Jump to content
Българският форум за музиканти

Изработка на комбо за китара


Recommended Posts

Определено искам да следя тая тема защото от баща ми е останало едно МВ3 с оригиналния говорител и от адски много време искам да го направя да е в една кутия + МВ-то не е от най-удобните за пренасяне неща :cheers2:

 

ти мислиш да сменяш шасито на усилвателя ???

 

П П - как така 2 говорителя ...

Редактирано от peterko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Определено искам да следя тая тема защото от баща ми е останало едно МВ3 с оригиналния говорител и от адски много време искам да го направя да е в една кутия + МВ-то не е от най-удобните за пренасяне неща :thumbs_up:

 

ти мислиш да сменяш шасито на усилвателя ???

 

П П - как така 2 говорителя ...

 

Имам няколко идеи за усилвателя,но първо да свърша работата по дървенията и и обличането с кожа.Най-вероятно няма да сменям самотото шаси,а ще го монтирам целия в този метален корпус.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е ли малко тясно за оригиналното МВ

 

Мислиш ли да слагаш еквалайзер допълнителен Ниски,Високи+ Среди ???

 

ПП - Според мен фейса ако е леко под ъгъл с 10-15 градуса (говорителите да гледат леко нагоре ) ще го "отвори" от към фаца :thumbs_up:

Редактирано от peterko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Не е ли малко тясно за оригиналното МВ

 

Мислиш ли да слагаш еквалайзер допълнителен Ниски,Високи+ Среди ???

 

ПП - Според мен фейса ако е леко под ъгъл с 10-15 градуса (говорителите да гледат леко нагоре ) ще го "отвори" от към фаца :cheers2:

 

Дано се побере,иначе ще се разглобява :topicsux:

 

Да,би трябвало допълнителни контроли,но не ми се иска да променям схемата на самия усилвател,може би предусилване или някакъв моделер или емулатор преди входа.Гледам този Ultimate Tube Amp Modeling Effects Pedal , ако го разфасовам и го бутна и него вътре

Visit

 

имам и един Digital Stereo Reverb Effects Pedal на Беринджър,реверб със сигурност трябва да има комбото.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хм, интересно начинание.Но предвид наличната база и както виждам, сръчност, бих се насочил в друга посока.Кабинета за говорителите е ясен, той както се вижда от снимките е почти готов.Все пак, хубаво е било сглобките между плоскостите да са от оня тип, как да кажа "вплетени пръсти".(съжелявам, наистина не помня как се казаше макар че преди 4 дена го правих за един кабинет 1936 маршал, който си сделах)

Обмисли и поставяне на греда между предната плоскост между говорителите и задната - има значение за звука.

Тази пвц решетка ми се вижда малко слаба... все пак може някой да сгреши да ритне по невнимание комбото...метални решетки?

За схемата на мв3 - хубав усилвател, но можещ много повече.Може да се използва карантията му и да се впрегне в друго схемотехнично решение с примерно 2 канала, което би било гот.

Все пак - хубава кутия става :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря за съветите и оценката,liquid_death.

Върху пвц мрежата опънах и плат./Снимките по късно/ За поставянето на гредичка,ще трябва да го видя някъде,тъй като имам едно Pavey combo ,но е отворен модел без заден капак и няма такава. А относно модифицирането на MV3,опасявам се,че няма да е по възможностите ми,тъй като макар и да се занимавам професионално с музика,то относно електрониката имам само любителски познания.. :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Гредичката я има при затворените системи и дава много голямо отражение, като "стяга" ниските, кара по-малко да бумти кабинета.В този случай системата е отворена и може и да не даде такова отражение на звука, но може и да даде, а поствянето й е елементарно - свързва средните точки на предния и задния панел.Гредата е с размери 50/60мм и дължина според кабинета.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Според мен не е нужно да се прави тази кръстосана сглобка.По скоро вътре в ъглите да се слагат триъгълни укрепващи дървени дъски.Съответно всичко освен че се хваща с болтове се лепи с лепило обилно.За подпорната дъска за затворения тип liquid_death е абсолютно прав.Това го дават като един от секретите на Маршал кабинетите (вече разсекретен) :D.Поствам три клипчета в подкрепа на твърдението ми.

 

 

http://www.youtube.com/watch?v=nUrkaCV7tEA

 

http://www.youtube.com/watch?v=Mze7-zhkx-4

 

 

Успехи !!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много добре е станало комбото.

Само според мен трябва да има итвори отгоре за охлаждане на MV-то,че много напича.

Редактирано от lyubohar
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

една смахната идея ... :D активно охлаждане ... (перка от ПЦ или нещо от сорта - безшумно) може да се предотврати част от напичането

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.