Jump to content
Българският форум за музиканти

какво искате да чувате в мониторите


Katsko

Recommended Posts

quote: колкото до бобалан,много добре си е момчето с ритмиката,както и динамиката,не се косете за него :quote

 

Не се кося за никой,просто ми е чудно как някой може да свири без да си чува инструмента и кому е нужно това самобичуване на сцената?

 

quote:аз например не си чувам касите като свиря и кво?да си ги пусна в монитора за да може другите от групата да оглупеят от каси или да върже хубавичко?:quote

 

Eто това не трябва да е така,трябва да чуваш абсолютно всичко на сцената,защото иначе свиренето се превръща в мъчение и не ти доставя удоволствие и повярвай ми има начин да си чуваш касите без да връзва и без да мъчиш останалите хора от групата,но тук въпроса не опира само до озвучител а и до апаратура.

Редактирано от Smokejack
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 30
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

но тук въпроса не опира само до озвучител а и до апаратура

 

ааа,ми дойдохме си на думата :greenball:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

но тук въпроса не опира само до озвучител а и до апаратура

 

ааа,ми дойдохме си на думата :greenball:

Ееее,радвам се,че се разбираме :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 weeks later...

:bravo: В мониторите трябва да се чува всичко добре балансирано, ако чакаш само на общо озвучаване със стъпало под 2000W и подходящи колони - може доста да се чудиш какво става долу......Ако са повече мониторите се регулират различно. Аз се кефа като ми се чува баса една идея над общия баланс в моя монитор, за съжаление това се случваше само в Mr.PUNCH !!!!!

Жалко, че затвориха отдавна най-готиния клуб в България, който е свирил там знае за кво иде реч. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

като начало е хубаво ДА ИМА МОНИТОРИ

не знам от къде им е влязла тая муха на озвучителите че барабаниста като е най отзад няма нужда да чува

 

слушалки му е майката,иначе обичам да се чува всичко балансирано с малко повече бас и разбира се държа да си чувам барабаните (а ако може и чинелите черпя озвучителя 1 бира :) ) щото иначе става мазало

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

quote:аз например не си чувам касите като свиря и кво?да си ги пусна в монитора за да може другите от групата да оглупеят от каси или да върже хубавичко?:quote

:) тва направо ме разби и ми преобърна представите.пич пробвай някой път за разнообразие да ги пуснеш тия каси в монитора и да се чуеш кви ги вършиш . те ако са такива че другите от групата да оглупяват от тях прадстави си кво им е на горките хорица в публиката.мали мали пощади ги малко хората недей ги наказва толкова ;)

Редактирано от darmonko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Здрасти, Кацко!Искам в петък да 4увам вси4ко в мониторите и звука да е супер.За образец слушай "Judas Priest-87-live".Ина4е тези които твърдят,4е разбират много им кажи да станат от ушите си. :godbless: 4ао!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, Кацко!Искам в петък да 4увам вси4ко в мониторите и звука да е супер.За образец слушай "Judas Priest-87-live".Ина4е тези които твърдят,4е разбират много им кажи да станат от ушите си. :godbless: 4ао!

ще бъде!!! :happy:

Редактирано от Katsko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Здрасти, Кацко!Искам в петък да 4увам вси4ко в мониторите и звука да е супер.За образец слушай "Judas Priest-87-live".Ина4е тези които твърдят,4е разбират много им кажи да станат от ушите си. :virtuoz: 4ао!

Слава на Рим!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Кацко, имам една забележка! Най-важното нещо в групата е ритъм секцията! Ако барабаниста не чува баса, или не иска да го чува, значи нещата не са както трябва! А ако някой не си знае парчетата, ами по-добре да не излиза да свири, а не да се напъва да чува вокала дали минава към бридж или припев! Идеята ми е че на първо място барабаниста трябва да чува баса, и то добре и качествено за да има някъв груув в цялата работа! и съответно силата на другите неща зависи от стила в който свири бандата! Иначе съм съгласен 4е пулта не трябва да се пипа от сульо и пульо и да се вдигат гейнове на поразия! Звука се прави най добре от един човек, стига да знае претенциите на групата и да не налага свое мнение, което може да прецака и настроението и надъхвацията на групата и да насере цялото свирене! И естествено групата трябва да разбира и да дава подходящи и изпълними идеи, а не да дразни човека зад пълта с тъпи и неизпълними предложения ;)ае със здраве :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...

Никога,ама никога през живота си не съм чувал в мониторите ТОВА ,което трябва... :evil: Или един гол вокал стърчи над всичко ,или баса ме смазва от бой,или неква гадна китара ми скрибуца там отзад :violin: Абе свиква се.....Затова според мен перфектния монитор си остават слушалките :metalist: ,друг е въпросът,че не винаги апаратурата позволява използването им.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Затова според мен перфектния монитор си остават слушалките  ,друг е въпросът,че не винаги апаратурата позволява използването им.

 

Или пулта не е достатъчно близо до барабаниста :beer:

При нас все не стига кабела :metalist:

Мисля че е много по кофти да ти избива каквото и да е в слушалките, отколкото в монитора :think: Бас или китара :wall: или клавир :killyou:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

аз хич не се кефя на слушалки,па и хем ми развалят визията( :virtuoz: )хем ми се потят ушите :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Преди време, когато Mr. Punch още съществуваше, положението с мониторите беше на много добро нивои като цяло въпроса с озвучаването беше решен много добре.

В Библиотеката обаче беше много куцо, щото там нямаше никакви монитори и понякога беше нашраво ужасяващо.

Като цяло винаги когато има монитори е добре да се използват - така всички биха се чувствали по-добре и по-спокойно :virtuoz:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.