Jump to content
Българският форум за музиканти

Recommended Posts

Здравейте всички.Аз съм малко нов в този саит,и искам да се науча да свиря на барабани.В момента си търся комплект барабани.Ще ми помогнете ли да си избера някои евтин но качествен комплект барабани?

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...евтин, но качествен комплект барабани?

 

Май най-доброто решение е да минеш през House of the xxxx и там да си харесах някой сет на Gretsch, обикновено има прекрасни оферти около 1000 лева...

 

Малко множко за начало, ама така е то - докато останалите даваме по много пари в известен период от време, вий, барабанистите, давате много на веднъж и после си почивате финансово... поне до следващия експанжън...

Е, разбра ме, дано съм помогнал малко поне :)

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

...евтин, но качествен комплект барабани?

 

Май най-доброто решение е да минеш през House of the xxxx и там да си харесах някой сет на Gretsch, обикновено има прекрасни оферти около 1000 лева...

 

Малко множко за начало, ама така е то - докато останалите даваме по много пари в известен период от време, вий, барабанистите, давате много на веднъж и после си почивате финансово... поне до следващия експанжън...

Е, разбра ме, дано съм помогнал малко поне :)

 

в House of the xxxx има един комплект барабани за 500 лева.Аз търся нещо от 200 - 400 лева понеже в моментя нямам много пари,и разпитвам за втора рака

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Ако може някои да ме насочи към класация на различните марки барабани,за да знам какво да търся.

 

Ето ти класация (само по азбучен ред обаче). И списъкът не е пълен :)

 

Ahead

Animal Custom Drums

Asba

Ayotte

Bcp-drums

Brady

Crush

D’Amico

Dark Horse Percussion

DC California

Dixon

Dualist

EPEK Percussion (Pinnacle)

Epic Custom Drums

Fibes

Fidock

Ford

GMS

Gretsch

Hayman

Highwood

Le Soprano

Mapex

Maxwell Custom Drums

Natal

Noble & Cooley

OCDP

Odery

Peace

Pearl

Phattie drums

Pork Pie

RMV

Rockett Drumworks

Rogers

Sakae

SJC Custom Drums

Sleishman

Slingerland

Solo

Sonor

Spaun

Supernatural

TAMA

Tamburo

Taye

Trick

Trixon

Truth Drums

World Max

Yamaha

Zickos

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

А ето и списък на фирми, които правят основно малки (солови) барабанчета. Списъкът не е пълен:

 

Acoutin

ADM

Allegra

Artisan Drumworks

Artisan Percussion

Beier

Beverley

Black Swamp

Canopus

Carlton Standard

Carolina Drumworks

Crocket Tubs

Dallas - London

Drumcraft

Dunnett

DynamicX

Evettes

Fender Starcaster

Gaylord Segment

George Hayman

George Way

Gewa

Groove Percission

Grover Pro

Guru Drumworks

Hanus & Hert

Highwood Hallmark

Iceni

John Grey

Joshua Tree Percussion Co.

Joyful Noise

Kirchhoff

Leedy

Longo

Metro (Australia)

O’Brian Block Free

Ocheltree

Prodipe Claude Salmieri Artist Studio

Rat Rod (PDP)

RCI

Rocketshells

Savior

Stauff Percussion

Tempus

Todd Created

TRS

Westbury

WFL

World Max

Wurlitzer

X-drum

Zenzian

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Майтапът настрана - няма по-хубаво от това първите ти барабаните да са чисто нови :) Това което колегите предлагат с Gretsch е добра идея. Или по-ниските серии на Mapex. Но разбира се може да изникне и нещо изготно от форума в частта "Продавам", я някоя Yamaha Stage Custom, я нещо друго.

Редактирано от niacin
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Междо другото,добра идея ли е да взема барабаните по отделно.Като за начало да си купя snare drum а после да купя към него чинели и останалите барабани ? Или комплекта ще стане разнароден ? Понеже един приятел ми каза че всеки комплект си има определен звук и ако купя по отделно барабани ще стане една голяма мешаница.

Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Аз самият направих точно това. Така или иначе щом си начинаещ, ще имаш нужда от солидна доза упражнения на основни неща, които се правят на солобарабанчето. За начало си вземи едно солобарабанче и стойка за него и започни да свириш рудименти. Тръгни от тук и мини през всичките от серията:

Упражнявай ги много. Най-добре ще е все пак да ходиш известно време на уроци, за да усвоиш някои от основните неща, които човек не може да научи сам, например постановката. Докато усвояваш тези основи, събирай пари за сет - колкото повече успееш да събереш, толкова по-добре. Имай предвид, че когато тръгнеш вече да си купуваш сет, ще трябва горе-долу още толкова пари да дадеш за чинели, ако държиш да са новички. Другия вариант е да дебнеш из форума за евтини стари, но това е вариант само ако не бързаш - не знаеш кога ще изскочи нещо. Абе обади ми се на скайп acid_pond, ще ти дам някой друг съвет.
Адрес на коментара
Сподели в други сайтове

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Отговорете в темата...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Предишното ви съдържание бе възстановено.   Свободно редактиране

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Създай нов...

Важна информация!

Поставихме "бисквитки" на вашето устройство, за да направим този сайт по-добър. Можете да коригирате настройките си за "бисквитките" , в противен случай ще предположим, че сте съгласни с тяхното използване.