Jump to content
Българският форум за музиканти

Lakland


muryo

Recommended Posts

здравеите от известно време се запалих по тези басове(lakland ) и искам да питам някои пробвал ли е и може ли да ми споделите мнение на мен много ми допадна това кото 4ух и гледах в нета но би било добре ако някои може да сподели нещо тук

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пробвал съм само в магазин Joe Osborn Signature- американски, четири струнен, swampash/rosewoood комбинацията, пасивен. Преди да го хвана бях малко скептичен към Лейкланд, но качеството на изработката си личи. В общи линии много добър jazz bass, адски добър. Нямаше dead spots по грифа, страхотна динамика на тона и беше с перфектен сет ъп направо от завода, което е сравнително рядко явление. Иначе мисля, че Geo от форума имаше SkyLine, можеш да го попиташ за впечатления. Поздрави

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моделите американско производство нямат нужда от коментар, корейските също са доста добри. Често по американските форуми съм срещал мнението, че истинския 5 струнен Фендер се казва Лейклънд ;)

 

Кой модел точно си харесал?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах 4 стр. скай-линия.Много чист,дори кристален тон,активна електроника,много удобен и бърз гриф.С две думи страхотен бас.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Моделите американско производство нямат нужда от коментар, корейските също са доста добри. Често по американските форуми съм срещал мнението, че истинския 5 струнен Фендер се казва Лейклънд :greenangel:

 

Кой модел точно си харесал?

 

 

от sky line серията 5502 или 4402 също и на joe osborn но ми се иска да пробвам дано да успея

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трите инструмента са тотално различни - 4402 и 5502 са активни и доста модерни като тон и профил на грифа, 5502 e и с 35 инчова мензура, а Озбърн е пасивен и "ретро" в сравнение с първите два. Наясно ли си какво търсиш и дали ще ти върши работа или просто те кефи марката?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трите инструмента са тотално различни - 4402 и 5502 са активни и доста модерни като тон и профил на грифа, 5502 e и с 35 инчова мензура, а Озбърн е пасивен и "ретро" в сравнение с първите два. Наясно ли си какво търсиш и дали ще ти върши работа или просто те кефи марката?

 

 

в youtube има едно ревю на 4401 и там го сравняват с jazz bass precision musicman и много ми хареса как звучи лакланда заедно с 3те изброени и беше вклучен в ampeg а аз наскоро си взех и то4но този sound търся но харесвам много и fender jazz bass и ми се иска да пробвам лакланд сега обикалям насам натам и може би ще намеря друго е като го пипнеш и видиш на живо

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Имах 4 стр. скай-линия.Много чист,дори кристален тон,активна електроника,много удобен и бърз гриф.С две думи страхотен бас.

 

откъде си го купувал

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Трите инструмента са тотално различни - 4402 и 5502 са активни и доста модерни като тон и профил на грифа, 5502 e и с 35 инчова мензура, а Озбърн е пасивен и "ретро" в сравнение с първите два. Наясно ли си какво търсиш и дали ще ти върши работа или просто те кефи марката?

 

 

в youtube има едно ревю на 4401 и там го сравняват с jazz bass precision musicman и много ми хареса как звучи лакланда заедно с 3те изброени и беше вклучен в ampeg а аз наскоро си взех и то4но този sound търся но харесвам много и fender jazz bass и ми се иска да пробвам лакланд сега обикалям насам натам и може би ще намеря друго е като го пипнеш и видиш на живо

 

имам предвид 4402

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

истинския 5 струнен Фендер се казва Лейклънд :rockon:

 

Кой модел точно си харесал?

 

Истинският петструнен Фендер се казва "Петструнен Фендер"

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Не го приемай лично ;)

 

 

muryo,не може един инструмент пълноценно да замени три други, според мен приеми 4402 за модерен и сравнително гъвкав като приложение бас и толкова. Всичко друго е просто реклама. Имай предвид и че в Европа цените на Лейклънд са доста солени.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

^ Не го приемай лично :cheers2:

 

 

muryo,не може един инструмент пълноценно да замени три други, според мен приеми 4402 за модерен и сравнително гъвкав като приложение бас и толкова. Всичко друго е просто реклама. Имай предвид и че в Европа цените на Лейклънд са доста солени.

 

разбира се че не може жсе пак са различни но от това което гледах просто чух вси4ките как зву4ат и то не е едно и също то си личи мерси за мнението ти а и един инструмент наи добре 1во да се пробва може и да е наи скъпия но на мен ако не ми пасва какво да се прави тогава и знам какви са цените поинтересувах се

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.