Jump to content
Българският форум за музиканти

Нова седмица- нов раздел


Viara Ivanova

Recommended Posts

Благодаря на всички - и за възторжените, и за критичните коментари!

Благодаря и на Вяра - не просто за този кавър, а за цялото й присъствие във форума!

5:40

Ангелинке - колкото и да те тача, харесвам и уважавам, ще ти призная, че включването ти в тоя кавър е малко егоцентрично, макар и като бек-вокал...

Много се осланям на твоя усет за композиция и аранжимент, но малко ме притеснява часът на написаното. ;) При все това, изпитах приливи на необуздана нежност към чорапките на контрабасиста от твоя скеч.

Настоявам на края на клипа аз да изляза от мъглата и да бъда мазна, дебела и черна - и готово... :huh:

---------

Сега по-сериозно за този опит.

Тръпка ми е да направя нещо с Вяра, обаче не знам откъде да подхвана това начинание. Затова реших, че едно известно парче може да издържи на експерименти, защото е фиксирано в съзнанието на аудиторията като "норма". Не съм пяла просто като "беквокал" - разходила съм се из всякакви функции, които гласът може да играе в един аранжимент. Пяла съм и като бекграунд, и дуетно, и солистично - както дойде - с единствената надежда, че поведението ми няма да разпадне композицията, защото парчето е много познато. Иначе, да, направила съм неща, които в непознат контекст биха звучали самоцелно.

 

От друга страна... цялата дискография на Sade е "вери софистикейтед" - пеенето е много семпло, но няма един тон, една перкусия, едно обаждане на мъжки вокал, които да са случайни. В дует със Sade пак нямаше да звуча добре (с тия "хватки).

Но Вяра е дала друга интерпретация на парчето - внесла е един лек дух на рок-небрежност, от порядъка на Nelly Furtado, Natalie Imbruglia (с кого ли не я сравнихме вече...). Затова реших, че мога да "контрирам" нейното непринудено поведение с по-преднамерени елементи, без това да попречи на цялото.

 

Не знам дали съм успяла!

Ако правилно съм разбрала, @BlueZone и @Tozi, смятат, че съм прекалила и крайният резултат не е добър...

Не знам какво мисли Вяра - нейното мнение в случая е най-важно. :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Понякога стават обърквания и не се знае дали коментираш предходен пост или пишеш по главната тема.

За това като се обръщаш към даден човек ползвай или @ или ^

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Крайно на място е "крейзи бичес" :greenangel:

 

Доста емоционално е станало, а идеята на BlueZone за клип се връзва идеално. Помислете си да станете негърки и да я осъществите! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Tozi, благодаря ти, че така патетично охраняваш наШшто лично достойнство, все си мислех, че изказването ти е по съдържанието и развитието на темата. ;)

Пък аз страдам от параноя, че непрекъснато ме обвиняват в "софистикейшън", пудра и фалш ... :greenangel:

 

Доколкото разбирам от коментара на JD, можем да заформим поредния 'голем проект', така че:

ТЪРСИМ СПОНСОР (и катран)! :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много кефят и двете. С изпипаността си.

 

Имам само една забележка - не като вокален разбирач, а като любител на Шаде: Не е достатъчно негърско. Липсва ми оная негърска идейка в гласа и интонацията. Която не е задължителна, разбира се - все пак е кавър. Така че - просто вкусова забележка. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
ей тва

мога да кажа вече,че ми харесва доста :)

наистина мноо хубава песен!!!!аз обичам такъв джазрсупер релаксиращ и нежен... <_<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.