Jump to content
Българският форум за музиканти

Sign in to follow this  
Пламен Миланов

Духов инструмент за подарък

Recommended Posts

Здравейта! Моля да ми кажете как се казва на български следния инструмент - tin whistle (или low tin whistle) Пример: https://www.youtube.com/watch?v=vFz_ozWHKo0

продават ли се такива във Варна и ако да, в кой музикален магазин? Ако няма, ще се поръчва през amazon най-вероятно

Приемат се и други препоръки за инструменти за подарък!
Благодаря предварително!

Това е традиционния ирландски инструмент аналог на нашия дудук. В София има в някои магазини за Варна незнам.

Здравейте отново. Година и нещо след като подарих на познат tin whistle и след това купих и за себе си, взе че ми хареса да се уча да свиря ирландска и келтска музика. Сега искам да премина на малко по-сериозен инструмент, може пак да е ирландска флейта, но по-висок клас и желателно по-ниска тоналност. Проблема е че тук почти не се намират такива. Хрумна ми и идеята, че имаме традиционни за нашия регион духови инструменти, свирещи в същите тоналности. Въпроса ми е следния - възможно ли е да се използва дудук, двоянка или кавал да се свири ирландска и келтска музика, с типичните за тях орнаменти. По принцип гледам на нашите инструменти като на по-интересни и по изпипани, но келтската музика като мелодия ми харесва повече. Ще ми е интересно да пробвам да съчетая тези неща, стига да е възможно. Ще съм много благодарен ако разбиращите ми дадат някой друг полезен съвет! :)

Да добавя, че говоря за свирене на напълно аматьорско ниво, за удовоствие, в домашни условия