Jump to content
Българският форум за музиканти

Midi кабел Out-in


Recommended Posts

Здравейте,музиканти :virtuoz:

 

Искам да пробвам дали мога да вкарвам от друг синтезатор бленди към моето пиано (M-audio pro keys88) с Миди кабел,но нямам такъв.Та смятам да си купя.Трябва ми Midi out-in,но не съм сигурен,ако е нещо друго ми помогнете.Ако може да ми кажете от къде да си взема и колко е средната му цена.Благодаря Ви предварително. :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Такива MIDI-кабели има вьв всеки музикален магазин.Цената им е до 20лв,зависи каква дьлжина ти трябва.Ако искаш,може и да си го направиш.Вьв форума има линкове,кьдето можеш да си намериш схема.Успех

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Внимавай какво купуваш!

Различни са кабелите MIDI-MIDI и MIDI-COMP.

Първите са много по-евтини и нямат вкрана електронмика, докато вторите са по-скъпи и имат допълнителни елементи. Ще разпознаеш кой какъв е, най-просто по това с какви куплунзи са. Това което ти трябва има от двата края "петици" DIN5. А другия има петица от единия край и "cannon D15" от другия за връзка с компютър.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ами аз този втория го имам,но ми трябва май 5-5,за връзка на два синтезатора примерно.Много ви благодаря за информацията която ми предоставихте.Благодая Ви!!!

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

  • 1 year later...

здр-те.понеже съм нов и сега се уча...а искам да науча поне най-важните неща...значи искам да науча за миди кабела.за какво се използва?свиря на роланд ем20 от 2 години и имам ин и аут за миди но незнам за какво и как се ползват..но ако ще е нещо полезно защо да не го ползавам...та разгледах форума и видях,че има няколко миди кабела.всъщност от края на синтезатора буксите са едни и същи май.. а към компа гледам че сатава към USB и GAME PORT'да..та каква е разликата видях също че има разлика в цените им..а зад клавира ми 5'ците са от големите това какво значение има..щото гледам че има и по малки пак 5'ци..можеби моят синтезатор е стар от 1999г. за това ли..а дали може със този миди кабел като свържа клавира си към PC да си пускам ритми или бленди от подходчщапрограма за тая работа и да...интересно ще е.. :(

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.