Jump to content
Българският форум за музиканти

Vlado_Abroad

Members
  • Мнения

    674
  • Присъединил/а се

  • Последно посещение

Мнения публикувано от Vlado_Abroad

  1. Приемам мненията за вокалите,въпреки че на мен ме кефят.Вярно,гласър на Майк не е супер забележителен като диапазон,но пък аз го харесвам като тембър и изпълнение.Жалкото е,че нищо не стана с неговия проект и пича се премести в Нешвил,където доколкото последно чух успешно се занимава с писана на песни за други хора и правене на джингл-и за ТВ и радио.Но благодаря на всички за коментарите!

     

    Владо

  2. Пешката,както обикновено,е много прав.В зависимост от нивото на човека-китарист,повечето от материала,който ще научиш в ЛАМА,ГИТ или Бърклий можеш да го научиш и в БГ и то за много,ама много по-малко пари.ИМа много неща ,които не можеш да ги научиш в БГ,но те са обикновено на много напреднало ниво.Повечето хора ходят или искат да учат в подобни места,най-вече заради атмосферата(поне аз бях така).Просто допира с толкова много различни музиканти и музикални ситуации в такива училища е безценен!От друга страна,има толкова много добри музиканти из тези места,че ако не се научиш да се вдъхновяваш от тях и научаваш нещо,то определено ще се депресираш!Сцената в Ел Ей е наситена с добри и млади музиканти,а работа няма за всички,познавам няколко студийни китаристи и знам,че е много голям зор да се изхранваш с това,пък дори и да си Майк Ландау или Карл Верхайен.В кратце,както каза Пешо човек трябва да е наясно с целите си преди да се похарчи тази цолидна сума,освен ако мама и тати не са богати и просто наистина няма кво друго да ги правят тези 50 хилки.

     

    Владо

  3. Вярно,правописа има малко как да го оправиш,все пак роден език е.Колкото Ел Ей Ем Ей,единственото което не ме кефи че даваш бол пари и излизаш с една никва хартийка-сертификат,докато има други училища,където има бакълаварски и магистърски,че дори и докторски степени.Това от мен и опит-а ми с музикални колежи в УСА-та.Успехи!

     

    Владо

  4. Цеко,мерси много за милите коментари,ще ми се да имаше повече ценители като тебе,но уви!Давам последно рамо на тази тема и ако никой не проявява интерес (както и изглежда БТВ) ще я изтрия.Наздраве ;)

     

    Владо

  5. Басистът ми е учил в Б.И.Т.,което е дъшерната програма за бас.Общо взето има някви плейсмънт тестове,колкото да видят нивото ти,но стига да имаш пари си приет(както при 90% от Американските университети и колежи).Успех!

     

    Владо

     

    П.П. Най-добре им пиши един и-мейл на адмишънс офис-а.БТВ,какъв стил си заинтересуван да учиш,зщото мисля че мога да те упътя по-добре?

  6. Oldies,but goldies!Екстра са,Коко!Пък това че китарата се бе поразстроила малко на 2-рото парче уви е съдбата на всички нас които свирим със Страт-ове :blink:<_>

     

    Владо

  7. Някои от вас може и да си спомнят като пуснах преди време 2 песни,на които записах китарите за един мой приятел и страхотен мозък Майк Бърт.Ами ето и още едно от парчетата,казва се Invincible и може да го чуете ТУК.Записано през един стар Маршал набузен до дупка за драйв и крънч частите и един стар Фендер Туин за чистите, със БУдда уа-педал и нек'ъв стар Бос октавер на места.Дано ви изкефи.

     

    Владо

     

    П.П. Много се кефя на бас солото на тоя изрод дет свири на сешън-а.

  8. Нека аз бъда първия да поздравя мосю Налбантов и моя милост за това,че сме включени в Юнското издания на Гитар Плейър списанието в страницата за ревюта на МайСпейс страници.Засега ще копирам от МайСпейс блог-с на главния редактор Майкъл Моленда,а пък като излезе изданието по будките ще го сканирам и постна.

     

    MySpace Reviews in June 07 Issue of Guitar Player Magazine

     

    Dimitar

    Asenovgrad, Bulgaria

    "Purely and Simply"

    Starting with ambient pan pipes and a propulsive drum beat lifted from Sweet's "Ballroom Blitz," Dimi builds "Purely and Simply" with agro riffs, a wah-driven melody, shred passages, and cagey tonal shifts. The guitar madness is pretty much pedal-to-the-metal, but Dimi's arrangement lifts the tune from a conventional chops showcase to a powerful song. myspace.com/diminalbantov

    Vlad G

    "Foozzun Jam"

    Wielding spikey, Jeff Beck-like tones (reminiscent of "Led Boots") amidst rabid punctuations of fractured licks, Vlad G unleashes quite a little guitar fest in just 1:52. The track doesn't build to a crescendo, or incorporate other feels, but its spastic and relentless drive is still a thrill. myspace.com/vladrg

     

    Наздраве,Митак!

     

    Владо

  9. Тази тема определно е ценна,тъй че първо евала на Инди,че повдигна въпроса.Преди да премина по същинството на въпроса искам да кажа,че за мене най-важното нещо в импровизацията(дори диатоничната) е фразирането!При "аутсайд" свиренето фразирането за мене има по-голямо значение от избора на ноти или подходите към ходенето "навън"!С подходящо фразиране всеки недиатоничен тон или поредица/комбинация от тонове може да звучи "hip"!Kakто и да е ето и 4-те подхода ,за които аз се сещам,естествено прочел съм ги някъде,някога и някои от тях съвпадат с написани неща по-горе:

    #1.Хроматичен подход-този подход е базиран на свирене на поредица тонове,които са диатонични на даден акорд или вътре звучащи и след това се премества полутон нагоре или надолу като по този начин звучи отвън.Може да се почне или "отвън" или "отвътре".По този начин може да се преместват всякакви комбинации от тонове,трудното е да звучат убедително като се прибират "вътре".

    #2.Симетричен подход-да се изсвири фраза или "линия",която е вътре и сле тов а дас е премести симетрично "навън",докато се върне отново в оригиналната диатонича тоналност.Под симетрично се има предвид да се мести на еднакви разстояния/интервали състоящи се в една октава.Особено добре звучат малки и големи терци-примерно върху вамп в C9,свириме C мажорно тризвучие и го местиме в малки терци,за да получим Eb ,Gb и A мажорни тризвучия за "външен" звук.

    #3.Наложен(superimposed) подход-този подход се основава на "измислянето" на въображаеми допълнителни акорди,които не са в оригиналната хармония или прогресия.Предизвикателството е да се измислят логично звучащи "външни" акорди,които да имат музикален смисъл,а това може да е доста трудно при истинска импровизация.Примерно "налагане" на "външните" тризвучия Gb и Gbm в/у Am7 и т.н.

    #4. 12-тонов подход- този подход е доста прогресивен и труден и се базира на 12-тоновата техинка,като се създава линия/фраза използвайки всичките 12 тона(без повторения естествено) и по този начин няма тонален и модален фокус на поредицата ноти.При този подход е особено трудно "прибирането" на фразата "вътре" в тоналността.

     

    Ами,за тези се сещам аз поне.

     

    Владо

  10. тука се права малко все едно мога да свира: http://www.acidplanet.com/artist.asp?PID=944567&t=7733 (цък на Play Song в дясно)

     

    похвали и предложения - много уелкъм. :metalist:

     

    Добро начало!Ето няколко идеи от мене:

    #1.Песента е(или поне само частта,която ти си избрал)стриктно в сол мажор като тоналност,което значи че много неща могат да се изцедят от тази макар и семпла изглеждаща хармония и градинска тоналност :thumbs_up:

    #2.Научи всички диатонични ладове в сол мажор.

    #3.Научи всички диатонични тризвучия (мажорни и минорни) в сол мажор- G,Am,Bm,C,D,Em,F#dim.

    #4.Научи всички диатонични минорни пентатоники в сол мажор - Am,Bm,Em.

    #5.Научи всички диатонични септакорди - Gmaj7,Am7,Bm7,Cmaj7,D7,Em7,F#m7b5.

    #6.Разиграй се с различните интервали и секвенции.

    #7.ФРАЗИ,ФРАЗИРАНЕ,ФРАЗИ,ФРАЗИРАНЕ!

     

    Успех!

     

    Владо

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.