Jump to content
Българският форум за музиканти

everlast

новаци
  • Мнения

    9
  • Присъединил/а се

  • Последно посещение

Всичко публикувано от everlast

  1. Извинявам се за късния отговор най-напред: уж го оправих. Сложих си различни пресети и с по-обикновените си се чува нормално, но при някои по-сложни пак има леко забавяне. Другото, което ме притеснява е, че от време на време се чува едно пращене, което понякога се оправя като бутна кабела, понякога - не. Дали това може да е от кабела, китарата(което си е старичка) или е от колоните на уредбата. Пак казвам, че не се чува винаги и започва даже като стоя мирно, без да мърдам нито кабел, нито нищо.
  2. Взех една електрическа китара и искам да я пусна, обаче единствения жак, който имам е на микрофона на компютъра. Инсталирах си Gutar FX, но има едно много лошо забавяне. Прочетох тук една подобна тема, но там решението беше да използвам друга програма. Разбрах също, че имало и някакви готови настройки за Gutar FX. Някой може ли да ми даде линк към тях или да каже как да настроя програмата, за да го няма това забавяне. Мерси предварително.
  3. Коефициентът навсякъде се изчислява, като разделиш това, което си качил, на това, което си свалил. Може и да е по-висок от 1, ако си качил повече, отколкото си свалил. Торентът може да се качва колкото си иска, няма лимит за големината му. Например един филм 700мб, може да си качил от него 1 гб. Тогава коефициентът ти, специално за този филма ще е 1/0,7. Иначе общия се изчислява по същия начин, като се събере всичко и се раздели. Наистина понякога трябва малко време, за да ти го отчете горе, даже няма да се очудя, ако изобщо не го отчита. На големите бг тракери напр. пак има скала за коефициент, но допреди 2 седмици нищо не отчиташе, даже сега май пак е така
  4. По принцип никой не те задължава да сийдваш точно толкова, колкото е торента. Може повече, може и по-малко. Специално в Демоноид, понеже се влиза с покана и са ограничени потребителите, предполагам ги следят нещата и наистина има някакъв шанс да изгориш. +това не е задължително да го сийдваш наведнъж. Отново никой не те задължава. Аз имам закачени торенти, отпреди няколко месеца, които си ги пускам, когато поискам. Никой не е казал, че трябва да си оставяш компа включен да сийдва или ще те баннат. Това е просто жест, който правиш към останалите юзъри, затова, че на теб са ти помогнали някои други да го изтеглиш. Пък в някои торенти, колкото ти е по-голям коефициента, получаваш и някои предимства. В демоноид не знам къде точно се проверява той, обаче би трябвало да е някъде на видно място - някъде над торентите или в някой бар горе
  5. Така, сигурен съм, че вече е имало и такива теми, обаче аз искам да попитам и да ми обясните като на идЕот. Да започна - и идея си нямам от никакви характеристики на бас китарите, нито от ефекти и т.н. Искам просто да попитам, дали китара Stagg би била подходяща за някой съвсем-съвсем начинаещ като мен (не се смейте, защото съм почти сигурен, че и вие сте започнали така). Самата бас китара (ако изобщо си взема) предполагам ще взема, чак след няколко месеца, дори може би година и искам да знам дали си струва да започна да спестявам пари за една такава китара, защото нито са много скъпи, нито като чета мнения, са за професионално свирене. Та дали това ще отговори на моите изисквания и дали ще ми даде едно добро начално ниво. А, да питам за ето тези първите модели , отстрани в раздел за бас и китари. Дано успеете да ме насочите , въпреки, че знам, че ми е доста рано за подобни планове.
  6. everlast

    китара For Dummies

    Wow в сайта на Хеликон има "Bass guitar for dummies" и е 58лв. :)
  7. Мерси много, това ми трябваше да чуя и да не се притеснявам повече
  8. Здравейте, както виждате съм нов и имам няколко въпросчета. За разлика от повечето музиканти във форума аз не мога да свиря на китара и искам да попитам няколко работи, преди да започна. Вкъщи имам акустична китара и имам желание да започна да ходя на уроци. Обаче за напред имам желание да започна и на електрическа и се питам дали няма да сбъркам, ако започна тези курсове. В смисъл, дали има някаква огромна разлика в свиренето и дали няма да направя грешка, ако започна с акустична. Вие как сте започнали? Има ли смисъл от уроци по китара? Засега не ми се иска да си купувам електрическа, защото искам малко да посвикна, с това, което имам и да преценя сам, кога съм готов. Но да не се окаже накрая, че съм свирил на един съвсем различен инструмент и да трябва да започвам съвсем отначало с електрическата. Мерси предварително
×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.