Jump to content
Българският форум за музиканти

Проблем с Банишора


Recommended Posts

Един приятел пита как да изсвири бързата част между 4:20 и 4:27 на ето тази песен

.

 

Интересува се как Цветан Недялков успява да изсвири толкова бързо тези ноти и има ли някакви уроци и упражнения, които биха му помогнали.

 

:thumbs_up:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Този пасаж е взаимстван/откраднат/ от Ал Ди Меола,от пиесата му Mediteranian Sundance,и аз се трудих не времето/1988г/върху него

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Бързичко е, но не е чак безумно бързо. :surprise: Много повторение му е майката (зависи колко от нивото на китариста) и накрая главата почва да движи пръстите. И аз съм започвал да свиря неща които ми се струват много сложни, но с много упражнения се получава и след това затвърждава. И така се прогресира. Винаги си поставям задачи малко над възможностите ми. Естествено не трябва да свириш само едно и също нещо по цял ден. Успех с банишора :D

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

на бавни обороти :P

е отговора на въпроса от темата :topicsux:

Напълно вярно, но не знам разбра ли те младежта :D

 

@Чукопад, за да постигнеш скорост, трябва да намлиш скоростта. Звучи парадоксално но е така. Необходимо е първо да го направиш перфектно колкото бавно е необходимо. Трябва да се обърне внимание на това всеки тон да звучи чисто и ясно, да се изчистят всички "невинно" закчени струни, всеки удар на перото да е в правилната посока (много начинаещи пренебрегват alternate picking-а, а точно там трябва нечовешко копане). Всички тонове трябва да звучат равно и в ритъм (моя практика си е да вкарвам акценти на бийта, някак помага да свириш "по часовник"). Метронома е просто задължителен за тая работа, иначе винаги ще клатиш (щото някои моменти са по-трудни и някак естествено ги забавяш).

Когато можеш да изсвириш цялата фраза перфектно (примерно да я повтаряш 1-2 минути без да бъркаш никъде и без никакво напрежение в ръцете) увеличаваш съвсем леко скоростта (ако имаш нерви с по 1BPM). После пак така, докато достигнеш желаната скорост. На всяка тренировка е добре да се надскачаш мъничко но не толкова че да омажеш фразата от грешки. Изобщо никакво бързане - за един ден няма да стане (но за няколко месеца със сигурност ще има разлика). Утре ще можеш по-бързо от днес :D

 

Малко фашистска практика, но не знам друга която да води до бързи резултати :D

 

Наздраве, дидо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Цялата не ми се вади, защото ще ми отнеме няколко часа... Набележете си някакви рифове и ще ви ги извадя на табулатури - няма проблем. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.