Jump to content
Българският форум за музиканти

въпрос относно USB КАБЕЛ


emo77

Recommended Posts

ИМАМ ВЪПРОС ОТНОСНО СЪЩЕСТВУВАЛИ КАБЕЛ КОЙТО СТАВА ЗА ДИРЕКНО СВЪРЗВАНЕ НА ПРОЦЕСОР С USB ИЗХОД КЪМ ПУЛТ

ЗА ДИРЕКНО СВИРЕНЕ ПРЕЗ USB ИЗХОДА ИЛИ САМО КЪМ КОМПЮТЪР СЕ СВЪРЗВАТ ТЕЗИ ПРОЦЕСОРИ ИЛИ ИМА НЯКАКЪВ КАБЕЛ ИЛИ РАЗКЛОНЕНИЕ

 

НАПРИМЕР BOSS ME 25 КЪМ ПУЛТ ПРЕЗ USB ИЗХОДА

 

ЗА ПО ДОБРО КАЧЕСТВО НАДЯВАМ СЕ..........

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

имам чувството, че дори и ти не разбра какво питаш....

първо усб е връзка между компютър и някаква периферия, т.е. не можеш да очакваш процесора , или пулта да играят ролята на компютър. А относно качеството-нещата не зависят от усб връзката...

надявам се да несе сърдиш на краткия отговор, но така зададен въпроса, предполага такъв отговор.

Попрочети тук във форума как са нещата...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

моля да бъда извинен аз просто не съм много наясно с нещата ,но връзките са много хубави които ми ги написа -болагодаря ти много може да задам някой друг въпрос на професора

 

 

 

 

виждал съм много накраиници затова попитах дали е възможно свързването на usb към жак примерно ...........това имах предвид

 

но ще погледна връзките които ми показа

БЛАГОДАРЯ ............

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, съществуват такива кабели, ето и доказателство

http://www.dealextreme.com/p/driver-free-usb-guitar-audio-cable-3m-length-35879

Надявам се да ти свърши работа - с безплатна доставка е сайта.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да, съществуват такива кабели, ето и доказателство

http://www.dealextre...3m-length-35879

Надявам се да ти свърши работа - с безплатна доставка е сайта.

[/quote

 

 

 

мерси колега аз съм си поръчвал от тук но не знаех че ще намеря тук кабел ,а сигурен ли си че ако се върже процесора примерно boss me 25 към пулта ше изкара звук....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

а някой имали идея този кабел дали би станал да вкюча процесора към пълта дирекно Boss me 25

 

http://www.dealextreme.com/p/driver-free-usb-male-to-xlr-female-microphone-cable-3m-length-35878

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ЧАкай малко.... искаш да включиш китарата към процесора, и после в пулта , така ли? и искаш това да стане с този УСБ кабел (макар, че е по точно да се каже конвертор, ето спецификацията Resolution: 16bit 48/44.1 KHz)? Всъщност, май схванах - имаш процесор, и пулт, и искаш да си свириш без компютър, така ли? А пулта ти има УСБ изход? За по лесно ми дай модела, и ще ти кажа.

Редактирано от VSTi
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако искаш да вържеш процесора с пулт се използва "Аудио Изход" на процесора с обикновенни аудио кабели.

 

Ако искаш да вържеш процесора с компютъра се използва USB вразка.

 

Всякакви други акробатики, шпагати и салта ти смачкват звука! Във фирмата BOSS има там едни 212 момичета и момчета от отдел "конструторски" които са учили и зная повече за звука и неговите проявления от средностатистическия човек - от тебе и мене!

 

Ти се опитваш да направиш манджа с грозге и кисело зейе! Тоя кабел е хубаво нещо, ама не е по хубав от USB изхода на проца ти!

- USB audio USB guitar cable

- Connect guitars, basses, or line-level audio source to your computer

- Digital audio output

- Plug-and-play

- Resolution: 16bit 48/44.1 KHz

- S/N Ratio: 83dB

- Input impedance: 1MO

- Frequency response: 20-19KHz

При процесорите това в червено е над 100! Тоест ще вкараш шум в сигнала с тоя кабел. Аудио и USB изхода ти са с много по високо качество от този кабел.

 

Рекапитулация - вземи си качествен аудио кабел!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

благодаря на всички за изчерпателните отговори-разбрах че няма да стане

usb-usb -към компютър

аудио-аудио-и това е връзката към пулт

това са начините за свързване

 

 

 

БЛЯГОДАРЯ НА ВСИЧКИ ОТНОВО И МОЛЯ ДА МЕ ИЗВИНИТЕ АКО НЕ СЪМ БИЛ КОМПЕТЕНТЕН ПО ВЪПРОСА ......ЛЕК ДЕН НА ВСИЧКИ......

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.