Jump to content
Българският форум за музиканти

Sign in to follow this  
a_grigorov

Моля за Мнения

Recommended Posts

Здравейте искам да пея, но до сега не съм го правил освен под душа.

На скоро си направих 2 демота които според мен не звучат чак толкова отчайващо зле, и моля да ми кажете дали има смисъл да се занимавам изобщо.

Искам да започна да ходя на уроци но преди това бих искал да чуя няколко мнения по въпроса.

Благодаря предварително!

http://www.boozho.com/view.php?v=75b682f7

http://www.boozho.com/view.php?v=a404b48f

Не мисля че имаш нужда от чуждо мнение. Кеф ли ти е да пееш? Отговори си на този въпрос и май всички други са излишни...

Ми кеф ми е то е ясно но не мога да предценя дали ми е подходящ тембъра за по професионално пеене така да се каже.

Не знам какво разбираш от "по-професионално" пеене, но няма зян да поработиш върху вокалите, особено щом ти е кеф!

Доколкото чувам и успявам да преценя вярно си пял, така че не виждам причина да не го направиш - дори и да не станеш професионален вокал, в най-лошия случай, ще ти е по-готино, когато си правиш готино, понеже чисто и просто ще пееш по-добре. ;)

• Like 1

Здр :)

не пееш фалшиво,което е голям плюс,просто ти трябва някой,който да ти покаже как да ръководиш по добре гласа си :P

Препоръчвам ти да отидеш на вокален педагог. Аз чувам едно форсиране и треперене на гласа, докато пееш. Иначе като природни данни - тембър - ми допада гласът ти.

Иди на вокален педагог, има неща които сам човек не може да овладее, иначе нямаше да се ходи на училище !

• Like 1

Така не се прави!!!

Какви демота - нареждаш върху емблематични рок песни, които трудно биха прозвучали и двете от устата на човек занимаващ се от години с пеене. Това, че не използваш сингбек, а пееш вършу песента дава доста грешна представа за нещата.

Ако искаш да разбереш къде се намераш взимаш сингбек на лесна песен поставяш гласа в микса, така че да се чува хармония и ритмика.

• Like 2

Ако ти се пее - ще пееш, това е положението. Усещай грешките си и работи над тях - практиката винаги променя всичко.Експериментирай, но не прекалено много все пак :)