Jump to content
Българският форум за музиканти

Една или Две?


Recommended Posts

А как мислите, че е по-яко. Аз не, че съм барабанист, но винаги съм искал да съм и много ми доставя удоволствие. Ако можех да си намера някъда да си посвира сам на спокойствие щеше да ми е яко. Но това е увод към темата само. Та вие бихте искали. Една, две, кардан или без. А? Мен ме впечатлява с две каси. Но пък какъв е смисъла си нямам идея. Е?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 47
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=444

 

Е*ати. Аве при китаристите са 20 (май) страници. Трудно е да се намери дали има подобна тема, дори със сърча. Ма тука са четири само...

Макар че то така и така китарист е пуснал тая тема :lol::lol::lol:

 

Айде Wolf - наздраве ;););):pray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

http://forum.muzikant.org/index.php?showtopic=444

 

Е*ати. Аве при китаристите са 20 (май) страници. Трудно е да се намери дали има подобна тема, дори със сърча. Ма тука са четири само...

Макар че то така и така китарист е пуснал тая тема :lol::lol::lol:

 

Айде Wolf - наздраве ;););):pray:

Трън си ти в моите очи ;) Утре аре се пооглеждай в даскало да говорим за диста. Стига оф.

 

С две каси май е по-яко. Ама е зор да се настройват а? Е такива работи. Едни приятели мислеха да си съберат сетовете. Обаче се сетиха че касите няма да вадат един и същи звук и се отказаха. Са единия е с кардан, другия ще си взима. Горко ми.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аве ей китаристите да ви еба аз вас-преди да пишете четете предишните статии-това е обсъждано надълго и широко ....Не ви стига китарния форум и тука глупости взехте да пишете :P Държавата ни затова не върви-всеки се занимава с това що не му е работа....Феникс поне чете преди да пише -най-ориентиран е макар

че все се поболява човечеца :happy: да му дава здраве Господ:))

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 years later...

Амии какво да кажа,аз лично сьм фен на едната каса,имам си кардан DW ама не свиря с него може би от 5 месеца,прави ми кеф да си свиря нештата с един крак , а иначе с две каси си е по симетрично ;) , абе който както му харесва но кардана е по зарибителен според мен ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двете каси имат смисъл само ако основната цел е допълнителна палитра към звука, т.е. едната е по-ниска, а не бързина защото самото им настройване е кошмар, съм чувал, дори всичко да им е еднакво...

Една от извесните групи, когато беше тук, излезе на концерта си с две каси, а барабаниста свиреше с кардан, ползвайки само едната - сещате се нали ;) беше и ефектно, и качествено, и бързо!

Редактирано от ...taka li e? - a taka.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Aхам...така е,то е голяма играчка не само настройката ами и поддрьжката,друго е все пак,ама иначе пьк зависи човек какво свири,който е зарибен да си слага 2 каси , лошо няма ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Зависи какво свириш или пък какво искаш да свириш.Ако свириш суинг,просто ще ти седи за окраса втората каса,ако свириш метъл,вече ще ти трябва.Аз пък никога не съм бил фен на свиренето на две каси,някак си нямам интерес към това чудо.

Редактирано от evans
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Двете каси имат смисъл само ако основната цел е допълнителна палитра към звука, т.е. едната е по-ниска, а не бързина защото самото им настройване е кошмар, съм чувал, дори всичко да им е еднакво...

Една от извесните групи, когато беше тук, излезе на концерта си с две каси, а барабаниста свиреше с кардан, ползвайки само едната - сещате се нали :greenangel: беше и ефектно, и качествено, и бързо!

 

 

То човека го каза. Значи по принцип оптималния вариант е две каси + кардан. Така имаш възможност да избираш между две различни 16-тини(па и по-дребни :metalist: ). Едните са с еднакъв тон, а другите имат разлика примерно една октава и допълнително допринася да разнообразие в звуците =)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Само едно въпросче: в кой клуб у нас може да се влезне с две каси??? Стига тъпи въпроси. Въпрос на избор е. И стига с тази тъпотия, че се настройват трудно. Ти като имаш 6 струни на китарата, по-трудно ли ги настройваш от басиста, който е с 4??????????????????????????????

'Айде мир и стига глупости! ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе двете каси са си металска работа , който се кефи да си сложи и 3,Mike Portnoy си е сложил 3,прави си шоуто човека,виж Dave Weckl e една,еее има един кардан с който свири само когато прави соло да речем,ама кьде е Dave Weckl..........кьде е Mike Portnoy..............:lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хаха, точно така е, къде е единия, къде е другия.

Иначе няма никакво значение, ако ти харесва да свириш с две каси, свири, ебз оглед на музиката и стила. не е метълска работа, въпрос на лична музикантска потребност е :)

Ако ще в 10 парчета да свириш в 2 с двете каси или кардана, без значение, важното е да се получава и да те кефи.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.