Jump to content
Българският форум за музиканти

tzolov

Members
  • Мнения

    103
  • Присъединил/а се

  • Последно посещение

  • Топ дни

    1

Мнения публикувано от tzolov

  1. Това е микроконтролер дето  99.9% се ползва в монитори за ПиСи, Определено щом има памет тя се ползва - както ако на сцената има пушка в даден момент тя трябва да гръмне ...

    Чипа се програмира ПАРАЛЕЛНО както повечето мизерни клонинги на 8051/2.

    Чипа вероятно е обвинен несправедливо...

    Имам решение за проблема.

    • Like 1
  2. Lyu, за ноу-хауто колегата валяк беше писал отделна тема - как се мота траф със сичките трикове и чалъми от 60-те години. Тъй че не го обвинявай за криене на знания. Отделно правете разлика м/у умение и снимка или описание на нещо , майсторлъка се постига с труд и пот.

    • Like 2
  3. То по-добра защита от изгорял чип има ли ? Дори да не е заключен ще ти трябва от работещ уред тоя чип за да се изкопира ...

    Интересното е  - това е микроконтролер дето се ползва в лцд-монитори , инструмента явно е пц-базирано нещо и му е здал багажа монитора , чипчето е било в цокъл и затова е заподозряно .... ? Е възможно е предивид универсалността на мцу-тата и да е наистина ползвано за нещо друго - напр. контроер на клавиатурата на инструмента. Тайна ли е модела и марката на мъртъвеца ?

  4. Алтернатива на Градо са Алессандро МС1 - определено рок-слушалки пък са и по висок клас от СР60/80 моделите , бтв. Алесандро предлагат и брутални  потенциметри за китара но рестото от слушалките не би стигнало ;)

    С определено модване тези 99$ слушалчици се превръщат в нещо доста добро. Все пак е добре да се знае/наблегне/ че са отворен тип.

  5. "стига човек да не е твърде наясно с факта, че конекторът е ОТ ATX захранване - мисля, че този факт се набива на очи само за знаещите." - то трябва човек да е пълен далтонист за да не забележи - с тези дваесе шарени телове ... е пак е по-добре отколкото да е отишло на бунището.

  6. Ами Обратен ток  , зависи и от фактори като стареене, температура , светлина ... ето едно хубаво четиво приготвено като за изпит :

     

    http://faculty.tcc.edu/AKoon/cd/ETR%20104%20Labs%20and%20Handouts/Example%20Lab%20Report.pdf

    ето и едно сравнение:

    http://www.learnabout-electronics.org/diodes_03.php

     

    Може да си измериш едно диодче и да сметнеш изразено като съпротивление колко му е утечката - може и да се окаже по-ниско от съпротивлението на резистора в обратната връзка на ОУ-то ти. Постарах се да се изрязявам максимално разбираемо ;) Успех.

    • Like 1
  7. Изработки на съфорумци например - Ламповото чудо на Ники-фена , моя бустер ( един приятел китарист ме упреква че все бустери съм правил и иска най-после дист да сътворим ) , Гарланд ( пак лампово - макар и за китара Блу-рипъра върши страхотна работа и за бас ) .

  8. Не ти препоръчвам да слагаш точкови диоди ( германиеви) в обратната връзка на оу, ще 'шунтират' резистора за ООВ паралелно на тях) причината е утечката която имат - изразена като съпротивление може да е от порядъка на 20-100килоома.

  9. Инструменат за разпробиване дето беше споменат е едно много хитро свредълце ( ако става дума за същото) та тоз 'струмент служи за пробиване на водещ отвор за вкопан винт , изрязва и едно цилиндърче с което се затапва дупката над главата на винта ... абе с две думи - "кеф бургия" !

  10. Петьо , тез конектори са още по-компютърджийски , едното е стар модемен стандарт другото е "мфенол-центроникс" с 24 пина като за ИЕЕЕ-488/ХПИБ/ГПИБ интерфейс ;)

    Атехикса е по-удачен , вярно забелязах сега този предпоследния ред от поста ти , ама възможностите за грешка откъм страна на ефектите остават ... няма нужда да коментирам чер съм си блъскал главата с подобни работи ... та за сигурно смятам връзването на всяко захранващо кабелче към корпуса на съответния му ефект.

    Атехикс буксата с повечко сила може да бъде обърната наопъки или изместена на съседен пин ...

    Повечето клеми са направени да могат да се наставят , не е проблем да се залепят а и този разделяем модел го има с до 24 пина , това че ще се крепи здраво не е проблем а предимство :)

    Ако кабелчетата са с отделни буксички то при грешка и от двете страни няма да има поразия ( сещам се за оня стар програмистки виц).

     

     

    п.с. 7стринг , тез кабели на жаргон се наричат "пъпна връв" ( както и кабела м/у скафандъра и космически кораб) има военен стандарт за тез конектори - номера му е 5015 , все пак това захранване не е самолет или аудиофилистичност някаква :)

  11. За макарите и втулките съм те признал , ама я дай снимка на трафа ( винаги са ме радвали нестандартни и нископрофилни и подобни чаркове), мотането на бобини си е истински стар майсторлък и не е работа за мързеливи/непохватни итн. ора !

    Според тоците и броя на намотките мога да предположа че първичната и вторичните са с еднакъв проводник ?

     

    Има клеми от две половинки , тази с винтовете е подвижна:

    http://store.comet.bg/bg/Catalogue/Product/2629/

    Има и такива с лостче:

    http://store.comet.bg/bg/Catalogue/Product/2626/

     

    Аз пък си тормозя клиентите да е по начина дето преценя за по-удачен или нещо компромисно ... е зависи и от $-те де :)))

  12. С много завист за корпуса и трафа ... абе хора стига сте ме дразнили с поръчкови трафове и готини решетки бе :(:)

    Стандартните 5.5/2.1мм букси са калпави само когато са китайски , аз ползвам едни японски ( 3 пари парчео пластмасата е доста по яка) спестява се риска от късане на преходните кабелчета ... там и някви спойки ли са наставяни с тез термошлаухчета ? Пък и мяза на някво компютърджийско нещо с тоз конектор ...

    Ако идеята е била да е изход с отделни проводници редичка лустър-клеми би подхождала повече (индъстриъл луук ;) )

    А и тез винтове трябваше да са черни !

    Толко дизайнерки критики от мене ( едни винтове и атехикс конектор само) , но останалото изглежда толкоз добре че нямаше да мога да спя ако не намеря някое кусурче :)

    Поздрави !

  13. Много добро !

    Но за да спазим традицията нека и аз се заяда за цъкалките и врътките на потенциометрите , це-ка-тата винаги са ме дразнели когато им се видят гайките , друго си е ако са скрити под панела ( завинтени към един допълнителен невидим панел - братушките му викат на него "фалшпанел") а изрезите за лостчето да се правоъгълни . Ники е прав че повер це-ка-то седи някак странно на панела щото не е от типа на другите ключета.

    Врътките на потовете малко ми големеят а и са прекалено хай-фистки, по-мънички бакелитови врътки или някакви шаренки в стил мишпулт биха седяли по-красиво.

    Бтв понеже ползвам от тези це-ка с пластмасовото лостче от каде си ги зимал ? ( че в тукашната сладкарница свършиха тоя вид бонбонки)

    Буксите са различни видове , тези с пластмасовите гайки малко ми грознеят. Надписа headphones не се пренася така :P смисъла на думата се променя и бих го превел като " слушалки за стерео глава' :P

    Толко с дизайнерките критики :)

    И Пак поздрави за преампа и дано скоро му сътвориш и крайното другарче !

  14. Gibson можеха поне да се постараят да изтрият надписите на вътрешния кондензатор ...

    За тези пари ръчно бих им навивал кондензаторите и рисувал чертичките шарени !

     

    Е Аз също съм фен на Епъл и двамата Стивове са ми нещо като идоли (още от 85-6 година! ) :)

    Отделно сравнението м/у продукт на Епъл и негова имитация е като да сравниш ЖЕНА с Травестит ( сорри Гнусмас ;))

    В тоя сексистки стил Нокия бих ги определил като ... онова дет започва с Чики.... :P

    40 години имитиране на продукти Епъл .. кво да коментираме ....

  15. С малко късмет и обикаляне и мерене (или зимане на мостри) по магазините може да нацелиш плъзгащи с тая характеристика ама от по-късичките , понякога имат и светодиодче.Някога се ползваха в едни измислени автомобилни усилвателчета ....

  16. Само махни таз фиксиращата шайба че грози пейзажа. При проектирането от към коя страна си гледал платката на едното че така си обърнал чиповете :) или е нарочно за по-лесно опроводяване. Широките писти ми харесват. Тонепадкската платчица що за животно е ?

    Поздрави за новите ти неща.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.