Jump to content
Българският форум за музиканти

Непретенциозна звукова карта


Danihell

Recommended Posts

Здравейте! Бих искал да си сменя звуковата карта на компа, с някаква, която да звучи по-добре. Нямам изисквания за нещо ново, скъпо и професионално. Машинката ми е на 750MHz, озвучаването ми, не е кой знае какво. Искам един изход и приличен звук. Преди бях с още по-зле комп и там бях с един Sound Blaster 16, мисля, от който не се оплаквах:) Този е с някакво Via Audio, което звучи ужасно. Та ще помоля да ми помогнете с предложения и ако можете да ми дадете информация, откъде мога да си взема съответния продукт и на каква цена. Мерси, поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Creative Live 5.1 ще ти свърши перфектна работа. Мисля, че е около 30 лв. и я има в компютърните магазини почти навсякъде.

 

Успех!

 

Влад

 

п.п.

до преди 4-5 години повечето студиа работеха с такава карта.

В.

Редактирано от Vlad
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Creative Live 5.1 ще ти свърши перфектна работа. Мисля, че е около 30 лв. и я има в компютърните магазини почти навсякъде.

в момента съм с такава звукова карта и съм много доволен, даже можеш да използваш ефекти от пц-то и да свириш в реално време с нея :coolp:

преди бях с Creative 128 и като я смених веднага се усети разликата в звука :coolp:

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А има ли вариант да я ползвам само на един канал, понеже в момента съм с такъв звук. Като цяло не се кефя много на 5.1 и 7.1, когато става въпрос за музика? Поздрави!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

aз имам креатиф аудиги 2 (и тя не е много скъпа на старо) преди 2-3 години беше 80лв нова. След като качих КХ дриверите взе да ми харесва - много добър звук с възможност за всякакви свързвания в картата, асио, плейбек рекординг и т.н. пример http://kxproject.lugosoft.com/shots.php?language=en , това е старата версия, новите са много по-добре, само малко зор е докат се научиш кое за кво е и другото коет не харесвам на тая карта е че лине ин-а е малко шумен и като пуснеш китара с софтуерен дистер почва да бучи доста

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Creative Live 5.1 ще ти свърши перфектна работа. Мисля, че е около 30 лв. и я има в компютърните магазини почти навсякъде.

в момента съм с такава звукова карта и съм много доволен, даже можеш да използваш ефекти от пц-то и да свириш в реално време с нея :thumbs_up:

преди бях с Creative 128 и като я смених веднага се усети разликата в звука :)

Мда, Сашко Арпежа е прав. Картата е супер яка. :P И аз я препоръчвам.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такава си и взех, Creative Live! 5.1. 25 кинта и съм много доволен от нея. Точно каквото търсех, гледам наистина има доста възможности и за запис. Изтеглих си Audio HQ към нея, доста може да се разбъзиква:thumbs_up: Версията ми е 1.10.22, искам да попитам някой дали има смисъл от по-нова и въобще дали ще е съвместима. Много се кефя, че има и доста миди възможности, За тези кинти, моя комп и моето озвучаване, мился че е пърфект! Поздрави и мерси за съветите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.