Jump to content
Българският форум за музиканти

Zildjian Cymbal Cleaning Polish


bonzo

Recommended Posts

Искам да попитам хората ползвали и преди такива почистващи препарати,дали чинела се захабява и дали му се изтърква покритието след всяко търкане с пастата.Другото опасение,което имам е, че от прекалено чистене може чинелът да се издраска както се драска боята на колите от прекалено ходене на автомивка.Та моля изпатилите си да ме съветват,дали да си чистя чинела(Z-custum ride) преди всяко по-голямо участие или да огранича чистенето примерно на два месеца.

Благодаря предварително.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз по-скоро се интересувам откъде си прибарал паста за чистене....навит съм да пробвам на моя чинел ако те е страх да пробваш на твоя :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз бих те посъветвал да не ги чистиш преди всяко свирене защото колкото и да са безопасни препаратите все пак малко по малко чинелът се амортизира. За пастата на zildjian съм чувал хубави неща, но не съм я пробвал а и е доста скъпичка - към 15 долара опаковката. Някъде по форума бях постнал препарата с който си ги чистя аз, казва се SANO Multi Metal Cleaner от 4 години си чистя чинелите с него през няколко месеца и съм много доволен, особено ако са Brilliant finish стават като огледало. Ако си сигурен че пастата е оригинална пробвай без колебание, няма да се издраска нищо понеже вътре няма абразиви. Търкай с меко парцалче и на надписите само го намажи без да търкаш и тва е. Най важното е алед като го изтъркаш да го изплакнеш за да не продължи да действа препарата който остава по повърхността, а след изплакването да ги подсушиш много хубаво със суха кърпа за да не остане вода по тях. Абе чипкаш си ги като бебенца :):P После трябва да гледаш да ги хващаш само по ръбовете докато ги слагаш или ако си гъзар с ръкавички и най-важното - да не даваш на колегите си, особено китаристи и басисти :P да се докосват до тях, защото имат невероятното умение да си оставят пръстите навсякаде :P:P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

При Русинов има паста за почистване на медни духови инструменти, която върши идиална работа и за чинели ! Струва 10лв! Аз съм я пробвал , така че действайте смело ! Иначе, не е добре да чистиш чинела след всяко свирене и дори на 2 месеца ! Тези пасти са на абразивна основа , и колкото и да са финни свалят по малко и от метала ! Аз чистя чинелите 1 път в годината! Ако са много мръсни си позволявам и по често !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

за да не остане вода по тях. Абе чипкаш си ги като бебенца  :)

:cheers: аз ако ще ги поливам с вода то по добре да не си копувам 4инели :wow:

"....Умно Седларов,умно!!!"

Междувпрочем,Вие колега,с какво си почиствате"Вълшебната лампа"? :P

...

...Но стига повече"оff",има една паста "Venol" за духови и медни инструменти...(става и за газени лампи),та направо си е вълшебна...(като за вълшебни газови лампи :) ) :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Опа,току прочетох новите правила,и разчитам на модераторите да изтрият последните ми два пост-а :wall: А за вбъдеще ще внимавам повече :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.