Jump to content
Българският форум за музиканти

Чинели


Коя марка от изброените чинели е най-добра според вас?  

52 гласа

You do not have permission to vote in this poll, or see the poll results. Моля, впишете се или се регистрирайте, за да гласувате.

Recommended Posts

  • 3 weeks later...
  • Отговори 103
  • Created
  • Последен отговор

Top Posters In This Topic

SABIAN - те предлагат жестоки 4инели на по-евтини кинти от zildjian и особено Paiste, и освен това правиат пора4кови 4инели - какавто си размер искаш, какавто вид, което е трудно да намериш от друга фирма. Аз например наскоро си зех пора4ков ride (18" HHX Manhattan Jazz) и скоро ще си зимам и други crash-ове които не са им в каталога, но те вапреки вси4ко правиат когато им кажеш. и за разлика от zildjian, Sabian например все още правиат ниакои от сериите си на рака, което zildjian сприаха от доста време (К, К custom са сега правени с машини които имитират "hand-hammering")

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Zildjian - К ...много яки ,много яки....незнам какво да ви кажа...затова има и няколко марки ,защото има и много барабанисти и много стилове....но ,но ,но Zildjian си е номер едно... :P;):P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 3 months later...
  • 2 weeks later...
Отговорено (Редактирано)

дранчал съм главно с пейст и зилджан, но не токова скъпите модели. по едно време преди години имах 20" medium ride Sabian НН купен на старо за смешните 250лв от левито във варна. не ми хареса чесно казано. и не симпатизирам на тази марка,може би защото не ми попадала толкова често. от скоро съм фенче на Meinl ама тези модели дето ги правят при комшиите в турция, които обаче са си по скъпи. в момента асортиментът ми на чинели е доста оскъден като включва единствено zildjian ZXT, Paiste 502 & Paiste 602. като звук са ме изкефили К custom fast крашовете на зилджан.

Редактирано от CheF
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

и не симпатизирам на тази марка,може би защото не ми попадала толкова често.

Ела някой път на гости и ще си промениш мнението. :P

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Да не говорим, че в България няма магазин, който да предлага чинели на поне 3 фирми, със серии нисък, среден и висок клас, че да може да се сравни веднага и на място. Да избираш по каталог е загубена работа. В Норвегия имаше един голям музикален магазин, в който след около 3 часа пробване, се изкефих напълно на богато разнообразие модели Sabian и Zildjan. А кой е по-добър е относително защото през времето нещата се менят. Ей го на чичо Уекъл от Zildjan мина на Sabian. Meinl и те взеха да изкарват добри неща. Аз

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.


×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.