Към съдържанието

Снимка

помогнете с съвети за покупка

• Please log in to reply
74 отговора на тази тема

#31 doitall

doitall

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 25 Мнения:
  • Инструмент:MIC

Публикувано 20 юли 2006 - 12:02

ушебийно

Много верно ;)

особенно ако нямаш монитори разликата е убийствена просто...

човека сега почва, докога ще се държите като сноби не ми е ясно? дай да му препоръчаме техника за 10000$ понеже сме много тежки... факт е че с тоя бюджет каквото и да си вземе ще е играчка, колкото по скъпа толкова по добра. Въпроса е колко точно му трябва след като сега почва. Техниката не прави записи сама, както и скъпите китари не свирят сами и т.н. Много е важно кой стои зад техниката, и с какви умения разполага. Хора със скъпа техника и смотан звук много. То за БГ лошия звук си е нещо характерно де B) Аз за това съвети от хора, чията работа не съм харесал не приемам ;)

В динакорд има м-аудио - цените им са почти 2 пъти по високи от тия в останалата част на европа. АД конверторите им са действително много по добри от тези на мултимедийните карти, но ДА не са чак толкова. А пича каза че няма да записва живи инструменти, което ме навява на мисълта че карта с добри АД ще му е леко излишна.

почвам да се бъркам вече какво м-аудио не става така ли? на мен ми трябва професионална от нисък клас просто сега съм решил да взимам нещата 1 по 1, понеже не ми се взимат кредити т банки.До 3 месеца 100% ще си взимам монитори и пак ще ви питам за съвет :cheers:

Този пост е редактиран от doitall: 20 юли 2006 - 12:03

#32 LOE

LOE

Freak Of Nature

• newbies
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2495 Мнения:
  • Инструмент:голям

Публикувано 20 юли 2006 - 12:05

стават бе, как да не стават

въпроса по скоро е че са по добри отколкото ти трябва на тебе :)

то това не е проблем, но цената не е много ниска - 2496 мисля че е към 280 лева - същата в германия е 90 евро, в УСА - 90$
Добре дошли във Форума на Българските комплексари, многознайковци, гъзоблизци и дрънкачи на празни приказки на тема музика :)
Avril In Blood Official Myspace - Sofia City Deathcore | Death metal scales
Schecter C-7 Blackjack, Fender CD60, Washburn Taurus T25 neck-thru, Shure SM58a, EV CO9, EV CO4, AKG Perception 200,
EMU 0404 USB, Sennheiser HD280Pro, KRK Rookit R5, Garland 100W Custom, 2x12 Dan Armstrong Cab

#33 peshoy2k

peshoy2k

петьобоец

• newbies
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2200 Мнения:
  • Инструмент:биба и пелени

Публикувано 20 юли 2006 - 12:08

ще записва ако не друго, то глас, начи конверторите са важни, монитори ще взима, какво да говорим повече
САУНД НЕ Е БЪЛГАРСКА ДУМА. САУНД НЕ Е ЗВУК.

#34 doitall

doitall

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 25 Мнения:

Публикувано 20 юли 2006 - 12:12

ще записва ако не друго, то глас, начи конверторите са важни, монитори ще взима, какво да говорим повече

хмм ми мое да си зема от форума гледах за 190 лева 2496 и 250 лева за 192 ма ме интересува кое е по-добрия вариант от двете карти?

Този пост е редактиран от doitall: 20 юли 2006 - 12:26

#35 angrod

angrod

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 14 Мнения:
  • Инструмент:клавири

Публикувано 20 юли 2006 - 13:23

Не е ли по добър вариант вместо м-адуио + preamp, направо един tascam us-122
http://www.tascam.co...cts/US-122.html
Пък и със software го продават да си има легално за пред хората.
И допъленителен плюс е че коверторите са извън пц-то.
Пак в Dynacord ги продават.
Нещастници, глави без капка ум,
невежество е вашата поквара
наивни, луди, жертва на кошмара
дрънчи на раменете празен гюм!

#36 doitall

doitall

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 25 Мнения:

Публикувано 20 юли 2006 - 13:46

Не е ли по добър вариант вместо м-адуио + preamp, направо един tascam us-122
http://www.tascam.co...cts/US-122.html
Пък и със software го продават да си има легално за пред хората.
И допъленителен плюс е че коверторите са извън пц-то.
Пак в Dynacord ги продават.

вижда ми се оферта :P Но ще изчакам некой още да си каже мнението кое да зема че не искам да съжалявам :)

#37 Nikifena

Nikifena

Неспасяем

• VIP listed
  • PipPipPipPipPipPip
  • 4535 Мнения:

Публикувано 20 юли 2006 - 15:09

Честно казано от 3 страници писане не разбрах какво искаш да си земеш с тези 500 лева

преамп, микрофон или звукова карта.
Всъщност тоя хип хоп се записва с лупове и тн.
А и колко кондензаторни микрофона ще си взимаш, че по-горе писа
"ще си зимам няколко кондензаторни.."

Според мен си изгради идея какво искаш. Какво ти трябва. И в кой клас да се впишеш. Под клас ме разбирай в коя марка техника :)

По това което си писал до тук ми се струва, че не си много наясно какво точно търсиш и искаш да правиш. Според мен ти трябва нещо евтино. Един лайв на креатив и няквъв преамп за шуъра.
Ако всичко ще правиш на компа (без вокали) това ти стига. Хип хоп слушателите не са аудиофили и не слушат на лампови усилватели хип хоп.

Запази си парите за готини колони. Поне да се кефиш като слушаш музика у вас :P

#38 LOE

LOE

Freak Of Nature

• newbies
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2495 Мнения:

Публикувано 20 юли 2006 - 15:22

мда, см58 си е легендарен микрофон, изобщо не виждам смисъл да си купуваш кондензаторен и да записваш с него хип хоп. в тоя стил вокалите немат особенно голяма динамика, всичко се копресира на макс :)
Добре дошли във Форума на Българските комплексари, многознайковци, гъзоблизци и дрънкачи на празни приказки на тема музика :)
Schecter C-7 Blackjack, Fender CD60, Washburn Taurus T25 neck-thru, Shure SM58a, EV CO9, EV CO4, AKG Perception 200,
EMU 0404 USB, Sennheiser HD280Pro, KRK Rookit R5, Garland 100W Custom, 2x12 Dan Armstrong Cab

#39 doitall

doitall

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 25 Мнения:

Публикувано 20 юли 2006 - 15:34

Честно казано от 3 страници писане не разбрах какво искаш да си земеш с тези 500 лева

преамп, микрофон или звукова карта.
Всъщност тоя хип хоп се записва с лупове и тн.
А и колко кондензаторни микрофона ще си взимаш, че по-горе писа
"ще си зимам няколко кондензаторни.."

Според мен си изгради идея какво искаш. Какво ти трябва. И в кой клас да се впишеш. Под клас ме разбирай в коя марка техника wink.gif

По това което си писал до тук ми се струва, че не си много наясно какво точно търсиш и искаш да правиш. Според мен ти трябва нещо евтино. Един лайв на креатив и няквъв преамп за шуъра.
Ако всичко ще правиш на компа (без вокали) това ти стига. Хип хоп слушателите не са аудиофили и не слушат на лампови усилватели хип хоп.

искам да си взема сет за запис тоест звукова карта и преамп имам микрофон sm58 нямам сет за слушане тоест монитори,но тях ще зимам до 3 месеца.В момента имам в джоба 450-500 лв и затова ви питам какво да си зема tascam или преамп с звукова карта като още не мога да реша дали да е 2496 или 192.

Този пост е редактиран от doitall: 20 юли 2006 - 15:35

#40 LOE

LOE

Freak Of Nature

• newbies
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2495 Мнения:

Публикувано 20 юли 2006 - 15:37

ми според мен си вземи преампа на берингер или на студио проджектс - който си избереш, и двата вършат работа. Вземи си 2496 - от 192Кхз няма смисъл.

#41 doitall

doitall

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 25 Мнения:

Публикувано 20 юли 2006 - 15:45

ми според мен си вземи преампа на берингер или на студио проджектс - който си избереш, и двата вършат работа. Вземи си 2496 - от 192Кхз няма смисъл.

Само това ли им е разликата 192KHz?:) 192 няма ли още някви екстри и дали прави по качествени записи от 2496?

#42 LOE

LOE

Freak Of Nature

• newbies
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2495 Мнения:

Публикувано 20 юли 2006 - 16:40

http://www.m-audio.c...2496-focus.html

http://www.m-audio.c...e192-focus.html

Сравни си ги сам най добре...

#43 LOE

LOE

Freak Of Nature

• newbies
  • PipPipPipPipPipPip
  • 2495 Мнения:

Публикувано 20 юли 2006 - 16:41

Само това ли им е разликата 192KHz?:P 192 няма ли още някви екстри и дали прави по качествени записи от 2496?

Пич записите не ги прави картата. Записите ги човек. Свикни с тая идея :D

Ти както не знаеш нищо ако ще и 982374923 Кхз карта да си вземеш, все същата работа... :)

#44 doitall

doitall

Ослушващ се

• newbies
  • Pip
  • 25 Мнения:

Публикувано 20 юли 2006 - 16:45

http://www.m-audio.c...2496-focus.html

http://www.m-audio.c...e192-focus.html

Сравни си ги сам най добре...

Toва го гледах но нищо не разбирам от повечето неща и забелязах само че за 192 пише повече отколкото за 2496 :) извинявам се че съм такъф музикален неграмотник,затова моля за съвет коя да зема,защото и двете са ми по силите :P

Този пост е редактиран от doitall: 20 юли 2006 - 16:47

#45 Vlad

Vlad

Сам-то я играть не умею,а вот советы давать-всегда пожалуйста

• VIP listed
  • PipPipPipPipPip
  • 1385 Мнения:
  • Инструмент:Виола, контрабас, пиано

Публикувано 20 юли 2006 - 19:58

Audigi на Greative или дори Live на същата фирма ще ти свършат чудесна работа за това, което искаш. "Тъпа карта за геймъри" - не знам кой ти го е казал, но не смятам, че е вярно. Само до преди няколко години в студиата масово се записваше с "Лайф".
Вземи си нещо, което ще изпозваш. А не се хвърляй на нещо, което само ще ти глътне парите. Както колегите вече казаха - не картата, а човекът прави музиката!
http://www.partymusic.bg
Kомпютърен нотопис

0 потребител(и) четат тази тема

0 потребители, 0 гости, 0 анонимни