Jump to content
Българският форум за музиканти

По колко време свирите?


Fenix

Recommended Posts

Да ти завиди човек!!!Дай рецептата!!!Черпим с нещо лютичко(или друго,ако първото не те устройва)

Трябва да си имаш приоритети и да се съобразяваш с тях. Това е!

 

Ако музиката ти е приоритет пред игрите и зяпането на тъпи сайто ве (и писането из разни форуми :cheers: ), ставаш от компа и хващаш китарата (или квото там ти се хваща :cheers: ).

 

Успех :)

Безкрайно много си прав, пич ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами различно - почти всеки ден дрънкам по час-два, а събота и неделя и по повече. Понякога обаче имам доста ангажименти и не пипвам китарата по няколко дни. А трябва да се свири - както с всяко нещо, което искаш да научиш да павиш добре и свиренето е така - трябва си копане.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

@Snowwhite

Независимо какво правиш като си на компа, трябва да си наясно за теб кое е по важно. Ако музиката е по важното - заебаваш компа и почваш музиката. Ако в дадения случай ти е по важно да гледаш даден филм или да правиш нещо друго - значи музиката остава назад и това не трябва да те кара да се чувстваш кофти. И в двата случая правиш тва което е правилно за теб.

:)

А това че си пишеш музички на компа - ми супер, кво като не бараш китарата? Според мен да твориш е крайната и най важна цел. Всякакви там упражнения и други са просто път към това. Да си добър инструменталист само по себе си е малко лишено от смисъл. Машините сигурно могат и по добре (само да не започваме този спор отново). Но да създадещ нещо готино - е тва е!

 

П.П. Тая вечер съм философски настроен - не ми се смейте :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Как ще се смеем,бе!!!Това беше много мило казано,поне за мен(сега ВИЕ не ми се смейте-моите критерии за "мило" са извратени:един от най-хубавите подаръци,които са ми правили е мустак от лъв-какво да си говорим...)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

ами по различно но на ден се случва от 4 до 10 часа, средно по около 8 , като първите два часа са загрявка и технически упражнения , после акордни пръстовки и замени, фрази за импровизацията, стандарти абе лудница ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свиря по 2 -3 часа на ден. Не повече, защото не искам да радвам съседите по-дълго :huh: . Като си взема слушалки, ще гледам да е повече. :headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Свиря по 2 -3 часа на ден. Не повече, защото не искам да радвам съседите по-дълго :D . Като си взема слушалки, ще гледам да е повече. :D

:D:huh::headbang::headbang::headbang::D:huh:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе хора, отде време за толкоз бе? ;) По 8 часа, по 6 часа, по цели дни. Вие работа, нещо нямате ли. Аз тука ня'ам време за 3 часа (обикновено съм много уморен от глупостите около мен), вие по 4-10. Вярно че съм 12клас ама 'се пак

 

;););););)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да бе верно как успявате по толкова време. И на мен ми се свири, ама не мога да свиря тихичко и баща ми писка много и като намаля ми става малко пусто. Мисля да си взема слушалки. Тогава до 2-3 през ноща ще седя :rolleyes: Тогава съм най-плодотворен междудругото :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

И на мен ми се свири, ама не мога да свиря тихичко и баща ми писка много и като намаля ми става малко пусто. Мисля да си взема слушалки. Тогава до 2-3 през ноща ще седя :rolleyes: Тогава съм най-плодотворен междудругото :)

Мда, найстина по това време се създават най-яките неща. Готиното е че нямам проблеми с нашите да свиря нощем.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

На периоди съм.Като се зарибя да отработвам нещо отиват 2-3 и по-вече часове.стигал съм няколко пъти до 7-8 часа,но това не е много полезно,после вървя като ударен по главата и не мога да завържа смислен разговор,просто съм обсебен.Напоследък все по малко ,не че не ми остава време,но май нещо взех да прегарям.С възрастта и мераците понамаляват и почваш да се занимаваш с глупави злободневни проблеми.Почти на 28 съм не е като на 18 :headbang: ,но все пак :headbang::headbang::headbang:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

тва с 10-те часа свирене беше едно време.Има дни в които не бутвам китара, има такива в които свиря по 30 минути, а понякога и повече. Каквото и да си говорим компеца никак не влияе добре на музиканта, полезен е ама.....

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Обикновено между 1 и 2 часа на ден, след работа. Не си го налагам, обаче. Свиря, ако ми се свири, а и понякога съм толкова уморен, че китарата е последното нещо, което искам да виждам. В края на краищата, това е хобито ми, а не професия.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.