаш музиката... А ако искаш нещо повече и искаш да пееш ,трябва да вложиш много труд и старание за да се подобри малко пеенето ,но трябва да усешташ тоновете а аз не чух и един правилен.Дори и да успееш до сцена е Ъпсурд да стигнеш .Пак казвам не искам да те обидя ,а да те накарам да погледнеш реално на нещата !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Можеш да пеез за удоволствие и да се развиваш, докато имаш желание и изпитваш удоволствие от пеенто.

Редактирано от ascendendo
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Здрасти Дани!

Напълно подкрепям Митака (ascendendo).

 

Супер е че ти се пее.

От това, което се чува на този запис съдя, че звучиш съвсем нормално за едно 15 годишно момче, което няма вокална подготовка и не е някакъв вокален гений.

Можеш да си сигурен, че най-малко половината от певците в този форум на 15 сме звучали точно така като сме пеели с любимите си песни в слушалките.

 

Мисля, че бихме разбрали малко повече за теб като вокалист ако се запишеш как пееш с бекинг/караоке трак.

Аз лично не съм чувала тази песен, но не чух нещо в пеенето ти, което да ме накара да си мисля, че няма смисъл да започнеш да се занимаваш с пеене. За да не си помислиш, че безмислено те окуражавам ще кажа, че също така не чух нещо изключително, невероятно и т.н.

 

Нормално е части от мелодията да са ти лесни за запомняне, а други да налучкваш докато върви песента.Нормално е да не можеш да контролираш гласа и дишането си без подготовка-много малко хора знаят "от само себе си" как да го правят. Нищо фрапиращо и обезсърчаващо дотук.

Мисля, че ти за себе си имаш идея защо и какво точно ти харесва в това да пееш. С времето сам ще си решиш дали ти се занимава и доколко пеенето ти е важно като умение.

За ориентир ще ти кажа, че около 80% от певците, които познавам са постигнали това, което могат в пеенето с мноого труд ( и са вложили доста средства по уроци, семинари, конференции...) и никой от тях не може да си позволи да стои на едно място.

Инструментът на певеца се изработва много дълго и се поддържа цял живот.

Несъмнено, ако ти беше някакъв вокален талант щеше да ти е от полза и много добър старт-най-малкото щеше да си привлекателен за меркантилно настроени преподаватели.

Но това, че нещо такова не е очевидно при теб-в което предполагам се състои въпросът ти, не може да е критерий дали има смисъл да се занимаваш или не.

Най-вероятно ще ти се наложи да работиш доста, за да харесваш начина, по който звучиш, което е напълно в реда на нещата :)

Нищо не ти пречи и да си попейваш за кеф и като ти свърши мутирането на гласа ако решиш да потърсиш преподавател.

Успех каквото и да решиш и ако имаш други питания, питай !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Mладеж,поне в началото си попявай с акомпанимент или музикален фон за да влезеш в тоналност... и почни с нещо по лесно!Ако започне да ти харесва и се получава - потърси преподавател , учител... :coolp:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Има ли желание има и резултати. Всеки е започнал от най-долното стъпало. Вярвам че при добро желание и старание всеки може да се научи да пее :) Човекът има огромни възможности, достатъчно е да си повярва.

 

 

До Kristian1066 - Пич, не така. Давай по-спокойно и залягай над Българския :thumbup:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.