Jump to content
Българският форум за музиканти

Така ли трябва да звучи?


jocker

Recommended Posts

Направих три записа с новата ми китара, по две минути всеки, с рекордера на РС- то ( то толкова му е максимума), през микрофона от слушалките, залепен до кубето- Фендер Джи дек Джуниър. В тези неща съм пълен лаик. Свиря за кеф в къщи от дъжд на вятър и не се старах много, много, да е ритмично или да повтарям докато всичко е вярно изсвирено, ама ако искате може и свирнята да разкостите.Приемам всякакви критики. :cheers2:

По- важните ми въпроси са:

-Защо ниските тонове (почти всички изсвирени на Е,А и D струните) звучат толкова глухо, сравнени със всички останали? Мога ли сам с промяна на височината на адаптерите да променя нещо( аз малко съм скаран с ремонтите и много не смея да пипам, ама ако е супер лесно ще се справя)? Адаптерите сега са на около 3-4 мм. от струните.

Или самите адаптери са куци? Или кубето е причина, или аз не ставам?

-Как като цяло ви звучи новата ми китара ( умишлено на казвам каква е, за да няма предубедени)? Четох всякакви теми за висок аутпут, състейн, записи с много ниски или високи ..., ама като си нямам ухо с изградени критерии, очаквам вие да опишете картината за звука на китарата, ако от тези записи изобщо нещо става ясно..?

чист

гейн нек

гейн- бридж

Остава да съм се справил и с линковете... :unsure:

Поздрави и благодарности на всички отзовали се на помощ!

Абе защо не се оправям с тези линкове???????Помогнете!!! Правя уж всичко, както трябва? Каква е причината?

Редактирано от jocker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Отговорено (Редактирано)

Да бе, да го ...! Не знам що не става?! Епична борба!Втория опит май е успешен:

 

чист

гейн- бридж

гейн- нек

Редактирано от jocker
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.