Jump to content
Българският форум за музиканти

Въпрос за соло барабанче и начинаещ барабанист(ка)?


Recommended Posts

Намери някоя репетицонна и я заведи да седне зад истински барабани. Вариантите са два: или да се надъха още повече, или да и мине мерака окончателно. Тъкмо ще си сигурен.

За барабанче не се изхвърляй, дори да намериш за 50 лв. Данданията, която се вдига на него е неописуема. Никой няма да я търпи да се учи. Още повече ако живее с родителите си. Ще почне да удря по-леко, за да не е много шумно и така ще си прецака техниката на удар още преди да я е усвоила.

Просто акустични барабани в апартамент = война с всичко живо. Това е шумен инструмент.

Моя съвет: след репетиционната, ако още я влече - вземи и тренировъчен пад. Има ги по музикалните магазини. Ако не ти се дават 20-30 лв за пад - направи й ти. Взимаш една дебела дъска и отгоре лепваш една подложка за мишка - от ония платнените по 2 лв.

Палки тя трябва да си избере. Понеже е жена - по-леки.

Айде успех!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Палки тя трябва да си избере. Понеже е жена - по-леки.

Айде успех!

Ей са те изяде половината форум дето са МЪЖЕ и свирят с леки палки ^^

Плюс това, за начинаещ винаги тежки палки, че да усеща по-лесно кога бърка.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, и аз предпочитам леките палки :) Ама все пак за начинаещ според мен не е добре с много тежки. Преди време един приятел искаше да го уча да свири, взе си тежки палки, но след 10на дни каза, че го болят китките.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, и аз предпочитам леките палки :drummer: Ама все пак за начинаещ според мен не е добре с много тежки. Преди време един приятел искаше да го уча да свири, взе си тежки палки, но след 10на дни каза, че го болят китките.

 

Това не е от палките, а от неправилното свирене.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Е, и аз предпочитам леките палки :drummer: Ама все пак за начинаещ според мен не е добре с много тежки. Преди време един приятел искаше да го уча да свири, взе си тежки палки, но след 10на дни каза, че го болят китките.

 

Това не е от палките, а от неправилното свирене.

 

Не знам дали е от неправилно свирене. След като смени палките с леки, проблема изчезна.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ем златното правило - " като те боли спираш и почиваш " работи доста добре с тежки палки. Резултатите излизат наяве след година две :п

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.