Jump to content
Българският форум за музиканти

Ноти по Грифа ?


JustHATEme

Recommended Posts

Здр. Ходя на уроци от месец и зн само нотите на свободните струни на 1 (1 :3 прагче) на 2 (1 3 паргче) на 3 (2ро прагче ) на 4 и 5та (2;3 прагче) 6 (1;3 прагче) МОЛЯ напишете ми нотите по целия гриф ако има интернет страница ще е още по добре БЛАГОДАРЯ МНОГО ! Смятате ли че напредвам бавно за периода от 1 месец ? Ще съм Много благодарен ако изкажете мнение !И ако ми напишeте нотите а ако има и "картинки" (да видя и как изглеждат ) :wub::oops:;):help::help: (напълно разбирам ,че ставам нахален ама какво да се прави МНОГО СЪМ ЗАРИБЕН) :girl_cray2::hysterical::thumbs_up:

Редактирано от JustHATEme
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 38
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Разбирам ако нотите бяха разбъркани, ама :hysterical::thumbs_up: Няма значение, ето какво каза Гугъл като написах "notes guitar neck" http://www.brendanburns.com/Lessons/pdf/guitargifnote.gif :girl_cray2:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Учител си имам но все пак не ми се чака всичко което ми дава го научавам за 2 дни ! и мо остават още 3 4 скука и реших да си уча някои неща сам за да напредна по бързо ! Gibson: Тъпото е че не са напосани на Български език ! Все пак благодаря и повтарят ли се след 12то прагче ? защото са дадено само до там ?!

Редактирано от JustHATEme
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Благодаря !Остава и само някой да ми даде линк с нотите ;-) освен този горе ... защото нищо не схващам от него или поне някои да ми го пообясни МЕРСИ ПРЕДВАРИТЕЛНО !

Редактирано от JustHATEme
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ПРАГЧЕ 1

6-фа

5-ла диез

4-ре диез/ми бемол

3-сол диез/ла бемол

2-до

1-фа

 

Прагче 2

6-фа диез/сол бемол

5-си

4-ми

3-ла

2-до диез/ре бемол

1-фа диез сол бемол

 

ПРАГЧЕ 3

6-сол

5-до

4-фа

3-ла диез/си бемол

2-ре

1-сол

 

Прагче 4

6-сол диез/ла бемол

5-до диез/ре бемол

4-фа диез/сол бемол

3-си

2-ре диез/ми бемол

1-сол диез/ла бемол

 

Прагче 5

6-ла

5-ре

4-сол

3-до

2-ми

1-ла

 

Прагче 6

6-ла диез/си бемол

5-ре диез/ми бемол

4-сол диез/ла бемол

3-до диез/ре бемол

2-фа

1 ла диез/си бемол

 

Прагче 7

6-си

5-ми

4-ла

3-ре

2-фа диез/сол бемол

1-си

 

Прагче 8

6-до

5-фа

4-ла диез/си блемол

3-ре диез/ми бемол

2-сол

1-до

 

Прагче 9

6-до диез/ре бемол

5-фа диез/сол бемол

4-си

3-ми

2-сол диез/ла бемол

1-до диез/ре бемол

 

Прагче 10

6-ре

5-сол

4-до

3-фа

2-ла

1-ре

 

Прагче 11

6-ре диез/ми бемол

5-сол диез /ла бемол

4-до диез/ре бемол

3-фа диез/сол бемол

2-ла диез/си бемол

1-ре диез/ми бемол

 

Прагче 12

6-ми

5-ла

4-ре

3-сол

2-си

1-ми

 

Ето ви ги на български, да се надяваме че не съм объркал нещо. :icon_shithappens: .

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Виж сега, много е просто. Като знаеш свободните струни на кои тонове отговарят, всяко следващо прагче повишава тона с половин тон. Следователно на 6та струна, например, 3то прагче е сол (G), а 4то сол диез (G #) - половин тон по-нагоре. Това е, съвсем елементарно е!

 

П.С. Между ми и фа и между си и до разстоянието е само половин тон, тоест не съществува ми диез и си диез, тоест си и до са на съседни прагчета!

 

Дано съм го обяснил максимално ясно, поздрави!

Редактирано от VERSUS
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Мерси много а как да разбера на коя половина да свиря нотите.На 1вите 12 прагчета или на другите 12 ...(от 1 до 12 и от 12 до 24то) >?<

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Първо явно ти трябва елементарна подготовка. Потърси преподавател.

Въпросите, които задаваш, крият в себе си още много въпроси.

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преподавател имам просто исках да ги знам !!! :icon_shithappens::):punk_guitar: да ги имам и да се подготвям за по-нататък да ми е "по-леко" Учител си имам ! ! !Попитах от любопитство ... :girl_cray2::girl_cray2::girl_cray2: Благодаря на всички за точните разяснения !

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, като си имаш учител, защо не ти е обяснил тези неща? Не учите ли основни неща в музикалната теория, все пак?

Редактирано от Evtim Djerekarov
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.