Jump to content
Българският форум за музиканти

Какво мислите за Blood Bound Warbeast


skary

Recommended Posts

Construction: bolt on

Body wood: Basswood

Top style: flat top

Tuners: B.C. Rich die-cast

 

Fretboard: ebony

Frets: 24 jumbo

Scale: 25 1/2”

Bridge: Tune-o-matic

Pickups: B.C. Rich B.D.S.M.

Controls: 1 volume, 1 tone and 1 three-way toggle

Click to see control diagram

Special: Blood red diamond inlays and binding

 

Color:

Color: onyx

 

blood_bound_warbeast.jpg

 

 

 

Искам експертно мнение за китарката :mellow:

Редактирано от skary
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

То от махагон (в най-клияр версията на дървото) има и в някои от видовете например:Bc rich Warlock It shadow, Bc rich NJ warbeast,Bc rich Dark arts FR, някои V-та,SoB Nj и т.н

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Свирил съм на този модел. Дървото си е много добро дори и си върви перфектно с BDSM(broad dynamics sonically matched) пикъпите. Единственото нещо което не ми харесва на тази китара е това че е strings-thru body а като за BC rich без тремоло това е малко... странно поне за мен.

Струва си китарата като за 270 евро. 1 от 10 китари пристигат незаземени и има шум...това се оправя лесно... но все пак дано не си този 1

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Че що да няма?! :thumbs_up:

 

Кеф ти Зайфос, кеф ти Зак Уайлд, VMNT, Alexy ESP... Се махагоновици... И други има.

 

Не мисля че е до метъл и не-метъл...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^^А защо не?! Хич не говоря наизуст!

Точно махагон търся.И точно за метъл - дет, грайнд.

Имам и съм имал китари от шперплат, липа, елша, махагон.С различни конструкции - болт от и нек тру.За мен най-доброто като звук си е махагон с нек тру.Кой каквото ще да си говори, всичко друго ми се чини на слух и състейн по-зле.

^ESP-то на Алекси е от елша.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Акустичните свойства на махагона (коментираме свойствата на материала, а търговсите трикове при китарите за момент ги забравяме) се характеризират с предразположение към възпроизвеждане на топъл и мек звук.

Липсва така наречения BRIGHT SOUND, характерен даже ако щете и за липата от посочените горе примери.

Ако една китара има някъде залепен махагонов фурнир, това далеч не и придава звученето, което би имала истинска махагонова китара.

 

После конструкцията на китарата (например, както казваш нек тру) влияе много на произвеждания състейн, но използваната дървесина, едва ли е от такова значение при набримчен гейн.

 

При съвременните екстремни стилове наистина се търси мега-мачкащ саунд, но аз съм привърженик единствено на старата дет метъл школа, където усещането за тежко звучене идва от аранжимента, а не от напомпания саунд.

Ако си слушал например първите албуми на Malevolent Creation или Messiah, значи знаеш какво имам предвид.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Махагон = як метЪл,това е доказа във форума не в тази тема :)

Подкрепям колегата Марин,в тях има един куп китари коя от коя по различни и не се съмнявам в неговите думи.

Аз лично съм свирил на Warlock най-високата серия,който е neck thru+махагон,ЕПа за т'ва си говорим.Тона му е като тон,състейна-иникален.Следващата ми китара определено ще е set neck,neck thru+mahagony :)

Относно този модел-не съм виждал още такава,но по характеристиката съдя,че няма да е никак лош за парите,които му искат.Бих казал дори,че ще бие повечето китари в своя ценови клас.Пример мога да дам с моделите на Ibanez(да кажем grg170dx,аз пробвах DXL),които за по яки металургий "клякат" доста.Всъщност съм виждал такъв модел...само че с един двоен и добавен флойд.Един недостатък искам да спомена относно тази форма-на Warlock-a,който пробвах му се губеше баланса,предполагам и тази ще е на същия хал.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Проблемът идва оттам, че от думите ви излиза, че за да свириш метъл китарата ТРЯБВА да е от махагон, което, естествено, не е вярно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Акустичните свойства на махагона (коментираме свойствата на материала, а търговсите трикове при китарите за момент ги забравяме) се характеризират с предразположение към възпроизвеждане на топъл и мек звук.

Липсва така наречения BRIGHT SOUND, характерен даже ако щете и за липата от посочените горе примери.

 

Нямам впечатления за липата да дава "Bright sound". :)

 

Пробвал съм поне няколко модела с липово тяло, тона е по-лек от плътния махагон, но пак е матов и "кишав". Единствените китари (които съм пипал за проба) и са били с ясен, бистър звук (аз му казвам ламаринен) бяха разни Страт-оригинали-репликати, предполагам с кленово тяло.

 

Ест, център от клен на нек-тру китарите избистря доста звука който се получава от махагоновите страници.

 

Абе, вижте си сами:

 

ЦЪК

 

^ А, твърдения от рода на "За метъл китарата трябва да е от еди-си какво дърво", "За метъл китарата трябва да е с еди-си колко рога (но тогава не става за блус)" ги взимах сериозно общо взето докато не реших да си сменям предната китара...

Редактирано от Jorko_Beliata
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

^^Няма ТРЯБВА в музиката.Просто махагона е най-доброто.

 

^^^ :)

Скоро трябва да дойдеш пак :) има какво ново да ти покжа :)

 

^^^^

Акустичните свойства на махагона (коментираме свойствата на материала, а търговсите трикове при китарите за момент ги забравяме) се характеризират с предразположение към възпроизвеждане на топъл и мек звук.

Липсва така наречения BRIGHT SOUND, характерен даже ако щете и за липата от посочените горе примери.

Ако една китара има някъде залепен махагонов фурнир, това далеч не и придава звученето, което би имала истинска махагонова китара.

 

Точно така.Топък и мек звук, който се балансира чудесно с Bright по природа адаптери, които се ползват за метъл.Примери - emg 81/85, gibson 500t, jackson j90, dimarzio x2n, d-activator, sd 12,13. Tези съм ги тествал и те са всичките с прилично количество високи, които ако се комбинират с дърво, което е с по-остър звук, става една ужасна резачка.Няма такава плътност, която е характерна за стила.Това е причината, дървото на избор да е точно махагона.

 

После конструкцията на китарата (например, както казваш нек тру) влияе много на произвеждания състейн, но използваната дървесина, едва ли е от такова значение при набримчен гейн.

 

Тотално грешно.Състейна на китарата е особено определящ.Наистина можеш като усилиш гейна да увеличаваш състейна, но пък започваш да замазваш звука - грешно е като тактика.Състейн може да се увеличи и със специални състейнъри, но и това не е усобено удачно, като се има предвич, че просто е можело да се подбере правилното дърво с правилна конструкция.Конструкцията е ужасно определяща.Всеки можещ да си го позволи, метъл китарист би избрал китара с нек-тру или сет-нек, пред болт он.Просто е въпрос на финансии и няма нищо общо с рекламни кампании и маркетингови номера...

 

 

 

При съвременните екстремни стилове наистина се търси мега-мачкащ саунд, но аз съм привърженик единствено на старата дет метъл школа, където усещането за тежко звучене идва от аранжимента, а не от напомпания саунд.

 

Съжелявам но и тук не мога да се съглася.Албума Joe Black не е ли с напомпан саунд?Да наистина, не е от първите, ама показва чрез по-модерни за времето си техники, какъв им е саунда.И двете групи, които спомена свирят с китари с хай-гейн, който си е доста напомпан хай-гейн.Има разлики в записването им в различните години, но хай-гейна си остава.

 

 

 

Нека не вкарваме повече в оф-топик.Автора на темата пита за китарата и моето мнение е: Добра за парите си, но не е най-доброто за стила, за който е направена.

Редактирано от liquid_death
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
После конструкцията на китарата влияе много на произвеждания състейн.

 

Тотално грешно.Конструкцията е ужасно определяща.

 

 

нО КОМЕНТ

 

:wacko:

Редактирано от Slacoth
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.