Jump to content
Българският форум за музиканти

Тест на бас глави


vhcs

Recommended Posts

Здравейте на всички !

 

понеже един колега басист питаше за Hartke в тази тема и аз днес имах възможността да тествам няколко бас усилватели реших да споделя моите впечетления тука с всички вас.

 

Преди да започна обаче искам да е ясно че това е само моето мнение и разбира се е субективно. Надявам се тази тема няма да бъде повод да се дрънкаме тука кое е по, кое е най, кое са глупости и кое не, и тн... .

 

Сега към теста:

Прекавах към 2 часа в този магазин http://www.justmusic.de/ в Мюнхен и тествас следните неща

 

1. Басове:

1.1 Fender Precision

1.2 Ibanez BTB 555

1.3 YAMAHA BB 615 YNS

 

2. Усилватели

2.1 Hartke HA 2500 (449 €)

2.2 Hartke HA 3500 (299 €)

2.3 Fender Bassman 250 (369 €)

2.4 WARWICK ProFet 5.1 (449 €)

 

3. Колони

3.1 2та Hartke с HARTKE VX-410 (299 €)

3.2 Fender с Fender Bassman 410 (369 €)

3.3 WARWICK с WARWICK WCA-410 PRO (349 €)

 

Целта на моето занятие беше прослушване на стъпалата с оптималните за тях колони (новмалното е да са от същият производител/марка). За басовете няма нищо да пиша.

 

Hartke 2500 и 3500

Разликата е само в мощността единият е 250 а другият 350W, и в дизайна - 3500 са го навряли в нещо като куфар.

Еквалайзера е много добър и определено придава една динамика на звука която много ме изкефи.

Има 2 различни предусилвателя. Единият е по мен а другият по твърд. Готиното е че са на отделни потенциометъра и в зависимост от исканият звук могат да се комбинират или да се ползва само единият.

С компресора много не си играх - в общи линии стандартен компресор.

И двата имат XLR Out само че на 3500 може да се регулира нивото на изхода.

Има 2 потенциометъра за Conоur - реже/добавя ниски или високи. От там допълнително идват още много варяции на звук които могат да се изкарат.

 

Общо за Hartke: Готин динамичен и чист звук и много възможности корекции. Мене лично страшно ме изкефи

 

за Fender Bassman 250 и Warwick ще пиша по-късно, както ще направя и директно сравнение. Сега ми се налага да свърша нещо

 

до после

Алекс

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

такаааа, сега е ред на Fender-a

 

Fender Bassman 250

187097.jpg

 

Много як звук изкара това животно. Чист, ясен и някак си прозрачен и просторен беше звука. С Fender-a бас напваро заспа. В общи линии има същите възможности за корекции както при Hartke само че е само с потенциометри. Тази глава е най-вече за фенове на HardRock, Blues и Jazz.

Което ми се видя най-интересно, е че с почти никакви корекции (потенциометрите около 0) някак си най-уравновесенно и добре звучеше. Всякакви други корекции които опитвах не бяха лоши но някак си около 0-ата най-готино звучеше. Има много як Contour както и параметрични високи, ниски и средни. В общи линии всякакъв звук може да се изкара от него.

 

 

WARWICK ProFet 5.1

395750733j00.jpg

след като чух 2та Hartke и Fender-a Warwick-a някак си избледня на фона. Звука като че ли не беше толкова ясен или де да знам кво беше ама нещо не ме изкефи въобще. Него все гледах да го претупвам още след 1вото ми чуване. Може да е било от колоната може и другите верно да са много много по добри ... де да знам ама не ме изкефи.

Имаше бутони за Deep и Bright както и потенциометър за Contour.

Човърах го ама звук като при Hartke и при Fender нещо не можах да изкарам.

 

За мене лично победител е Hartke. Защо ли? Ми не знам точно как да го опиша ама някак си просто ме изкефи най-много. Fender-a е страшен, доста го ръчках и съм супер очарован от него но на за мене лично Hartke ми влезе под кожата. Fender-a го преповъчвам на всички фенове на Fender (аз определено не съм от тях) както и на музиканти които нямат желание да свирят супер твърда музика. На Hartke 2та преампа са страшна работа - мене това страшно ми хареса. Warwick нещо не успя да се класира при мене - може и щото ми е малка глвата и повече от 2 усилватела трудно може да сръвни ... кой знае ... може и друго да е.

 

аааа, малко да драсна и за мене що за птица съм та да го имате и това предвид като четете моите глупости:

Свиря на бас от 16 годишен (сега съм на 32) с доста паузи помежду - кога големи кога малки. Не съм професионалист, свиря и слушам най-вече Metal, но и jazz, blues, classic, rock обичам отвреме навреме. От 1г. на сам храча ниските тонове в Offroad - поредната метал банда в софия. Правим само собствени пачета, не свирим по клубове и в момента записваме албум.

Ми това е в общо линии - музиката е едно от любимите ми хобита в които влагам страшно много енергия, време и финанси.

 

Ако някой има въпроси нека пише докато още са ми пресни нещата в главата. След седмица вече на дали ще си спомням кое как точно било.

 

Надявам се този пост да е полезен за някой от вас

 

Поздрави

Алекс

 

п.с. като гледам ще се наложи да събера малко стотинки за една Hartke система - като че ли баш за мене са я правили

Редактирано от vhcs
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Браво,че споделяш споделяш впечатленията си тук с нас.Изложението ти е много полезно и обширно.Аз лично съм любител на Фендер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.