Jump to content
Българският форум за музиканти

Нещо липсва тук


7thString

Recommended Posts

QUOTE 

П.С. Доста от озвучителите са нереализирали се музиканти и имат доста натрупана злоба в себе си... сами си правете изводите   

 

 

off//

както и повечето чичковци в музикалните магазини 

 

:green: хе, аз освен всичко гореизброено съм и продавач в музикален магазин. Ей, няма толерантност в младото поколение . . . . . :green: :godbless::lol::lol::lol::lol:

 

 

Разбойник

Ще си позволя да не се съглася с едно твое изказване- че озвучителите не разваляли саунда нарочно. Лично съм ставал свидетел на такова нещо- Примерно 3 групи излизат, и понеже "главната" трябва да звучи най-добре, другите две групи биват прецакани НАПЪЛНО СЪЗНАТЕЛНО, та да не би случайно да засенчат "великите"

 

Съгласен, и аз съм бил свидетел на такива грозни сцени, но това е отделен случай и мисля че си разбрал какво имам предвид - отиваш да свириш в някой клуб и искаш читав звук. Все пак, това е ситуацията, която касае повечето от нас. Големите концерти (пожелавам ти такива участия) са друг случай.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • Отговори 61
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

Хмм, Разбойника е много много прав в изказването си за групите и озвучителите. Абсолютно вярно е, че е пълно с тъпи копелета били те музиканти или озвучители.

На един концерт, дето трябваше да свириме във ВИАС озвучителя ни убеждаваше как барабаните се озвучават от един микрофон :ph34r:

После ни говори как ми била "развалена" китарата защото нямаше звук през единия негов кабел, а през друг имаше.... :P

 

Че не може да е едностранчиво е ясно, но за съжаление съм забелязал че много често колкото по-възрастен е човека срещу мен толкова по-предубеден е. Тъй че Разбойник, не се притеснявай, че бачкаш в музикален магазин, само "чичковците" имат толкова злоба Под това аз разбирам хората над 45... ;);):lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм, Разбойника е много много прав в изказването си за групите и озвучителите. Абсолютно вярно е, че е пълно с тъпи копелета били те музиканти или озвучители.

На един концерт, дето трябваше да свириме във ВИАС озвучителя ни убеждаваше как барабаните се озвучават от един микрофон :ph34r:

После ни говори как ми била "развалена" китарата защото нямаше звук през единия негов кабел, а през друг имаше.... :P

 

Че не може да е едностранчиво е ясно, но за съжаление съм забелязал че много често колкото по-възрастен е човека срещу мен толкова по-предубеден е. Тъй че Разбойник, не се притеснявай, че бачкаш в музикален магазин, само "чичковците" имат толкова злоба Под това аз разбирам хората над 45... :D;):lol:

хехе, маи и аз свирих на този концерт във ВИАС. Или може би на въпросния озвучител му е практира да озвучава барабани с един микрофон, както и да твърди че китарите на хората са развалени ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Хмм, Разбойника е много много прав в изказването си за групите и озвучителите. Абсолютно вярно е, че е пълно с тъпи копелета били те музиканти или озвучители.

На един концерт, дето трябваше да свириме във ВИАС озвучителя ни убеждаваше как барабаните се озвучават от един микрофон :ph34r:

После ни говори как ми била "развалена" китарата защото нямаше звук през единия негов кабел, а през друг имаше.... :P

 

Че не може да е едностранчиво е ясно, но за съжаление съм забелязал че много често колкото по-възрастен е човека срещу мен толкова по-предубеден е. Тъй че Разбойник, не се притеснявай, че бачкаш в музикален магазин, само "чичковците" имат толкова злоба Под това аз разбирам хората над 45... ;);):lol:

Аз се чуда защо просто не го прибихме тоя :think:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

озвучава барабани с един микрофон

 

абе не е само той май :ph34r:

 

 

иначе наистина се забелязва неприятната тенденция хора които са озвучавали по "ония времена" да не са адекватни на днешните.а това е жалко,тъй като са навсякъде...още по-лошото е че отказват да се учат

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

;) А случвало ли ви се е да ви озвучава ГЛУХ озвучител :) Ние в русе имаме един красавец(Митака, но не този от култовото заведение а един друг)- човека от толкова джангър си е загубил усета за средни и високи и като те озвучава имаш чувството, че саунда е отвертка която ти човърка в мозъка, особено ако си в публиката. Че и съм му казвал- "Орежи ги тия високи малко, виж хората за ушите се хващат още на чека", той ми вика било нормално и че щели да свикнат по време на концерта със звука ;)
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

много ми е интересно да те чуя как свириш, щтото по думите ти май бая се опражняваш ;);):)

Мдаам,УПРАЖНЯВАМ се всеки ден поне по два часа. :guitar:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако ще си споделяме абсурди аз съм свирил на сцена докато озвучителя борави на пулта с линеал (Тия 20 канала лееко ги усилваме, оп, сега ги намаляваме малко ;) ).

Опитах се да кажа, че плюенето между озвучители и музиканти не води до нищо смислено, че за лошия звук вина имат и двете страни и как, според мен, може да се постигне някакъв по-приемлив резултат. ;)

Във форума ни има достатъчно музиканти и озвучители, за да можем да обменим мнения. Ако някой друг има идеи по въпроса ще се радвам да ги сподели.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и аз съм съгласен че и от двете страни има глупаци!!!

Спомням си на един биренфест в Плд как прочутия озвучител Наско Литовойски намаляше звука на БТР за да чуе дали публиката пее :rolleyes: :green: и както си забиваха пичовете изведнъж взеха да се оглеждат и да се чудят какво става, а пък той глупавия Литовойски решава че сега е момента на публиката :pray:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ще дам пример с концерта на Deep Purple- първата група, тази от Русия беше размазваща и се зарекох да си намеря техни песни. В същото време соло китарата изобщо не се чуваше, баланса като цяло беше отвратителен и музиката звучеше постно.  Та кое да ме накара да мисля, че такава сериозна организация, уж най-кадърните озвучители в БГ, просто без да искат са пропуснали да направят качествен саунд на първата група? :bravo:

 

Няма случайни неща...

 

П.С. Доста от озвучителите са нереализирали се музиканти и имат доста натрупана злоба в себе си... сами си правете изводите  :bravo:

Без да искам да взимам страна само ще ви напомня, че в началото не се чуваше и китарата на Стив Муурс. Ако е било част от сценария ми прилича малко на шопката поговорка "че си запалим къщата та да изгори на Вуте плевнята" :bravo:

Мда, това с китарата на Morse беше много грозно и човека очевадно се сдуха... всеки би се почувствал така де :bravo:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 2 weeks later...
само "чичковците" имат толкова злоба Под това аз разбирам хората над 45... :P:P:)

Недей така, бе братче! Ние да умираме ли?! Не сме злобни, повярвай ми и цепиме рокендрол така, както го правехме като млади...

А по темата, малко да я поразширя: досега няколко пъти ми се е случвало на лайф, на който сме няколко банди, някои от "колегите" да платят кеш или бартер (уиски) и познайте после как са звучали те и как останалите... Докато има този страх, че другия е по-добър от тебе, от тебе музикант не става! А смешното е, че обикновено на такива лайфове свирят банди с различни стилове... Така че колеги, гледайте внимателно саундчека на "колегите" си и по-точно гледайте какво носят на пулта, защото няма да се учудя ни най-малко, ако видя някой път, някой чесън аграрен да носи и тепсия с печено агне, само и само за да излъже, че неговата банда е по-добра. В музиката няма по-добър, както и няма по-красива и най-красива жена. Но много хора не го разбират...

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

някои от "колегите" да платят кеш или бартер (уиски) и познайте после как са звучали те и как останалите...

 

а стига бе!и такива хора ли има,направо не е за вярване :wall: аз тва ако го видя ебати боя :evil:

 

иначе да се обобщава не е хубаво,но наистина съм забелязал,че хората над 40 не са на една вълна по принцип с нас по-младите,ша ме извиняваш imperor,просто това съм видял,това казвам :)

Редактирано от Katsko
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

иначе да се обобщава не е хубаво,но наистина съм забелязал,че хората над 40 не са на една вълна по принцип с нас по-младите,ша ме извиняваш imperor,просто това съм видял,това казвам :P

Мдаааа... :think: Прав си Кацко, честно да ти кажа и аз имам проблем с наборите си... :) Но си и прав, че не бива да се обобщава, защото и между младите, тези м/у 18 и 30 има такива лекета, че чак на драйф ме изкарва... :killyou: И все пак си мисля, че като щерка ми е на 23, а сина ми (басист в Германия и студент, щерката също студентка) на 19, а аз, макар и на 45, но от 11-годишен рок та рок, та все си мисля, че ония хора от Пинк Флоид са ми повлияли малко от малко, ако не с друго, то поне със "Стената", а?... Някои от учениците ми свирят в чужбина и като ми донесат запис... Първия път се разревах... Бях на 42... А не съм чак толкова кадърен. Желанието ми е по-голямо от възможностите, ама и обичта ми към младите е като желанието...

А колкото до това, 'дето казах, че някои банди си цакат на озвучителите, гледай и ще се убедиш! :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Особено забавно става, когато си вземеш човек с групата, който познава музиката и парчетата и който все пак поназнайва малко или много и този човек го пращаш при озвучителя с една тетрадка и химикалка. Той отива там и му виси на главата, докато стане читав звук. След това всички корекции по пулта се записват най-прилежно и после, когато дойде време за свирене, човека с тетрадката отива при озвучителя и започва да му виси на главата, та барем оня остави ракийката и цигарката и вземе та направи корекциите така, както са записани...и след това става една жестока вкиснала боза. Честно да си кажа - не знам защо ли се получава така?!?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Особено забавно става, когато си вземеш човек с групата, който познава музиката и парчетата и който все пак поназнайва малко или много и този човек го пращаш при озвучителя с една тетрадка и химикалка. Той отива там и му виси на главата, докато стане читав звук. След това всички корекции по пулта се записват най-прилежно и после, когато дойде време за свирене, човека с тетрадката отива при озвучителя и започва да му виси на главата, та барем оня остави ракийката и цигарката и вземе та направи корекциите така, както са записани...и след това става една жестока вкиснала боза. Честно да си кажа - не знам защо ли се получава така?!?

май почти разказа едно наше участие преди години... :greenball::P:P

само дето тогава всичко стана съвсем неволно- просто не знаехме че има озвучител... :ph34r::D:D по едно време обаче той дойде и ние с колегата iBobz незнайно защо и от къде решихме да си запишем на Уистченце някои корекции, защото ни хареса как го бяхме "барнАле" звука...

... и така мина чека, дойде време за свиренье и ... опааа изненада! никой вече не знаеше какво става и какво е това нещо което се чува през колоните...

ние обаче си досвирихме парчето, след което обявихме пауза 5 мин.(от умора :P ), извадихме споменатото по-горе Уитстченце, и си възстановихме нашите корекции... след което положението беше съвсем различно...

 

така че и това може да свърши работа понякога.

 

:lol: ...Уистченце и химикалка... :lol:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.