Към съдържанието

Снимка

Сканиране на хард диск при ЕМ 2000

• Please log in to reply
7 отговора на тази тема

#1 rettere

rettere

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 53 Мнения:
  • Инструмент:к`вото хвана

Публикувано 06 октомври 2017 - 14:01

Пак въпрос около харда.

При включване на Роланда, се сканират или каквото и да е там устройствата вързани към синтезатора......

Допълнителния хард дето е на един кабел със зип-а, не се опознава. Трябва да отида на device,scan и т.н. та да го избера ръчно.....

Питам възможно ли е да се направи нещо, харда да се опознава и да е на линия /да се чете от него/ още с пускането на синтезатора?

Пробвах да разкача ЗИП-а и на кабела да е само харда....... Пак същото. 

Някой с допълнителен хард да сподели при него как е! 

#2 rettere

rettere

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 53 Мнения:

Публикувано 06 октомври 2017 - 23:37

Рових из нета и установих, че харда е с SCSI шина. Според комбинацията на джъмперите на харда се задава приоритет. Има и опции за това кога да тръгва.....и други. Ама пусти му английски. И с преводача толкова разбирам. Та утре ще пробвам. Дано не опуша нещо, че бая нещо има на харда.

#3 rettere

rettere

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 53 Мнения:

Публикувано 09 октомври 2017 - 13:44

Някой колега с присъден хард ще сподели ли пре него как е? Без значение от свирката му.

#4 Lorimar

Lorimar

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 271 Мнения:
  • Инструмент:KORG PA2x Pro

Публикувано 09 октомври 2017 - 15:16

Какво точно те интересува за хард диска/HDD/?  Без значение от свирката му - според мен не е без значение  :)

#5 rettere

rettere

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 53 Мнения:

Публикувано 12 октомври 2017 - 10:10

Питам възможно ли е да се направи нещо, харда да се опознава и да е на линия /да се чете от него/ още с пускането на синтезатора

След като не разбрах за ЕМ 2000 дали е възможно, ме интересува на друг вид синтезатор дали това е възможно по принцип. Може някой да е с друг синтезатор и да има присаден диск, та да сподели....Това е. 

#6 Sfakianakis

Sfakianakis

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 5 Мнения:
  • Инструмент:KORG PA1X

Публикувано 13 октомври 2017 - 22:14

Рових из нета и установих, че харда е с SCSI шина. Според комбинацията на джъмперите на харда се задава приоритет. Има и опции за това кога да тръгва.....и други. Ама пусти му английски. И с преводача толкова разбирам. Та утре ще пробвам. Дано не опуша нещо, че бая нещо има на харда.

Би ли споделил по някакъв начин текста на английски, че да ти кажа какво ти изписва.
До колкото разбирам от въпроса ти, имаш в предвид да виждаш опция с която да "влизаш" директно в HDD-то направо от менюто на клавира???? или грешно съм разбрал ?

#7 asan79onbashi

asan79onbashi

Редовно навъртащ се

• Members
  • PipPipPip
  • 478 Мнения:
  • Инструмент:Клавишни инструменти

Публикувано 15 октомври 2017 - 20:26

Аз си сложих сам хард диск на моя корг па 4 и нямам никакви проблеми.Па 4 си има място с капаче специялно за хард диск и може да разровиш моята тема да видиш как съм монтирал всичко.Освен  хард диска има и   СД 32 гб и място за две флашки или каквото вържеш на двете  усб-та.Харда се сканира автоматично при включването на клавира а двете усб-та се сканират в момента на включване на ново флаш устроиство което може да бъде флашка,хард,флопи и всичко работещо към усб

Аз знам, че нищо не знам, ама другите и това не знаят!

#8 rettere

rettere

Навъртащ се

• Members
  • PipPip
  • 53 Мнения:

Публикувано 18 октомври 2017 - 23:50

Имах в предвид като включа синтезатора той сам да си открива харда. Сега аз отивам на опция сканиране и избиране. После вече си имам достъп до харда по всяко време...

Прочетох на друго място в упътването /най-после/, че няма начин да стане моята сметка. Първо се пуска свирката после човек трябва да търси харда и да му каже да се "монтира". После няма проблеми.....И това при всяко пускане/включване на свирката...

Е-е-е така ще е. Мерси на отзовалите се.

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни