Jump to content
Българският форум за музиканти

Техника за метъл-вокали (от траш до блек)


Glacierise

Recommended Posts

Дали някой може да даде акъл по тая тема? И някой друг добър линк не би бил за изхвърляне, а също учители и т.н.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

Е то е трудно за обяснение :) Аз примерно си напъвам диафрагмата мноу яко ;) Вкарвам малко гърло и стават прилични дет вокали ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 weeks later...

Абе аз като се опитвам да изкарам нещо детметалско, в първите 2-3 минути се получава нещо аматьорско, ама после почва да ми се драйфа. Защо така?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз като се опитвам да изкарам нещо детметалско, в първите 2-3 минути се получава нещо аматьорско, ама после почва да ми се драйфа. Защо така?

Щото го даваш много гърлено, сигурно. Пробвай да си стегнеш диафрагмата и да изкарваш по-малко въздух.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ех,пичове, каквото и да пеете,рози си трябват, 'щото развиете ли"glasгласни връзки" ще се простите завинаги с пеенето,операциите на гласни връзки са до 80 % успешни,нокакво ще стане ако попаднете в тия 20 фатални?, затова използвайте по-малко гърлото независимо какъв стил пеете.

 

модерирано от Snowwhite - моля, ако можете-пишете на кирилица!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 months later...

Ице тва верно не може да се обясни с думи ...

аз в началото кат почвах след 2рата минута почвах да кашлям и да ме боли гърлото ... номера не е да се опитваш да крещиш ... щото така нищо няма да стане ... бе дай кат (ако) се видим някой път, ше пробваме заедно ... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе аз като се опитвам да изкарам нещо детметалско, в първите 2-3 минути се получава нещо аматьорско, ама после почва да ми се драйфа. Защо така?

Щото го даваш много гърлено, сигурно. Пробвай да си стегнеш диафрагмата и да изкарваш по-малко въздух.

Абе не знам за техники и не разбирам от тоя вид музика ама начина по който се пее там е съсипващ.

На гърло с яко дране ама явно стила си го изисква.

Та в тая връзка едва ли някой може да ти даде рецепта за тва.

 

Май трябва да имаш здраво гърло..................

 

Сигурно е полезно ако се ъпгрейдваш в пеенето като цяло.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Много дет вокалисти въобще не издават силни звуци - те затова и повечето от тях сграбчват микрофона и правят нещо като заслон с ръце около него и устата си. Номерът е да не се крещи а да се издават чревни гукания през устата :unsure:)

 

А хрумвало ли ви е да пеете навътре? Аз лично мога да дет метълствам по този начин. Освен това, пак чрез тази метода могат да се възпроизвеждат и много приятни квиченета на свиня. :cheers:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

За мен туй с пеенето на вътре е по-лесно от колкото да се дера като пея навън!Не знам за6то е така ама поне при мен е туй!! :) :twisted:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 4 years later...

Ами аз попринцип дет вокали правя без особено усилие, но много искам да се науча да крещя като Randy Blythe от Lamb of God или като Фил Анселмо... това не мога да го правя... иначе дет метъл от рода на Cannibal Corpse ili Six Feet under или подобни на тях групи за мен е лесен...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Анслемо и Ранди доста време направо си се драха буквално!

Чуй Девин Таунсенд (специално в Strapping Young Lad бандата). Отделно гледай негови неща. Има кратки семпли из тубата.

Те той от малък пее всякакви екстремни и леки рокаджийски вокали, че и хеви... леко пародийно.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)
Много дет вокалисти въобще не издават силни звуци - те затова и повечето от тях сграбчват микрофона и правят нещо като заслон с ръце около него и устата си. Номерът е да не се крещи а да се издават чревни гукания през устата :thumbs_up:)

 

А хрумвало ли ви е да пеете навътре? Аз лично мога да дет метълствам по този начин. Освен това, пак чрез тази метода могат да се възпроизвеждат и много приятни квиченета на свиня. :P

 

 

Мани го тоя инхейл бре :greenball: единия вариант е да се мъчиш за идеята, другия е да си го направиш както му е редно, всяко нещо, което звучи добре навътре звучи 2 пъти по-плътно навън, поне при мен, ама аз повече грухтя отколкото да квича (образно казано)

 

Светия грал на дрането е здрава мускулатура на гърлото, това позволява много по-голям контрол над това с коя част от гласните струни се образува звук, т.е може да ползваш по-грубите и съответно по-здрави части от струните, в комплект с контролирано дишане може да си изкарваш звуци ти "карборатор на хладилник" с часове наред, пускаш му и малко глас и блендата трепач е готова ;) Идеята не е толкова да се "дереш" - нещо, което освен че не звучи особено добре не е и особено полезно. Целта на занятието по скоро е да се научите да издавате определени "шумове" и да ги вкарвате към основния глас в различни съотношения.

 

Ей тоя младеж ме радва напоследък:

 

 

много прилично вокалче, жалко само че си е изнасилил ушите така :cheers2:

Редактирано от LOE
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти.Zen of screaming на Melissa Cross е отговора...и чичо google,или торент тракери.Две серии са,или две dvd-та.Задължително гледай първата част,иначе ако скочиш директно на 2-та рискуваш.btw има и аудио диск със упражненията.Успех :thumbs_up:

 

 

Подкрепям напълно. За знаещите и не знаещите, от нея се учат най-добрите. Като започнем с Angela Gossow - Arch Enemy, Randy Blythe - Lamb Of God и още много... :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.