Jump to content
Българският форум за музиканти

Mini Bass Amp


Recommended Posts

Тези дни покрай ровенето из теми за мини ампове ми щукна... как да си направим мини амп без да го издухаме (говорителя), и едновременно да си хваща (до колкото може) честитите.

Any Ideas? :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И аз се запалих по тия мини системки покрай "бирените кубета" обсъждани съвсем скоро.

Дори си харесах говорителче за китарни експеримени.

 

Разглеждайки дребосъци, видях това като за бас.

http://www.steadygroup.com/articledetails.php?id=115

 

Естествено от 10 сантиметрово говорителче не могат да се очакват чудеса, но в добрър дървен курник може и да се получи нещо като мини за бас. Може би и с 2 такива ще стане нещо.

 

Мога да помисля за схемичка, но само ако някой помисли за подходяща кутийка. С тази материя съм леко казано на Вие :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Значи ставаме 3-ма :) Руби ампа звучи не лошо, но аз го включвам към отделен говорител който е далеч по-голям. Но въобще не се съмнявам, че ще измислиш нещо по-добро :) За кутийка :) Тази материя ми е непозната и то много :recourse: Ако някой наистина може да измисли нещо, ще е супер :thumbdown:

Редактирано от rinti
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рубито според мен е ненужно тук. Освен ако не смятате да свирите само моторхед или пулинг тиит на металиката. Някакво 5-10 ватово чипче ще свърши идеална работа.

Това, за което се опасявам е, че за такава системка освен корекции ще е добре да има и компресор или лимитер.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Рубито според мен е ненужно тук. Освен ако не смятате да свирите само моторхед или пулинг тиит на металиката.

Тва нещо не го схванах :) Иначе с някакво по-мощтно чипче както предложихте 5-10 вата ще стане идеално, то дори с лм386-то дето е 125mW(ако се не лъжа) звука си е доста силен с по-мощен говорител 15-20 вата. С нетърпение очаквам развитието на темата.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Разглеждайки дребосъци, видях това като за бас.

http://www.steadygroup.com/articledetails.php?id=115

 

Бих ти предложил това - доста по- сериозно говорителче, с доста по- сериозно средно-басово присъствие:

http://www.steadygroup.com/articledetails.php?id=638

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам го това говорителче, дори от известно време ми се иска да си направя едни тл-ки с него, но за мини проект скачаме тройно с парите.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Знам го това говорителче, дори от известно време ми се иска да си направя едни тл-ки с него, но за мини проект скачаме тройно с парите.

Наистина е доста по- скъпо, но все пак ще озвучаваме бас, нали ? А можете да направите 2 варианта на мини-ампа - един с бюджет ~ 50 лв (с ФР10) и един "луксозен", с бюджет до 100лв. ;-) Усилвателната част с един ОУ ще е най-евтина, кутията (във вид на 12мм МДФ или шперплат) ще е към 10-ина лева, така че защо не се сложат повече пари за по- свестен говорител ?

 

А това TB съм го слушал в хорничка и звучи много добре ! Пича от аудио-форума с тия хорни ми е съсед, музикант е (цигулар) и е много доволен от колонката !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е ти за лампово ли мислиш че си говорим ;)

 

Направата на един руби амп излиза 2-3-4 лева макс

 

Аз се сетих за малко подръчни материали

Сетих се че от стария си комп имах една системка 2+1

с субуфъра има някакво нищожно усилвателче с говорителче 10W - 8ohm-a

Mога с кутията да вкарам едно руби

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мини ампа не ти трябва повече от 10 лева

 

 

с 10 лева няма да стане. както и да го мислиш. За готово изделие приготви доста повечко, за да прилича на нещо.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.