Jump to content
Българският форум за музиканти

За пръв път по радиото...


Recommended Posts

Здравейте!

 

Искам най-напред да ви кажа, че прегледах раздела много подробно и с голям интерес...тук явно има много хора с голям музикален опит и от Тях човек може да научи наистина много по въпроса - как се случва това, което наричаме БГ-шоубизнес.

 

Видях доста коментари свързани с моята тема...мнения за конкретни радиа(БГ радио например), мнения и за т.н. платена ротация и ....

но ми се иска (ако имате желание да отговорите разбира се) да пусна тази тема за да мога да събера повече съвети и мнения в по-конкретен план

а именно - КАК И КАКВО СЕ ПРАВИ АКО СЪМ РЕШИЛ ДА ПРЕДЛОЖА СВОЯ ПЕСЕН ДА СЕ ПУСКА ПО БГ РАДИАТА?

Тази идея ми се върти из главата от доста време...но все нещо се разколебавам ...все си казвам, че трябва по-добра песен да направя...че ми е рано за медии...и ...все още не съм давал своя песен никъде. А пък по радиата слушам какво ли не...в смисъл, че има и по-лоши песни от моята, които по един или друг начин звучат по радиа и телевизии!

Но сега съм решил, че ще се заема сериозно и дори имам план:

 

След като вече имам завършено CD с песента...в смисъл, че направих обложка, записано е добре и т.н...дори песента я регистрирах и в МУЗИКАУТОР... съм подредил нещата по следният начин:

1. Ще отида в БНР ...защото миналата година спечелих награда на един фестивал - продуциране на песен от Тях ...и тази година като я записахме се разбрахме да не я пускаме докато не мине през някой конкурс...а тя вече мина...и ще я пуснем там ...предполагам... все пак са ми Продуценти на звукозаписа!?!

2. Мисля да отида в БГ радио и ...там да я предложа...понеже е поп песен предполагам, че е подходяща за техният ефир. А и това радио е според мен доста слушано в момента и си мисля, че техният ефир е голям старт за една БГ песен.

3. Ако това се случи смятам да взема адресите на всички радиа в България от интернет...даже намерих и сайт (predavatel.com) ...и да пратя по един диск на всички, придружен с писмо в което освен стандартните любезности, ще съдържа и мои координати за връзка, както и сайта ми, който ако посетят евентуално ще разберат повече за мен и ще си кажат, че все пак си имам понятие от музика...не просто някой решил да направи една песен и да си я пусне за слава по радиото... и че се опитвам по някакъв свой начин да си пробия път в България.

 

И си го мисля така-ако прослушат песента ми и я харесат случайно...и като им напиша, че песента е записана в БНР и че вече се върти в Националният ефир (нали имам впредвид, че вече ще е тръгнала евентуално по БНР и БГ радио), и би трябвало и Те да решат да я пускат!?!

 

И така!

Това съм решил да направя тази година.

Естествено незнам трябват ли някакви документи - декларации разни...или друго... които да пращам с дисковете!?! Тези неща не са ми ясни и затова Ви питам Вас!

 

Ще се радвам ако споделите ако знаете нещо по въпроса, за което не съм се сетил....и изобщо ще е хубаво ако ми кажете къде моят план издиша...какви са пропуските ми за да мога да се справя успешно с това да мога да стартирам в медийното пространство!

 

Благодаря предварително на всички!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-разумно е е да контактираш директно радио(та) и да разбереш от тях какви изисквания имат. за всяко радио е различно. и дълбоко се съмнявам, че слушат изпратения им материал както трябва и че само критериите им за оценяване се базират на качеството на музика. съмнително е и дали евентуално, този който селектира новопредложената музика разбира от музика и музикална продукция въобще. а беге радио го забрави. там ако не си утвърден номенклатурен кадър и имаш регистрирана песен. гаранция ти давам, че няма да бъдеш излъчван, защото трябва да плащат авторски права. имаш два варианта.

1) да направиш име и интерес към теб като изпълнител, чрез концерти, колаборации с известни номенклатурни кадри и прочее. фенска маса.

2) да си плащаш за ротации. може не директно, а чрез пр агенция, която ще облъчи медийното пространство с твоите композиции.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

най-разумно е е да контактираш директно радио(та) и да разбереш от тях какви изисквания имат. за всяко радио е различно. и дълбоко се съмнявам, че слушат изпратения им материал както трябва и че само критериите им за оценяване се базират на качеството на музика. съмнително е и дали евентуално, този който селектира новопредложената музика разбира от музика и музикална продукция въобще. а беге радио го забрави. там ако не си утвърден номенклатурен кадър и имаш регистрирана песен. гаранция ти давам, че няма да бъдеш излъчван, защото трябва да плащат авторски права. имаш два варианта.

1) да направиш име и интерес към теб като изпълнител, чрез концерти, колаборации с известни номенклатурни кадри и прочее. фенска маса.

2) да си плащаш за ротации. може не директно, а чрез пр агенция, която ще облъчи медийното пространство с твоите композиции.

 

ОК

 

Какви са тези агенции и как точно действат?

Знаеш ли такива?

А и цената е сигурно...!?!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Пи аР агенции. потърси в гугл. има стотици, който се занимават с таланти, като остава, д2, бтр, графа, мара илиева и тн.

работят на % от квото ти заработят или на твърда сума за радио и тв ротации. не мога да те съветвам конктертно, защото почти всички са олигофрени и трябва сам да си откриеш.

има и други, например лейбъли, които имат 'А&R'. те се занимават с концепция и стратегия за даден артист, те пък са полу-идиоти.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези P.R. агенции са наистина страшно много...!

Ти предполагам си от София... не знаеш ли кои от тях са наистина по-сериозни ...коя да избера!

...Иначе на приказка предполагам всички ще ми свършат работа!!?!

А иначе междувременно първата точка от планът ми е вече факт. Днес в 22:00 по БНР ще стартира песента ми.

Дори от там ми препоръчаха да се свържа с БГ радио и дори ми дадоха телефона на Анна Мария Тонкова... още не съм звънял!

Надявам се да харесат песента ми!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Тези P.R. агенции са наистина страшно много...!

Ти предполагам си от София... не знаеш ли кои от тях са наистина по-сериозни ...коя да избера!

...Иначе на приказка предполагам всички ще ми свършат работа!!?!

А иначе междувременно първата точка от планът ми е вече факт. Днес в 22:00 по БНР ще стартира песента ми.

Дори от там ми препоръчаха да се свържа с БГ радио и дори ми дадоха телефона на Анна Мария Тонкова... още не съм звънял!

Надявам се да харесат песента ми!

 

ей тази кака бачка като пр http://www.myspace.com/kristymartinova (мад тв, устата, мангасарян, любо от те, я-я и прочее)

ей тази фирмичка пък се занимава с А&Р на мюзик айдъл http://www.myspace.com/2ambulgaria

пробвай и тази 93 годишна кака какво ще ти каже http://www.myspace.com/darioreshkova

 

успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OK

Влагодаря!

Ще ги погледна!

 

А да знаеш нещо за г-жа Рени Бакърджиева?

Била е някога продуцент!?!...първият на Миро от Каризма?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

OK

Влагодаря!

Ще ги погледна!

 

А да знаеш нещо за г-жа Рени Бакърджиева?

Била е някога продуцент!?!...първият на Миро от Каризма?

 

вальо марков - поли мюзик се казва първия на каризма. те са продуценти на първия сингъл и направиха КариЗма известни. от там на татък не съм ги следил. рени не я познавам и незнам с кво се занимава.

Редактирано от bassiscotta
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ман, сега се сетих. има и тарикатски начин да изиграеш системата. видях, че си и продуцент, освен че си автор. значи, намираш начин да се регистрираш в бамп-бг асоциация на музикалните продуценти. когато си платиш членски внос получаваш достъп до тяхните канали на пи ар. все пак питай преди да дадеш пари каква е ползата на членството в асоциацията. като имаш контактите на правилните хора можеш спокойно да почнеш с атака към медиийте. успех.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ман, сега се сетих. има и тарикатски начин да изиграеш системата. видях, че си и продуцент, освен че си автор. значи, намираш начин да се регистрираш в бамп-бг асоциация на музикалните продуценти. когато си платиш членски внос получаваш достъп до тяхните канали на пи ар. все пак питай преди да дадеш пари каква е ползата на членството в асоциацията. като имаш контактите на правилните хора можеш спокойно да почнеш с атака към медиийте. успех.

 

Е!

Продуцент е силно казано. Просто се занимавам с това да се уговарям с рекламни къщи ...да ми правят дизайна на обложките например и сам после си плащам за всичко!

Но това за БАМП е наистина хитро... само незнам дали имам смелост да го направя!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Знае ли някой от Вас как точно стоят нещата с МУЗИКАУТОР... в смисъл дали наистина регистрацията, която съм направил там на своите песни би попречила или не на млад и непопулярен изпълнител като мен, да звучи в ефира на родните радиостанции?

Оказва ли изобщо това влияние на хората, които решават дали песента да звучи в ефира или не?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...

Най-накрая успях да направя реалност и втората точка от първоначалния план. :thumbs_up:

На 11 март в 17:45 песента ми прозвуча за пръв(и надявам се не за последен)път в ефира на БГ РАДИО.

Представянето бе придружено и с интервю, за което съм благодарен на медията!

В последвалите дни бях споменаван в техните музикални новини и така. Мисля, че се отнесоха сериозно и достойно с мен и моята музика.

 

Едноврмеменно с това, продължавам да се интересувам от офертите на т.н. PR и т.н. Обсъждахме различни варианти и идеи за по-нататъшно развитие на нещата.

Всичко това, обаче е свързано с не малко финансови средства, на които тепърва ще правя сметка.

 

Но така или иначе - продължавам по план. Всичко, което съм предвидил, като действия до сега, едва ли ще пречи на евентуалната работа с PR по-натам във времето. Няма смисъл да стоя и да чакам да събера пари например.

Така, че предстои следващата стъпка.

 

Ще се радвам на още препоръки и съвети!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.