Jump to content
Българският форум за музиканти

Електронни барабани


Recommended Posts

Здравейте всички тук!

Преди години свирих на акустични барабани - амати разбира се:D От доста време насам не съм свирил. Искам пак да започна, но тъй като живея в панелка, съм се ориентирал към покупка на електронни барабани Yamaha. Проверих в кагазина на Yamaha - имат прилични сетове за около 1500 лева.

Интересува ме, заслужава ли си покупката - в смисъл, какви са плюсовете и минусите на електронните баракани. Моля, който има опит - дайте малко информация по въпроса.

Другото нещо, което ме интересува е някакъв самоучител - ако има такъв разбира се.

Предварително благодаря.

В никакъв случаи yamaha,наи-големите дървета от електронните барабани,Нито саунди,нито динамика,за падовете да не говоря абсолютни дъски.V-drums на Roland е супер,но са скъпи.Но пуснаха евтина серия на V=drums TD 6-kx.Te са със плетените кожи и на томовете Хубав саунд и добра динамика,не може да се измориш на тях,да не ти говоря каква бързина се развива.Цената им Германия е 1520 евро.В БГ ми искаха 3650 лв. дано имаш късмет;)))

 

 

 

Ми той човека каза че иска да си купи барабани ей така да си свирка и да си прави кефа,за какво да се набутва с толкова пари,това за Ямаха че са най-големите дървета са пълни глупости!Друг е въпроса ако си свирил на качествен сет Ямаха...тогава няма да мислиш така...И все пак целта на електронните барабани далеч не е да се постигнат някакви невероятни скорости да речем с дабъл строук....това е само заблуда.Човека иска да си прави кеф ;)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Абе то е ясно, че качеството е за сметка на цената - с всичко е така.

Все пак аз наистина ще ги взема само за кеф - далеч съм от мисълта за кариера тепърва като барабанист:)

Даже сега намерих някаква репетиционна - Алеко май беше - до военна академия и ще ходя тая вечер да поблъскам малко:)

Мерси за съветите!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.